Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do renderingu(3d max) i cad ?


lopez20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Z racji tego że jestem laikiem prosiłbym Was o doradzenie w wyborze karty graficznej do PC którego będę używał głównie do renderingu(na tę chwilę robię zaawansowane wizy w artlantisie jednakże stawiam pierwsze kroki przy MAXIE i pod niego chcę złożyć kompa) oraz projektów cadowskich z dużą liczbą kresek.

Myślałem nad

MSI HD6850 Cyclone PE/OC 1GB DDR5 860/4400Mhz 6870

 

ale niech się wypowiedzą znawcy.

Dodam że na początek nie będę podkręcał kompa.

 

Niestety nie mam za wielkich funduszy i szukam karty w granicach +/- 600zł.

Podzespoły

1Intel Core i7-2600K 3,4 GHz 8MB cache s. 1155 Box

2AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

3GOODRAM DDR3 2x4GB 1600

4KARTA GRAFICZNA??

5Chieftec CTG-600-80P 600W

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem początkujący i magicznie dla mnie brzmi słowo vieport.

Wcześniej sporo czytałem na forum i jest kilka nieprzychylnych informacji na temat geforce 460?

Czym objawiają się problemy współpracy między 3d maxem a tą kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viewport okna widoku programu. Jesli zalezy ci bardziej na plynnosci poruszania sie , a zakladam ze tak bo napisales ze dzialac bedziesz na cadowskich plikach z duza iloscia "kresek" i siatek to radzilbym ci Quadro. Przy tego typu zadaniach zwykle zwykly gf raczej srednio sobie radza. Ale cos za cos :) quadro ma mniejsza ilosc cuda core czyli procesorow ktore moglbys wykorzystac przy renderowaniu za pomoca GPU. Proponowalbym ci isc w jedna albo druga strone, kupic slabszy procek a mocniejsza grafe lub dwie i nastawic sie na gpu rendering lub nastawic sie na rendering za pomoc cpu i szukac karte typowo do Twoich potrzeb. Zagladnij do watku RafalPL on nabyl i quadro 600 i gf 570 rowniez dokonal malych testow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się poczytać na temat renderowania na gpu, cpu i wybrać lepszą opcję dla siebie. Jeżeli posiadacie jakieś materiały to będę wdzięczny. Z tego co się orientuję chyba niewiele osób z forum renderuje na gpu. Tak naprawdę większość mojej pracy będzie to renderowanie i modelowanie. W niedługim czasie czeka mnie projekt budynku biurowego(sw) ale z tym gf powinien dać radę.

Co do dwóch kart to czy muszą być to jednakowe karty albo o podobnych parametrach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zeby to byly karty o takich samych parametrach (np. w przypadku pamieci ram karty gdzie gromadzone sa informacje o obiektach, teksturach itp.) karta z wieksza iloscia ramu udostepniac bedzie swoja pojemnosc tylko i nie wieksza niz druga karta. Czyli np. masz gf 460 2gb i 470 1,5gb , dostepna pojemnosc ramu dla tych kart 1,5gb. Ewentualnie jesli masz wiecej gotowki zawsze moglbys zainwestowac w jedna mocniejsza karte np gf 580 3gb phantoma. Choc jak juz potwierdzili tu niekotrzy uzytkownicy np. 2x gf 460 2gb jest mocniejszy niz 1xgf 480 1,5gb.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadro, Quadro, Quadro. Ja bym szedł tylko w strone Quadro. Jak spojrzysz w oferty na kompy pod Pro grafe i CAD'a to wszedzie tylko sERIA nVIDIA Quadro rządzi. Mam dwie takie karty i nigdy nawet nie mysłałem o zmiania chyba ze na lepszy model:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz spore pojęcie na ten temat i skorzystam z Twoich rad. Wydaje mi się że dobrym rozwiązaniem jest pójście w GPU i zakup 2gb 460-tki z myślą o przyszłości. Do wiz wnętrz i architektury powinno wystarczyć.

1.Czy GPU działa samoczynnie? Czy trzeba coś ustawiać?

2.W czym odczuwa się różnicę pomiędzy prockiem i5 a i7? Czy w moim przypadku warto zainwestować w I7?

3.Pytanie odnośnie dysku. Czy system na ssd i używanie bibliotek i textur z dysku zewnętrznego adata superior sh14 będzie wpływało na czas i płynność modelowania i renderowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczje obracam sie w ogolnie dostepnej wiedzy i doswiadczeniach innych uzytkownikow :). Moim zdaniem najpewniejsza i najlatwiejsza droga jaka mozesz isc to renderowanie za pomoca cpu. Szlaki sa juz przetarte wiadomo czego mozna sie spodziewac, wszystko jest pewne i sprawdzone. I7 bedzie szybszy podczas renderowania. Czy warto inwestowac ? No to wszystko zalezy jaka opcje wybierzesz cpu rendering czy gpu. Jak cpu to jak najbardziej. Na czas modelowania wplywaja tylko i wylacznie Twoje umiejetnosci, a renderowania sprzet, dysk niema wiekszego znaczenia przy renderowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam i nie mialem przyjemnosci pracy na quadro , ale RafalPL chwalil ta karta w porownaniu do gf 570. Na chwile obecna skusilbym sie na quadro 600. Obecnie mam gf 460 2gb przeszedlem z radeona 4870 i sie zawiodlem, wydajnosc jakby spadla :/ trudno w to uwierzyc ale takie mam odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mi namieszałeś;-)

Podstawowe pytanie... Mam dwie karty 2GB jedną z CUDA drugą bez. Czy w obu przypadkach scena zostanie załadowana(zakładamy że scena się mieści na 2gb) i wypalona z pamięci na karcie?

Idę w stronę CPU i potrzebuję karty do 3ds maxa kandydaci są następujący;-)

ASUS GTX 285

QUADRO 600

GTX 460 2gb

Gigabyte Radeon HD6850 lub70

radeon 6950

Karty 128bit czy 256?

Karty z pamięcia 1gb czy 2gb?

Pomóżcie bo od czytania na forum mam już totalny mętlik

Edytowane przez lopez20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda z kart w pamieci bedzie miec zaladowana te obiekty\scene\tekstury. Idz wielkosc pojemnosci ram nie sumije sie.

Sprawa wcale taka prosta nie jest. Choc jesli juz wiesz ze chcesz renderowac za pomoca CPU to postawilbym na jakosc pracy i zapomnial finalnie o renderngu GPU. Poz wzgledem specyfikacji Quadro wydaje sie byc slabsza ale ma napisane specjalne stery dzieki ktorym praca na siatkach, liniach jest kilkukrotnie szybsza od porownywalnych gf. A to juz ma znaczenie pracujac np. w CAD'ie.

Osobiscie quadro nie testowalem i niepotrafie odniesc sie do opini innych (pozatym ze sa pozytywne). Ale porownujac pozostale karty ktore napisales to napewno kolejnosc bylaby taka 1.Radeon 6950 (latwo przerobic na 6970) 2. GTX 460 2GB/6850/70 3. GTX 285 Jesli mialbym pare groszy wiecej napewno bralbym bez zawahania quadro 2000 :). W przypadku gdy bedziesz renderowal za pomoca cpu wielkosc pamieci ram na karcie nie odgrywa wiekszej roli.

Pozatym temat kart graficznych to ocean :) ile uzytkownikow tyle opini.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vray rt- real time interactive - interaktywny podglad sceny. Pelnokriwsty bardziej pasuje do octan render.RT niema za zadanie (w chwili obecnej) zastapic koncowego rendera, dodatkowo nie wszystkie atrybuty obsluguje ale powoduje ze czas przygotowania materialow i oswietlenia znaczaco sie skraca.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..no właśnie, więc nie można stawiać na równi opcji GPU vs. CPU chyba że komuś wystarczy to co otrzyma z interacive preview. Podobnie jest z Mentalem. Ale jak się ktoś uczy to może lepiej postawić na mocne GPU, bo to co zobaczy nie odbiega daleko od efektu końcowego.. mnie się ta koncepcja rozbijania pod GPU i CPU nie podoba, bo trzeba w praktyce bulić więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa zaczyna być bardzo ciekawa:) czekam na ciąg dalszy

Natomiast mi sytuacja zaczyna się przejaśniać (kuszące jest quadro 2000 ale ciut za dużo na teraz). Co do grafiki to postawię na(o ile uważacie ten pomysł za słuszny) quadro 600 i liczę na to że wystarczy mi do swobodnego renderowania architektury i wnętrz (a może się mylę?) ale to nie koniec za jakiś czas w zależności od funduszy będę chciał wspomóc się czymś -RAID- (myśle o 560ti ale nie czytałem za dużo na temat łączenia q600 z inną kartą-też bym prosił Was o opinie na ten temat)

 

Procesor i7 2600k i tu wyjątkowo nie mam żadnych wątpliwości.

 

Płyta główna z myślą o podkręceniu. Czytałem że asrock p67 pro b3 ma bardzo dobre wyniki przy podkręcaniu ale waham się między nim a dwoma asrockami extreme4 i extreme6. Czytałem specyfikację tych kart ale moja wiedza nie pozwala mi wybrać dobrej i rozsądnej opcji dla mnie. Chyba w każdej mogę połączyć karty w RAIDa ale nie wiem co z nich może mi się przydać.

 

Dysk twardy wd caviar green 3.5'' 1TB sata600 64mb cache

 

RAM kingston hyperx 2x4gb 1600mhz ddr3 NON-ECC CL9intel XMP x2 GREY SERIES

 

ZASILACZ BE QUIET PURE POWER BQT L7-730W 80+ BRONZE

 

OBUDOWA nie wiem czy w coś za150 zmieszczę to?

 

Może coś byście zmienili. Nie będę bił za kąśliwe uwagi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadro 600 będzie ci służyło do oglądania pięknej siatki i swobodnego obracania gęstych scen a nie renderowania. Dyskutujemy właśnie nad kwestią oprogramowania, które do szybkiego podglądu używa GPU a do renderowania końcowego CPU. Wszyscy tu jesteśmy z lekka skołowani w tej materii i każdy myśli i myśli siedząc na starych zestawach :)

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Zostaw GPU, przetestowałem juz chyba wszystko co żyje na tej planecie i nazywa sie GPU rendering... Na dzień dzisiejszy, jedyny silnik, który bym kupił to Indigo, chociaż na razie liczy tylko 50%-tami mocy jednego tylko GPU. Wszystko co najlepsze jest na razie domeną CPU i zanim oni doprowadza swoje algorytmy do używalności, moje karty będą sie nadawały do gry w sapera GPU.

 

może dodam tylko, ze już chyba Maxwell szybciej mi odszumli scenę, niz Octane na 2x GPU... o jakości tego pierwszego nie wspomnę ;)

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wlasnie brakowalo mi w tym watku wypowiedzi Chrupka :) ktory to ma duzo wieksze doswiadczenie z gpu renderingiem ale tylko potwierdzil to co pisalem wczesniej lepiej skupic sie na renderowaniu za pomoca cpu a grafike kupic do wygodnej pracy przy tworzeniu i edytowaniu obiektow scen itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli problem został rozwiązany. Pozostaje tylko pytanie czy inwestować w kartę z CUDA żeby wspomóc rendering podczas poglądu (bo rozumiem że w moim przypadku tylko temu by służyło CUDA) czy jakiś hd6850/70 chyba że macie jakieś inne propozycje do kart bez cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już sam nie wiem...

Ale porownujac pozostale karty ktore napisales to napewno kolejnosc bylaby taka 1.Radeon 6950 (latwo przerobic na 6970) 2. GTX 460 2GB/6850/70 3. GTX 285 Jesli mialbym pare groszy wiecej napewno bralbym bez zawahania quadro 2000 :).

Raz radeon wygrywa

 

a później w ogóle mam nie brać go pod uwagę??

 

Im więcej czytam tym mniej wiem:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazania sa dwa : w zaleznosci od preferencji. Co chwile zmieniasz zdanie :)

1. renderujesz przy pomocy gpu - bierzesz geforcy

2. nie renderujesz za pomoca gpu - bierzesz radeona lub geforca. Przy czym w moim odczuciu radki sa wydajniejsze. Jesli nie bierzesz pod uwage quadro.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kamień z serca bo miałem straszny ból głowy, nie wiedziałem o co chodzi. Tak jak wcześniej napisałem wybieram opcję renderowania na CPU i pod nie wybieramy kartę. Jeżeli CUDA jest mi potrzebne tylko do renderowania na GPU to jest mi nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest znaczenie czy wybiorę asusa, gigabyta albo msi lub inną firmę?

 

Co do polecania quadro 600 to Predator było nieco inaczej... chciałem quadro ale potoczyło się to tak...

Spyra:

"Quadro 600 będzie ci służyło do oglądania pięknej siatki i swobodnego obracania gęstych scen a nie renderowania. Dyskutujemy właśnie nad kwestią oprogramowania, które do szybkiego podglądu używa GPU a do renderowania końcowego CPU. Wszyscy tu jesteśmy z lekka skołowani w tej materii i każdy myśli i myśli siedząc na starych zestawach smile.png"

Predator:

Dokladnie jak napisal Spyra , jesli chcesz pracowac (modelowac dzialac na skomplikowanych siatkach/scenach w maxie) to jak najbardziej quadro, jak tylko rendering to odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz zarzucasz linkami to prosze http://www.youtube.com/watch?v=a4ZMZwZqz9Y :) Takie video porownania kazdy moze sobie zmontowac w zaleznosci od tego co sprzedajemy:)

 

Druga sprawa, ze w zadnym z tych video testow nie jest napisane pod jakim konkretnie softem dany test byl rzekomo wykonywany, i jak ta wydajnosc ma sie do innego oprogramowania. To tak jak by czytac artykul sponsorowany, co do ktorego trzeba miec spora rezerwe. Zamiast ogladac testy video lepiej spytac jak rzecz sie ma u faktycznych uzytkownikow danego produktu na danym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mosqitt
Jak juz zarzucasz linkami to prosze http://www.youtube.com/watch?v=a4ZMZwZqz9Y :) Takie video porownania kazdy moze sobie zmontowac w zaleznosci od tego co sprzedajemy:)

 

Druga sprawa, ze w zadnym z tych video testow nie jest napisane pod jakim konkretnie softem dany test byl rzekomo wykonywany, i jak ta wydajnosc ma sie do innego oprogramowania. To tak jak by czytac artykul sponsorowany, co do ktorego trzeba miec spora rezerwe. Zamiast ogladac testy video lepiej spytac jak rzecz sie ma u faktycznych uzytkownikow danego produktu na danym sofcie.

Jasne, wszystko się zgadza jednak przeglądając to forum nie znalazłem ani jednoznacznych opinii, ani rzetelnych testów porównawczych np. quadro 600 i kart z linii gtx, bo nad nimi najbardziej się zastanawiam. Wszystkie takie filmiki traktuję oczywiście jako pogląd, a nie pewnik. W przypadku mojego linka zakładam, że środowiska testowe były te same ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności