Skocz do zawartości

Mocny zestaw architektoniczno-renderujacy do 25000pln netto


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję mocny i dobry komputer do renderingu i pracy w programach graficznych/architektonicznych. Ogólnie komputer do projektowania i renderingu.

Z różnych niezależnych ode mnie względów komputer musi mi wystarczyć minimum na 5 lat więc w związku tym kwota, którą jestem w stanie przeznaczyć nie jest mała-25000pln netto na cały zestaw-pudło, monitor, klawiatura i mysz.

Jaki zestaw proponujecie za tą kwotę aby był jak najbardziej wydajny i spokojnie pociągnął te 5/6 lat?

 

Na razie mam tylko jedną propozycję:

 

2x Intel Xeon X5650 6 Core (12 rdzeni , 24 wątki @ 2,66Ghz)

EVGA SR2 Classified Super Record Dual CPU

48GB DDR3 Kingston 1600Mhz Triple Channel (12x 4GB)

nVidia Quadro 5000 Fermi Core

2x SSD OCZ 120GB Vertex 3 SATA3 RAID0

2TB Seagate Barracuda

DVD-REC BluRay Plextor

Antec 1200W HCP Modular

Obudowa Lian Li V2120 Black

2x Chłodzenie Prolimatech Super Mega + 14cm Noctua

 

do tego monitor: Eizo FlexScan SX2262W

 

W kwocie akurat się mieszczę bo taki zestaw wychodzi ok. 24800pln netto bez klawiatury i myszy ale miło byłoby mieć jakąś alternatywę i zapytać o zdanie eksperta, dlatego też proszę o pomoc kogoś ogarniętego i siedzącego w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I na czym posadzi te dwie sandy-E ?? a poza tym jakie sandy-E. Na dzisiaj nie pakuj się w SR-2 bowiem to „przeżytek”, a Intel oficjalnie pożegnał się z gniazdem 1366. Albo 2xIntel na nowym gnieździe LGA 2011 ale tu musisz troszkę poczekać i ewentualnie płyta główna SR-3 z opcją podkręcania, albo AMD i tu stać cię nawet na 4-procesorowe rozwiązanie. Jednak podstawowe pytanie, to czy zamierzasz podkręcać czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku podkręcać raczej nic nie zamierzam aczkolwiek taka opcja może okazać się przydatna w przyszłości(tak jak pisałem, chciałbym żeby ten sprzęt wystarczył na min 5 lat) więc podkręcanie chyba raczej wchodzi w grę, chyba że uważacie inaczej?

 

Właśnie obiło mi się o uszy, że obecne Xeony odchodzą już na emeryturę, a że mogę spokojnie poczekać te 3-4 miesiące to jeżeli chodzi o intela raczej wolałbym już Xeony E5, które przy okazji obsłużą mi pamięć 1600Mhz bo w przypadku obecnych wystarczy chyba 1300Mhz, zgadza się? Ewentualnie co innego zbliżonego wydajnością proponujecie z Intela?

 

Co do AMD, to są to 4ro, czy 6cio rdzeniowe procesory? No i jak mają się w stosunku do Intela?

 

Może moje pytania są laickie ale wypadłem z rynku komp dobre 6lat temu, a zaległości nie jest tak łatwo nadrobić dlatego proszę o wyrozumiałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he… rzeczywiście lekko wypadłeś z obiegu.. procesory AMD są 16-rdzeniowe, co oznacza 64-rdzenie w konfiguracji 4-procesorowej. Ale czego zamierzasz używać do renderowania, bo tu mogą wynikać preferencje dla Intela lub AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie idąc w AMD będę miał 4x16rdzeni, a idąc w Intela będzie to 2x6 i tu chyba AMD wypada lepiej, zgadza się?

Do renderowania używam 3D Max-a + v-ray albo ewentualnie kerkythea, generalnie rendery na podstawie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie czy też wątki nie przekładają się liniowo na wydajność.. sprawa jest bardziej skomplikowana, dodatkowo jeśli używasz V-ray, to pewnie chcesz korzystać z dobrodziejstw interacive-preview, a tu będziesz zmuszony do inwestycji w GPU. Ale jak rendery na podstawie światła.. to może Maxwell wtedy można się skupić tylko na CPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli CI nie przeszkadza, ze system pod 4cpu zabierze ok 10tys. z budżetu kompa i może na nim nie ruszać sporo dodatkowych programów czy pluginów to masz wybór między 4xAMD i 2XsandyE. W innym przypadku poczekaj nieco na płytę 2xCPU sandybridgeE i poczytaj który model CPU będzie najlepszy w Twoim przedziale cenowym.

Wydajność będzie 2xintel vs 4xamd pewnie porównywalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ola-f siejesz zamęt – nie ma żadnego zabierania 10tys z budżetu, bo to kwestia jak rozegrasz operowanie OS i możliwości takich zabawek jak vmware workstation. Wydajnośc w renderingu jest zupełnie nieporównywalna i dla Intela potrzebne są sterydy ( SR-3) aby podołać w konfrontacji z 4-cpu AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio liczylem cene zestawu opartego na 960t z odblokowanymi 2 dodatkowymi rdzeniami (w sumie wychodzi tania 6 rdzeniowka) i relatywnie za ok 2500zl mozna zlozyc dwa zestawy ktore w sumie dawalyby w cinbenchu ok 12pkt (po malym oc). Choc nie kazdy lubi gromadzic szafy obliczeniowe w miejscu pracy :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Facet ma budżet, to nie ma co bić piany wokół tańszych alternatyw, ale trzeba się skupić wokół tego co można zamknąć w jednej budzie za 25k netto. Fala AMD nieuchronnie nadchodzi, bo każdy średnio-rozgarnięty przeliczy wydajność do dolara w renderingu i tu nie ma zmiłuj. Ale jeśli jest czas to najlepiej poczekać na E5 Intela i spokojnie się zastanowić po kątem własnych, doprecyzowanych zastosowań.

http://www.pcsforeveryone.com/System/HPX_QS5-4410

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rdzenie czy też wątki nie przekładają się liniowo na wydajność.. sprawa jest bardziej skomplikowana, dodatkowo jeśli używasz V-ray, to pewnie chcesz korzystać z dobrodziejstw interacive-preview, a tu będziesz zmuszony do inwestycji w GPU. Ale jak rendery na podstawie światła.. to może Maxwell wtedy można się skupić tylko na CPU.

 

 

Maxwell też jest ok ale zosatnę chyba jednak przy v-ray i kerkythea... Korzystanie w interactive-preview jak najbardziej by się przydało ale czy nie wystarczy do tego wspomniana w pierwszym poście nVidia Quadro 5000 Fermi Core?

 

Co do procesorów to widzę, że obecnego Xeona na pewno odpuszczę, tylko teraz co lepiej wziąć, czy 4x16sto rdzeniowe AMD, czy 2x6cio rdzeniowego Xeona E5?

 

Na jakie kłopoty mogę napotkać decydując się na AMD i co może nie działać albo działać nie tak, jak powinno? To jest kwestia tylko wyboru maki procesora czy jakaś bardziej złożona, która pociąga za sobą kolejne komonenty(nie mówie o płycie głównej bo to oczywiste ale o karcie graf itd)? NIe chce iść w żadne półśrodki czy podobne alternatywy złożenia 2 PC w cenie jednego. Chce tą kwotę przeznaczyć na jeden konkretny komputer najlepszy, jaki tylko można złożyć w tych pieniądzach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu z AMD tylko z faktem że wchodzisz na cztery procesory i potrzebny jest Windows Server, który po konfiguracji obsługujesz jak normalny Windows albo Linux. Jeśli chodzi o dwa procesory to w nowej serii E5 wchodzą modele 8-rdzeniowe (16 wątkowe). Kasę można wydać problemu nie ma.. ale masz na tyle dużo do wydania że na obecną chwilę możesz kupić różne rozwiązania. Może dwa najtańsze 8-rdzeniowe Intele E5 lekko podkręcone na SR-3. Budowa takiej stacji roboczej z bardzo wieloma rdzeniami/wątkami to usprawiedliwienie tylko dla renderingu a tu z kolei wydajność może też wynikać z zastosowanego systemu. Nawet Windows Server (przynajmniej niektóre wersje) zaczyna sprawiać problemy powyżej 64 wątków. AMD jest po prostu tanie a poza tym na płycie za ok 700 USD masz 32 sloty na RAM, a na SR-3 tylko 12. To jest trochę za szeroki temat ale był już na forum analizowany…

Ceny Intela (prawdopodobne)

http://www.cpu-world.com/news_2011/2011102701_Prices_of_Xeon_E5-2600-series_CPUs.html

Ceny AMD

http://www.anandtech.com/show/5096/amd-releases-opteron-4200-valencia-and-6200-interlagos-series

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zastanawiających się nad 4-CPU polecam wejść na najlepsze możliwe forum dotyczące danego silnika renderującego i zorientować się czy nie działa lepiej pod Linuxem. Druga sprawa to przestudiować możliwości VMware Workstation. Całość może być bowiem postawiona na Linuksie a pracować można na Windows albo nawet Mac OS.. wydzielić sobie parę rdzeni na modelowanie i inne niewinne działania, a tam gdzie jest głód na wątki uruchomić system który z wątkami umie postępować. Trzeba poczekać na jakieś testy dla 4-cpu. Ciężko jest doradzać jak człowiek nie miał możliwości przetestować.. z kolei serwerowe gremia mają nieco inne cele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać po cenach, AMD jest znacznie tańsze niż Intel i teraz pytanie-co wybrać? Czy powinienem się czegoś obawiać wybierając AMD? Jakby to powiedzieć... jestem mocno zielony w temacie, a nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto:/

Spyra pisałeś kilka postów wyżej, że ADM radzi sobie znacznie lepiej przy renderingu, a z czym radzi sobie gorzej od Intela? Z tymi slotami ram jest to niewątpliwy plus dla AMD bo w Intelu przy 12 slotach i 48GB RAM wszystkie sloty są już zajęte, a w AMD zawsze będzie możliwość dołożenia kolejnych kości...

 

Może ktoś zaproponować jakiś konkretny(najlepiej orientacyjnie wyceniony) zestaw na 4xAMD?

Co do Intela to poczekać na nową serie Xeon-a czyli E5 i nie zawracać sobie głowy obecną generacją, czy obecna też jest warta uwagi?(słyszałem już opinie, że ta nowa ma być gorsza od obecnej...)

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja Intela nie będzie gorsza ale nie wniesie znaczącego postępu z jednego rdzenia ponieważ Intel spowalnia zegary i np. obecnie flagowy model ma 3,46Ghz a nowy 8-rdzeniowy 3,1 Ghz i pojawia się TDP 150W, a najdroższy mimo wolniejszego zegara jest Xeon E5-2690 bo ma TDP 135W i to pokazuje co jest ważne w serwerach. Natomiast AMD wprowadziło bardzo agresywne turbo i w ten sposób poprawiło wydajność z jednego rdzenia. Jak chcesz mieć super wydajny komputer do renderingu, to musisz mieć dużo rdzeni i muszą one pracować na niskim zegarze aby zestaw nie był zbyt prądożerny. Wchodząc w AMD szczególnie w wydaniu 4-cpu trzeba być nastawionym raczej na Linuksa, a to oznacza pewną determinację… Intel daje większy komfort bo twórcy oprogramowania pod Windows go bardziej dopieszczają. Zobacz co się dzieje z Blenderem pod Linuksem, podobnie jest z Maxwellem. Wchodzisz w opcję poważnego zestawu i wymagane jest dobre przemyślenie sprawy do niedawna nawet u AMD jeden procek dla konfiguracji 4-cpu kosztował 2500USD więc tematu nie było…

http://www.anandtech.com/show/2978/amd-s-12-core-magny-cours-opteron-6174-vs-intel-s-6-core-xeon/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli obecna generacja Xeon-ów nie będzie w stosunku do nowej E5 archaizmem i spokojnie można składać na niej komputer? A jak jest z tym taktowaniem pamięci? Zestaw, który podałem w pierwszym poście ma pamięci taktowane 1600Mhz, natomiast według specyfikacji procesory Xeon 5650 obsługują tylko 1333Mhz więc po co pchają tam na siłę 1600Mhz? Naciąganie klienta?

 

Kusi mnie to AMD w wydaniu 4xCPU ale tylko pod warunkiem, że będzie możliwość postawienia takiego zestawu na WIN bo na żaden inny system nie chce się przesiadać głównie ze względu na programy.

 

Spyra z powyższego postu wnioskuję, że do renderingu lepszym rozwiązaniem będzie jednak 4xAMD-więcej rdzeni w stosunku do Intela i nie koniecznie procesory muszą być wysoko taktowane, zgadza się?

 

Byłbym wdzięczny gdybyście mogli zaproponować mi konkretne zestawy na Xeonie i na 4xAMD i ewentualnie zmodyfikować(jeżeli jest taka potrzeba) zestaw z pierwszego postu.

Z góry dzięki

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie - sprawa prosta jak nie chcesz zmieniać systemu to zostaje Ci 2xIntel, na sr2 lub sandyE na nowych płytach mogą spokojnie dociągnąć do wydajności 4xamd, bo możesz je lekko podkręcać, a AMD na tych płytach 4xcpu nie bardzo.

Jak sie spieszysz proste - jedyne wyjście to 2xXeon z obecnej już linii, jak możesz poczekać to sandyE na nowej płycie.

Autodesk nawet nie ma z tego co wiem wersji softu kompatybilnej z windowsami serwerowymi więc w dużej mierze jesteś skazany na zestaw 2xcpu, a tu AMD nie daje rady w porównaniu z Intelem. lekkie podkręcenie 2x sandyE da Ci to co amd bez konieczności wykonywania dziwnych volt hardreare'owo software'owych. To taka rada jak nie jesteś geekiem i nie chcesz sobie komplikować zycia sprzętem w pracy.

 

@Spryra: wypowiadam swoje zdanie, nie obrażam Cie nie opluwam Twojej rodziny, nie jestem fanbojem, fajnie jakbyś sie nie odnosił nawet by nie śmiecić wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatLove

 

Podałeś bardzo długą perspektywę czasu co zresztą w praktyce ma miejsce bo kupujemy sprzęt i siedzimy na nim z 5 lat… ale nie kupiłbym dzisiaj Intela na 1366, to na pewno. Zaletą AMD jest stabilność, co do gniazd i nie robią swoich klientów systematycznie w konia, jak Intel , co jedynie jest (skutecznym) sposobem na zarabianie kasy. Ja na twoim miejscu po prosu kupiłbym zestaw przejściowy do testów na jednym gnieździe i popracował na aplikacjach których używasz i poeksperymentował z Linuksem.. nie wiem czy słyszałeś o Wine. W następnym kroku dokupiłbym 3 procki i wielką płytę na 4-cpu lub zrezygnował na rzecz Intela. Cała dyskusja ogniskuje się wokół tego że Intel daje rzekomo dużo lepszą wydajność w Adobe itp. ale moja teoria jest taka że w praktyce różnice są mało odczuwalne albo można je zniwelować, choćby tworząc RAMdysk. Są piękne typowo serwerowe płyty na 1-cpu Supermicro stosunkowo niedrogie w zwykłym ATX. Zwróć uwagę że najlepszy wynik Blendera i podobnie Maxwella jest osiągany w duecie AMD – Linux i tyle, a krytycznym problemem jest rendering, bo zbiera najwięcej czasu.

http://www.acmemicro.com/ShowProduct.aspx?pid=7941

http://www.dobreprogramy.pl/Wine,Program,Linux,16972.html

 

@ Ola-f co wspólnego z opluwaniem rodziny itd. ma stwierdzenie „siejesz zamęt” - potwierdzam siejesz zamęt, chyba, że racjonalnie wytłumaczysz te „10 tys. zabrane z budżetu kompa”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok system windowsa można kupić już za 5tys. ale nie polecałbym komuś kto sie nie zna i nie chce się znać sprzętu bez polskiego supportu, systemu bez supportu wydawcy oprogramowania lub kombinacji z dwoma systemami i innych rzeczy, tylko po to by złożyć coś co można mieć bez komplikacji na dwóch nowych xeonach. Pamiętaj, że mówisz do ludzi, a nie do kumpli z klanu tworzenia proof-of-concept. Lepiej podać człowiekowi proste rozwiązanie nawet jeżeli dyskryminuje się ciekawe w teorii połączenie. Chyba, że chce spróbować, to już jego wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci poradze tak...

samemu zlozyc zestaw za 4-5 tysiakow, to jeszcze rozumiem....

ale za 25tys. jesli sie na tym dobrze nie znasz? nie ryzykowal bym.... bo pozniej moze sie okazac ze ci max nie ruszy, albo Ram nie bedzie kompatybilny albo bog wie jeszcze co.....

skorzystal bym na twoim miejscu z gotowych rozwiazan, np strona ktora wczesniej podalem albo:

http://www.boxxtech.com/index.asp

 

oni zloza ci kompa ktory moze bedzie mial nizsze wartosci niz gdybys to zrobil sam, ale napewno ci wszystko na nim ruszy, i nie bedzie sie nic krzaczyc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również bym się nie zdecydował na samodzielne składanie sprzętu przy takiej kwocie. Lepiej zamówić coś gotowego, w idealnej sytuacji z gwarancją door2door (dell, hp?). Jak się potargujesz z dystrybutorem to może uda Ci się zamknąć z 2x six core xeon w 25k netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ola-f dzięki za konkrety i wyłożenie "kawy na ławę" laikowi, chyba jednak zostanę przy Intelu żeby uniknąć komplikacji i nie utrudniać sobie życia. Mogę spokojnie poczekać, nie muszę się decydować w tym momencie więc temat jest ciągle otwarty. Co do sandyE na nowej płycie to też będą to dwa procesory jak w przypadku Xeona czy jeden? Jak ma się do sandyE, nowy Xeon E5? Rozumiem, że E5 będzie już na SR-3?

 

Spyra nie mam możliwości zakupu zestawu do testów, muszę od razu kupić zestaw docelowy więc Twój pomysł zupełnie odpada. Co do wydajności w Adobe, to nie jest ona dla mnie aż tak istotna bo tych programów, a raczej PS używam głównie do podstawowych funkcji, które spokojnie pociągnie przeciętny komputer. Dużo ważniejszą kwestią jest dla mnie wydajność i szybkość renderingu i głównie na tym chce się skupić bo ArchiCada też udźwignie zwykły zestaw o przeciętnych parametrach.

 

Żebyśmy się dobrze zrozumieli-ja nie zamierzam składać tego sam, tzn własnoręcznie. Chce tylko dobrać komponenty konsultując się z ekspertami, między innymi z Wami żeby ktoś zwyczajnie mnie nie naciągnął. Wiadomo jak jest w sklepach/firmach komp(oczywiście nie we wszystkich żeby było jasne)-jak zwęszą klienta z kasą to pakują wszystko, co najdroższe(często wcale nie najlepsze/najbardziej wydajne) nie przejmując się tym jak to wszystko będzie działać i czy spełni moje wymagania. Stacja robocza, którą podałem w pierwszym poście też jest gotowym produktem: http://www.hyper-cube.com.pl/sklep/hyperworks-render-extreme-p-602.html i bynajmniej nie konfigurowałem jej sam ;)

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaf-f albo walisz ogólniki albo informacje nieprawdziwe. Windows Server można mieć już za ok. 1300 Pln problemem jest ograniczenie RAM do 32GB, co jednakże nie jest ilością małą (ale gdzie te drugie 5 tys.). Linuks dzisiaj to naprawdę nie jest większy problem i jest za darmo. Jak widać nikogo nie namawiam, a wręcz przeciwnie konformistom polecam Intela. Jednakże ja osobiście mając opcję lepszej wydajności płynącą z systemu nie przepłacałbym tysiącami za pozorny komfort i niebieski ekran od czasu do czasu. Można zmusić firmę która oferuje SR-2 (nawet wiem jaką) aby zaoferowali coś alternatywnego i postarali się to odpowiednio skonfigurować i opatrzyć gwarancją, co jest chyba łatwiejsze, jak dawanie gwarancji na podkręcane systemy – to chyba tylko u nas taka firma funkcjonuje.

 

PS. PatLove wyprzedziłeś mój wpis.. nie daj się jednak zagonic do kąta ekspertom którzy "wieją" z 1366 i koptują do tego odpowiednią filozofię.

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialbym najwieksze obawy zwiazane z oprogramowaniem i ostateczna wydajnoscia. Do tej pory widzialem juz kilka hiper maszyn za hiper kase i rownie wielki hiper zawod w oczach ich posiadaczy :/. Nowe rozwiazania systemowe maja to do siebie zeby je ogarnac trzeba poswiecic troche czasu ktorego zazwyczaj poprostu niema lub oczekuje sie prostych rozwiazan dajacych duze mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie chyba zrobię, tzn zdecyduję się na 2xE5 bo będzie najmniej komplikacji i wydziwiania.

Spyra a dlaczego piszesz żeby kupić najtańsze 8-rdzeni?

 

Byłbym wdzięczny gdybyście mogli mi jeszcze wytłumaczyć o co chodzi z tym SR-3 i LGA 2011? Rozumiem i wnioskuję, że są to płyty główne ale co dalej?

A co z resztą zestawu, tzn karta graf, dyski, ram itd? To co jest w pierwszym poście jest ok, czy jednak coś byście zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EVGA SR-3 pozwala na podkręcanie Xeonów i biorąc pod uwagę ich z lekka chore ceny kupujesz najtańsze i z pomocą tej płyty osiągasz wyższe zegary, na pewną przewyższające 3,1 Ghz (najmocniejszy Xeon E5). Możesz kupić Xeony 3,1 Ghz, bo to pozwoli ci wejść na jeszcze wyższe zegary po podkręceniu.. jednakże spodziewam się tu energetycznej masakry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rozumiem że do 2xXeon można zastosować zarówno SR-3, jak i LGA 2011, z tym że podkręcać można tylko na SR-3, zgadza się? W takim razie zdecyduję się chyba na SR-3? Ona jest już dostępna, czy muszę jeszcze poczekać podobnie jak na Xeona E5?

 

A czy SandyE też występuje w rozwiązaniu dwuprocesorowym?

 

Ponawiam pytanie co do reszty konfiguracji, jak się Wam ona widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poczytałem już i wiem mniej więcej o co chodzi... Teraz sam wiem, że zadawałem idiotyczne pytania...

Czekam w takim razie na Xeona E5 i SR-3. A co do karty graf to może być Quadro 5000 Femini Core czy proponujecie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

odświeżę troszkę wątek bo właśnie też się rozglądam za jakimś komputerem w tych granicach cenowych i też miałem zamiar poskładać to na evga sr-2 i xeonach ale widzę że odradzacie i radzicie poczekać na nowszą generację a wiadomo może kiedy takie nowości wyjdą? czy sprzęt ten już jest dostępny w stanach bo myślę na sprowadzeniem go bo jak liczyłem z sr-2 i xeonami moge wcisnąć sobie w tej samej cenie droższe xeony i quadro 6000

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-6 lat? Za dwa lata taki zestaw będzie złomem przy najnowszym jednoprocesorowym zestawie za 4 tys. Za rok, jak nie wcześniej padną dyski. Za dwa lata wentylatory. Za trzy pewnie posypią sie sieciówki na mobo. Jak zmniejszysz odrobinę parametry i zainwestujesz rożnicę w większy monitor np Dell 27 lub 30" to może on pociągnie 5-6 lat a zadowolony będziesz bardziej, zwłaszcza Twoje oczy :).

 

PS.: sorry, nie zauważyłem że to już pewnie po fakcie bo kolega przede mną odkopał stary wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
5-6 lat? Za dwa lata taki zestaw będzie złomem przy najnowszym jednoprocesorowym zestawie za 4 tys. Za rok, jak nie wcześniej padną dyski. Za dwa lata wentylatory. Za trzy pewnie posypią sie sieciówki na mobo. Jak zmniejszysz odrobinę parametry i zainwestujesz rożnicę w większy monitor np Dell 27 lub 30" to może on pociągnie 5-6 lat a zadowolony będziesz bardziej, zwłaszcza Twoje oczy :).

 

PS.: sorry, nie zauważyłem że to już pewnie po fakcie bo kolega przede mną odkopał stary wątek.

 

Z mojej strony jeszcze nic nie jest po fakcie bo ciągle jestem jeszcze przed zakupem. A co proponujesz SansSerif w takiej kwocie i do takich zastosowań?

 

P.S.

Dla przypomnienia:

-25k pln jest kwotą netto na pudło + monitor + mysz i klawiatura.

-chciałbym(o ile to możliwe) żeby zestaw wystarczył na możliwie jak najdłuższą, spokojną pracę na nim(najlepiej 5/6lat)

-Nie mogę kupić w tym momencie komp np. za 13k pln, a za powiedzmy 2/3 lata kolejnego za 13k pln (chociaż domyślam się że pewnie byłoby to lepsze rozwiązanie?), muszę wydać całą kwotę jednorazowo.

 

Jeżeli nie dwuprocesorowa stacja robocza to co? Renderfarm z dwóch komp + switch? Jeżeli tak, to w jakiej konfiguracji i na jakich komponentach przy podanej przeze mnie kwocie?

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PatLove to kasa z dotacji? Sprawdź czy możesz wziąć na te papiery dwa lub więcej kompów. Jak chcesz renderować animacje to bierz coś wieloprocesorowego. Jak nie renderujesz animacji i pozwalają na to przepisy to ja bym składał 3-4 identyczne jednostki na i7 2600k 16GB RAM, 80GB SDD i najtańsze karty graficzne. Do jednej roboczej mocną grafikę GF lub quadro 4000, dodatkowe dyski HDD i monitor Dell 27" lub jak starczy kasy 30". Do tych monitorów podłączysz spokojenie 4 kompy na raz. Plus jest taki że robisz kopię zapasową systemu z zainstalowanym i skonfigurowanym softem np. Acronis'em i w razie awarii w ciągu godziny "znów jesteś u siebie". Przy takich podmiankach może uda na tym się popracować ze 3-4 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności