Skocz do zawartości

THE AIM - early beta pokaz przedpremierowy;)


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponownie z moim "celem" :) 1st rok, stodiow dobiega końca i wraz z nim 1st roczny film.. robiony cały przeklęty rok... :)

 

 

Powiem tak, wersja na tasmie jest gotowa, (kopia roboczna jak narazie..) Egzamin pod koniec wrzesnia, więc nie zpaeszam, i nie krzycze ze skończylem, choć wersja dla szanownej komisji juz siedzi w puszkach na regale 2 metry odemnie, to jeszcze sporo sie moze zmieńć..

 

jezeli (daj Bog..) moj film, wyrokiem szanownej allmighty komisji dostanie kopie pokazową to bede (mam nadzieje) mogl zmieńć to i owo, ale to sie zobaczy. Po egzminie i kopii pokazowej zrobie sobie jakies prowizoryczne portfolio, jak już będę mjiał co tam pokazać :D

 

 

to co pokazuje tutej skolei to w somie nie wiem jak nazwać.. hmm moze "Rekonstrukcja CG wersji analogowej?" :)

 

coś w tym stylu.. z nieruszonych plików (klatek) w wersji do drukowania, ktore caly czas trzymam na HDD, zklecilem coś na wzor tego co na taśmie pod kamerą, podlozylem tą samą muzę, i dodałem jakies tam napisy, nie mające nic wspolnego z tablicami które tłukłem pod kamerą, troche na szybko je zrobilem, są nie dopracowane czasowo, ale jakoś tam są.

 

 

Tyle biadolenia. Acha i wyjasnienie: kopia robocza to taka obdotykana i podrapana, moimi paluchami brudnymi zmontowana i poklejona taśma – obraz osobno na 35 i dzwięk na 35 magnetycznej)

 

A kopia pokazowa, to już ze zmontowanego (sciętego) negatywu, bez sklejkowa taśma z obrazem i sciezką audio na dole, czyli coś z czym się da do ludzi iść :)

 

 

Pare miechow temu prezentowałem gotowy animatic, z probną muzyką i sfx, przy tej okazji zaprezentowałem scenariusz i wybujałe „tło fizoloficzne;)” i inne inforamcje dot filmu i jego genezy odsyłam: http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=6226

Zalozenia się nie zmieniły, wszystko jest po staremu, technika ta sama o jakiej wspominałem, rotoskopia, rysunki na tablecie---> drukowanie ----> ponowne maltretowanie i w końcu filmowanie + ostra korekcja barw w WFDiF...

 

 

Dane techniczne.. hhmmmm.. no to tak:

 

tasiema: Kodak Vision 2, 100 T 5212, razem z napisami wychodzi 110metrów (dycha mi została w puszce jak ktos chce to sprzedam za grosze), dzwięk to jakies gow.no magnetyczne tyz kodak

 

kamera... „krass” nie wiem czy ma jakiś numerek... straszny szmelc...

 

 

klateczki.. 2500 z hakiem. Rysowałem niecałe 3 miechy, obijałem się i grałem w farcry’a zamiast rysować.

 

 

Muzyka, to mocny mix z wielu moich sampli i pocięytch utworkow do których moja szkoła ma prawa, wiec wszystko jest 100%legal. Robilem sam w audition i magixie.

 

 

To chyba tyle.. po prostu mój pierwszoroczny film.

pare fotek z za sceny;):

foto00.jpg

sorki za jakość.. nie mam nic na swoją obronę... to tutej to konsoleta od tego calego krassa

foto01.jpg

--

moj plan zdjęciowy....

foto02.jpg

obiektyw... wiem wiem poruszone...:(

foto03.jpg

czasami sie nie obijałem...:)

foto04.jpg

dzwigam cięzar przedsięwzięcia :D paskudne 2500 klatek

 

no i w koncu moje wypociny:

http://www.avantgarde.lo.pl/TheAimBeta04.avi

oraz dzieki uprzejmosci Leandera:

lusterko 1: http://www.yobrada.com/video/TheAimBeta04.avi

Animatic THE AIM:: http://www.yobrada.com/video/ANIMATICtheaim.avi

 

 

 

sorki wielkie ze wazy 52 mega... walczylem z tym dlugo.. to najwiekszy kompromis....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znam taką pracę od zaplecza i wiem ile trzeba walki żeby powstał taki film.. nie ma lekko. A Ty dałeś radę i możesz być dumny...

Przekaz jest czytelny, prosty, trafia do widza bez niedomówień - i bardzo dobrze.

Rotoscoping wyszedł świetnie... jak zawsze z resztą :P

Forma plastyczna bardzo prosta, ale dzieki temu bardzo czytelna... :) Tylko czytać i czytać...

Podoba mi się symbolika, poboba mi się dyamika, podoba mi się finał gdy jednak nadzieja okazuje się być prawdziwa...

Całość bardzo mocno na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOŁ :) niewiem co mam mowic ..... niesamowity klimat ..... dynamika kreski i kamery ....wyglada i prezentuje sie o wiele lepiej niz z toon shaderem ...... motyw jest super wiec co tu wiele oczekiwac ..... i raczej o next step sie nie martw ....

jeszcze pomyslec ze przedwczoraj dales taka popisówe tym lotniskowcem .... hehe

 

No tylko gratulowac .... 15/10 jak dla mnie ..... a wrazenia jeszcze mocniejsze ....

 

Ha! a mowiles ze Twazy nie pokazesz :P ( No Lobo to ty nie jestes :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nas bombardujesz swoimi dzielami Damian :) bardzo zreszta skutecznie :)

 

Bylem wielkim fanem animatika, a teraz bede meczyl kilka razy wersje finalna :) Na razie jedyna wada jaka dostrzeglem to fakt, ze w animaticu od razu lapalem idee, a tu jest z tym juz troche gorzej. Rozjazdy z animatikiem, ktore to powoduja moim zdaniem:

 

- Swiatlo w oddali nie zwraca takiej uwagi jak w animatiku, wlasciwie bym sie nie domyslil co go pcha do przodu

- muzyka.. tu jest ciekawsza, wiecej sie w niej dzieje, ale brakuje akcentow wyraznych, ktore porywaly w animatiku. Po prostu w kilku waznych momentach bylbym za lekkim oczyszczeniem i wydobyciem dzwieku.

- scena finalna, wazny moment, kiedy bohater obraca sie z kleczek. W animatiku zaczal ruch dopiero kiedy na jego plecy padla smuga swiatla. Czyli widz wie co jest przyczyna ruchu. Tutaj najpierw zaczyna wstawac, a dopiero po sekundziech widzimy swiatlo. A chyba musi byc jasne, ze owe tajemnicze swiatlo jest tu sila napedowa.

-samo zakonczenie i bieg w kierunku swiatla. W animatiku to moja ulubiona scena, ktora mozna sie delektowac. a tu bach! po trzech krokach napisy! :) Wolalbym je zobaczyc po kilku krokach dalej lub po zaniknieciu ekranu (znowu animatic)

 

Uwagi powyzej to jedynie moje amatorskie porownanie w stylu "a komiks byl lepszy od filmu", gdzie o robieniu komiksu ani filmu nie mam pojecia. Moze tez bez obejrzenia animatika bym sie bardziej wysilil intelektualnie w trakcie ogladania tej wersji i powyzsze uwagi nie mialyby racji bytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde czekalem do 2:15 zeby sie sciagnelo i naprawde warto bylo :). Od strony graficznej - brak mi slow. Super rysunki, bardzo mi sie spodobaly, kawal swietnej roboty. Calosc sprawia bardzo dobre wrazenie :).

 

Przychyle sie jednak do opini Leandera co do samego konca. Kamera moglaby troszke wyzej podleciec i napisy pozniej moglby wyjechac. Glos tez wydal mi sie nienajciekawszy. Tez czesc sekwencji jest krotka, prawie w ogole nie wiadomo o co chodzi a czesc jest dluzsza i pewnie ten czas to czas potrzebny na zastanownienie o co loto. Mysle ze pewnego rodzaju ujednolicenie byloby warte sprobowania :). Ale to tylko moje laickie opinie :).

 

Jeszcze raz gratuluje jednak samego efektu wizualnego ktory jest po prostu niesamowity :) FULL RESPECT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tasmie napisy są pozniej, te dodałem w after fx, na szybko, .. rzeczywiscie za szybko:) co do swiatła, to zdecydowałem ze bedzie rozmyte i zamglone, nie chcialem sprzedawać od razu gdzie i dokąd idzie, nie zabardzo chodzilo o to by go coś ciągneło, jak magiczny flet szczury, tylko odwrotnie to jest jego wybor ze idzie by poznać by sie zmierz\yć z samym sobą poznać to co nie poznawalne itp, to jego "Cel" i jego determinacja, a słonko, to takie tam poporostu... celowniczek ;) co do sceny ze swiatłem padającym na plery, to mialem problemy pod kamerą uzyskać taki efekt... szczeze mowiąc nie mam pojęcia jak to zrobić, przy technologji jaką zastosowałem... sprawdzała sie ona w 99% filmu, ale nie w scenie ze swiatłem, a wiec zrobiłem jedynie rozjasnianie obrazu, za pomocą przesłóny w kamerze,... coś kosztem czegoś.. nie stety nie moglem uzyć kompotera, nie na 1st roku, jest to poprostu zabronione, i tak, wcisnelem go do granic mozliwości :) oczywiscie tlumaczenie sie ze nie wiedzialem jak jest zupelnie bez sensu, i dziecinne, ale prawda jest taka ze odposcilem sobie poporostu tą scenę... jak to mowią "wymiękłem" :( a koncowa scena jest dluga jak w animaticu, ale nie chcem jzu poporawiać bo te przeklęte 52mega mi sie uploadowało 3 dni.... :(:(:(:( w alfie bedzie jak trza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam być szczery to najczęsciej powtazane przezemnie zdanie na temat tego filmu w szkole to "zepsuli mi taśmą animatic", uwazam ze era taśmy filmowej w animacji - to wazne boi nie mowie o zdjęciach aktorskich) minela bezpowrotnie, i jeszcze nigdy tak nie pomstowałem jak w tym roku, tygodnie kręcenia , drukowania i pierdo...nia sie z tym wszystki tylko po to by uzyskać efekt identyczny z tym na PC..... + setki zadrapań, brodow, płytkich kolorów, beznadziejnego dzwięku mono.... ale jakoś to przezyje, juz i tak spisałem ten rok na straty.(wyniosłem za to mnostwo wiedzy), ten film to maximom co mogle, albo co chcialem wyciągnąc z tej przeklętej taśmy traktując całą technikę jak prymitywny "transfer"... ach... szkoda słow... :( moze tą kopie pokazową dadzą mi zrobić z PC....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze sie uczysz w lodzkiej filmowce tak? To jest robione jako jakies zaliczenie czy cos ze to jest obwarowane takimi zasadami dotyczacymi techniki jakiej uzywasz? Mowisz ze era tasmy minela wiec masz na mysli montaz taki "analogowy" vs cyfrowy. Zabraniaja tego w szkole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee..... :), tzn. tak ucze sie w filmowce, i to jest tak: od paru lat jest taka zasada ze na pierwszym roku, animacje muszą MUSZĄ.. powstać na taśmie filmowej... czyli co za tym idzie muszą byc wykonane ręcznie, ja troche to potraktowalem obejściowo :) i drukowałem ale i tak ręcznie rysowane klatki, więc jestem "czysty", montaz to nie ma roznicy, jak robisz coś na tasmie to tez montujesz na avidzie, ale w krotkich formach takich jak moj film wystarczylo ze usiadlem przy stole montazowym i w pol godziny pocielem jak nalezy, poniewaz ja juz mialem wydrukowane zmontowane ujęcia, z przenikaniami itp. więc montowałem jedynie błędy i dokręcane ujęcia.

generalnie teraz popolarne są dwa sposob/nosniki na ktorych sie robi film - cyfra i taśma, cyfra to np. Beta albo coraz częsciej DVD, a taśma to tasma 35 mm albo 16mm.. i inne (matrix byl robiony na 70 mm :)) cyfra wiadomo, mozesz robić kamerą np. DV, albo z kompotera itp, a taśma no to kamerą filmową , dziala jak aparat fot., mozna jeszcze dokonać transferu, tzn zrobić na kompie i "przekopiować" na taśmę filmową, ale to kosztuje. a więc tak jak pisałem w wątku z animaticem, co roku na animacji robisz jeden film, pokazujesz go na egzaminie we wrześniu. tyle ze na pierwszym roku, robisz go na taśmie a nie na cyfrze.. i to cały szkopoł.. Ps. transfer z cyfry na taśmę tez jest zabroniony, jak by bylo inaczej to bym tego nie drukował. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie nie podoba, o! - krzyknal DruG z bezpiecznej odleglosci, zaslaniajac sie pokrywa smietnika przed nadlatujacymi kamieniami.

 

Tak czy inaczej podziwiam za cierpliwosc. Duzo dobra praca wykonaliscie Dejmien ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche wolno szło bo mi necik przykisił, 3kb/s -_- ale powiem wam warto :)

Jako pierwsze pragne pogratulować wytrwałości.. narysować 2500 klatek to dla mnie poprzeczka nie do przeskoczenia :)

Co do animacji to widziałem juz wczesniejszą wersje, ale ta bardziej do mnie przemawia :)

 

super :) klasyka (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muza miala być dziwna, i niepokojąca, spoecjalnie przerobilem pianinko, by dysonansowało, specjalnie dałem męczące kawałki "hard core" by męczyć na maxa i podbić na zasadzie kontrastu oddech ktory po nich następował, czuje sie jakby się chcialo wypuścić powietrze, mi akurat nowa muza bardziej przypada do gustu, jest mniej banalna, i mniej ilustracyjna, choć nadal narracyjna lecz tym raze gra takze swoją rolę w całości, osobną od obrazu, teraz muzyka sama niepoko i albo kusi, a nie tylko naśladuje obrazki.... tak przynajmniej uwazam ja, ale wiem ze to troche kontrowersyjna sprawa, bo slyszalem w szkole duzo glosow extremalnie rozniących się od siebie, jak bedzie kopia pokazowa to moze znajdzie sie czas i kasa na coś bardziej pro. ale Tiger to ze sie nie pokrywa z akcentami to mnie zdziwiłes.. hmm moze coś się rozjechało w kodeku, jak oddtwarzasz, bo naprawde zdziwił mnie ten zarzut.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabula jest banalna, imho. ale gorsze jest, ze udaje ciezka i trudna itp itd. czyli po prostu przeintelektualizowane. ale ja mam w dup..e fabuly i inne tego typu bajery, wiec przejde do konkretow... plastycznie bardzo mi sie podobalo. miod na moje zmeczone galki oczne. na pewno jeszcze nie raz sobie obejrze. gratulieren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo a ja zapomnailem sie wypowiedziec. Kawal dobrej roboty Damianie jak zwykle zreszta, o tym doskonale wiesz:D Kiedys jak pokazales wersje z Bipedem jakos mnie bardziej ruszylo hmm moze muzyka byla bardziej dynamiczna nie wiem. a przeceisz mi sei podoba bardzo wiec na sile nei bede zmyslal:):)Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzyka juz na 100% jestem pewien ze bedzie zmieniona.. moze poprosze kogoś kto sie lepiej zna odemnie, bo mi słoń na ucho nadepnol, sam sobie poscil;em ostatnio muze z animatica, i kurcze tez mi sie bardziej podoba, wiec poszukam jakiegoś kompromisu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt kreska ciekawa, takze jesli chodzi o realizacje. Jednak jesli chodzi o Muzyke to w niektorych momentach jest przekombinowana, traci swoja klarownosc. Natmiast jesli chodzi o niektore sceny to nieco utracily po przeniesieniu ich do tej formy mowa tutaj o sekwencji z drzwiami oraz z symbolem, w tych sekwencjach czolo sie jak charatkerowi otwiera sie droga, kaze mu cos biegnac do przodu oraz pod koniec czoc jego zalamke i zwatpienie przy tym symbolu. W tamtym przypadku czulo sie to doglebnie az przeszywalo teraz to raczej ulotne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khe, khe

troche pozno sie dorzuce, ale takiemu staruszkowi wybaczycie. DiviX mi dlugo nie dzialal. Jak to bylo Damian? Zepsuli Ci tasma animatic.....?

hmm, no zepsuli.

Oba obejrzalem dopiero przed chwila- najpierw orginal potem animatic - oryginal ma pare fajnych patentow w kresce, naprawde swietnych, ale jest dwa razy mniej czytelny... No i muza przynajmniej w finale tez slabsza.

Zreszta, khy, wiesz to wszystko i pewnie po takiej ilosci pracy w to wlozonej boli Cie to znacznie bardziej niz nas: widzow, wiec Cie z tym bolem zostawiam w nadziei, ze pokazesz juz niedlugo kolejna fajna rzecz.

 

ps. no i oczywiscie tez uwazam, ze era czystej tasmy filmowej w animacji sie skonczyla.... mozna jeszcz sie zastanawiac przy filmie lalkowym, ale tu tez bez CGI IMHO juz ani rusz. Tkkkkkkt

 

salutt

Dziadek Stal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy ktore dostaną wysokie oceny, i zarazem kopie pokazowe bedą jezdzic po wszystki co sie da, festivale, pokazy, konkursy, TV, itp. ale słąbsze filmy ktore nie dostana kopi pokazowej niestety wyląduja w magazynie i juz świat o nich nie uslyszy... :(

 

zaraz po egzaminie, i wykonanej (mam nadzieje) kopi pokazowej i nowej muzyce, zrobie jakies takie prowizoryczne portfolio, taka stronkę o The Aim, gdzie umieszcze potencjalne konkursy, pokazy itp. mam nadzieje ze koledzy z roku zrobią podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello!

to mój pierwszy post więc witam wszystkich na forum ;)

 

zastanawiam się czy ruch postaci w wersji animatic ma sie jakoś do ruchu postaci z wersji rysowanej? chodzi mi o to czy przy rysowaniu korzystasz z ruchu modelu 3d z animatica, a jeżeli tak to w jaki sposób?

...eee jeżeli moge o to pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, musiałem się źle wczytać, teraz już kumam co i jak ;)

robiłem już rotoskopie z materiału video, ale nie znam się na 3d i ciekaw jestem czy opracowanie takiego ruchu dla postaci zajmuje Ci dużo czasu i czy potrzebny jest jakiś specjalny sprzęt do rejestrowania ruchu człowieka (jak się orientuje to drogi sprzęt),a może zrobiłeś to w jakiś prostszy sposób?

 

sam film jest rewelacyjny rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności