Skocz do zawartości

Corel Painter - podstawy CG


_Mich@l_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

tak jakoś w wolnym czasie chciałbym się wziąć za naukę rysowania, w końcu... Zawsze jak się biorę to nachodzi zawał roboty i odkładam to, teraz w ramach reklaksu zamiast telewizoora i innych niekonstruktywynch dobroci chciałbym w wolnym czasie sobie pomaziać. Ołówkiem owszem, staram się też coś porobić, czytam artykuły, np. teraz jak za pomocą palców odbierać proporcje itd.

Kupiłem sobie do mojego starego Grapphire'a 4 używanego Paintera X, mam jeszcze ArtRage'a Pro, kiedyś promocja była, też jakiś starszawy. Na papierze nauczyć się chcę głównie tuszy, ołówków, kredek, flamastrów, w CG chulaj duszo.

 

Do tego Paintera szukam jakiś technik, filmów głównie, ale nie "jak obsługiwać program, do czego te opcje służą", a podglądać jak ludzie malują przez te 3-4h. Widywałem kiedyś podobne do Photoshopa, ale teraz poza YouTube'm jakiś w dobrej jakości i odpowiednio długich przedstawiających proces od kartki do bohatera nie znajduję. Gnomon też za dużo prac nie oferuje.

 

Nie chcę się jednak ograniczać do tego co rysują, interesują mnie głównie portrety czy pejzaże, budynki, natura, fantasy, jednak przyjmę wszystko, dla poznania samych technik. Dobre na początek byłyby same szkice, ale jak ktoś zacznie farbą malować i sprayem ozdabiać nie będę miał nic przeciwko. Znacie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności