Skocz do zawartości

Deep Paint 3d I


imprecis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No ja go używam. Jest super! a za pomocą dodatkowej wtyczki mozesz bezpośrednio połączyć maxa z Deep Paint\'em co ułatwia bardzo prace. Nie wyobrażam sobie teksturowania obektów bez tego programu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie sprobowalbys najpierw zanim zalatwisz sobie 100 programow i pluginow wycisnac z 3ds co sie da(bo tam tez jest duzo funkcji o ktorych istnieniu nie bedziesz wiedzial)

ja tez kiedys myslalem\" aaa tego to nie zrobie bo to taki a taki plugin;tego tez bo to samo itp.

pozdrawiam tomek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja owazam ze to swietne narzedzie (to nie plugin to osobny program ktory komunikuje sie z maxem za pomoca wtyczki :P jak joz cos)

 

tworze w nim 1 faze textor(bo dziki emu iz jest to malowane w 3D widze co gdzie jak i kiedy :D

a reszta to joz photoshop

 

moja rada zamiast wysylac plik z maxa do deep painta (przy wlaczonym maxe ram jest pozarty i komp wolniej chodzi :) radze skonczyc model zamapowac go wyexportowac do 3ds pozniej w deeppaint wczytac i zapisac w jego wlasnym formacie a maxa zamknac zeby nie zwalnial pracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Zapewne masz wersje \"demo\" softu :D

 

Ja tez mialem problemy z bezposrednim przeskakiwanie wprost z tego softu do maxa

 

robilem to troche innaczej tak jak opisalem wyzej,ale napisze jeszce raz:

 

1.Musisz wymodelowac swoj obiekt i ladnie go zamapowac , tak by nie wymagal joz zadnych poprawek.

 

2.eksportujesz swoj model wraz z zachowaniem wspolrzednych mapowania

(jesli bedziesz chcial miec podglad w maxe to zostawiasz go otwartego)

 

3.Uruchamiasz deep paint\'a importujesz wczesniej wyeksportowany pliczek jakis_tam.3ds

Zapisujesz wszystko w jakims katalogu(Deep paint zapisze wtedy model w swoim formacie dzieki czemu szybciej bedziesz mogl to pozniej wczytac)

Malujesz sobie na obiekcie ,poczym zapisujesz znowu.

Teraz gdy chcesz zobaczyc jak to wyglada w maxe , przechodzisz do maxa w materiale przypisanym do obiektu w kanale difuze wzucasz jpg(lub inny format zalezy jak wybrales w deep paint) ktory jest w tym samym katalogu gdzie zapisales pracke pod Deep Paint\'em

 

4.Gdy zmienisz znowu cos w Deep\'e zapisujesz , znow przechodzisz do maxa i dajesz reload w odpowiednim miejscu :)

 

Troche to upierdliwa metoda ale dziala, zreszta jesli max niechce ci sie komunikowac z Deep\'em to jest to jedyna sensowan metoda

 

Jak bys mnie niezrozumial(moge pisac brednie bo mam wysoka goraczke :D ) to daj znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę zainstalowanego DP v.2 pod Maxem 5.

 

Wszystko działa OK, tylko trzeba ręcznie skopiować plugin z któregoś folderu DP (nie pamiętam już niestety) do maxowego folderu pluginów i expoort-import hula jak się patrzy.

 

Osobiście jednak (przynajmniej na razie) zostaję przy duecie UVW Unwrap + Texporter (okazało się, że da się tego nauczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie, że Deep Painter za was nie zamapuje objektu. Dlatego barzdiej polecam Photoshopa lub Paintera bo jak sobie już rozłożycie obiekty na siatke to Deep Paint staje się zbędny....

 

mORPH - wtyczka jest w pełnej wersji w wersją demo nie działa - pełną wersję można kupić na stronie producenta

 

pozdarwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności