Skocz do zawartości

Napis z dymu - Fume Fx - potrzebna pomoc


Matz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu chce stworzyć, krótką animacje. Chodzi o pojawiający się napis , który następnie jest zdmuchiwany przez wiatr. Chciałbym aby zachowywał się jak dym. Staram się wykorzystać do tego Fume Fx. Pojawiają mi się następujące problemy. Jeśli tworzę geometrie napisu , z którego emitowane są cząsteczki i następnie dodaje wiatr to cząsteczki są zdmuchiwane, ale pojawiają się ciągle nowe, a tego nie chcę. Jeśli natomiast ustawiam aby np nie pojawiały się nowe cząsteczki po 5 klatce to dym zaczyna znikać już na 6 mimo tego iż ustawiam Dissipation Strength na 0.0 (jesli się nie mylę to im mniejsza wartość tu jest tym wolniej dym znika? mylic sie moge bo dopeiro zaczynam zabawe z FFX). Jeśli ktoś wie jak to rozwiązać to byłbym wdzięczny za rade. Oczywiście jeśli ktoś wymyśli inny sposób to chętnie go usłyszę. Wydaje mi się , że jest to prosta rzecz do zrobienia jeśli się do niej odpowiednio podejdzie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Najpierw podstawa - Fume nie emituje cząsteczek tylko wypełnia kontenery. A to co musisz zrobić to właśnie zapełniać kontenery z cząsteczek Maxowych. Czyli najpierw wypełnij sobie napis standardowymi cząsteczkami Maxowymi, a potem z nich emituj dym. Wtedy zdmuchujesz sobie cząsteczki emitujące a nie dym i jak one sobie po kolei będą umierać to dym razem z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak najlepiej wypelnic jakis obiekt czasteczkami w maxie ? trzeba stworzyc jakies zrodlo , ktore po porstu bedzie napelniac dany obiekt? z tego co pamietam t otak to wygladalo w realflow, ale to tez juz pewnie co innego. Czy po prostu mozna kliknac gdzies aby dany obiek wypelnil sie czasteczkami ? Wiem, ze to podstawowe pytania ,ale jakos na razie nie moge sie polubic z czasteczkami :). Dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności