Skocz do zawartości

Edytowanie spline


Sevox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z splinem, otóż chciałem zrobić nabój z tego tutoriala : http://www.youtube.com/watch?v=SKvmusSt-Cs I kiedy doszedłem do tego, że można poprawiać spline klikając modify/ vertex to ja gdy łapie za te punkty to po prostu one nie chcą się ruszyć. Zauważyłem też, że u niego te punkty są białe a u mnie żółte (screen poniżej). Próbowałem już wszystkiego no ale nie mogę ich ruszyć... Proszę o pomoc.

 

screenzz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spróbuj je ruszyć w innej osi (jak nie możesz w Y spróbuj w X (kiedyś miałem taki problem w maxie i pomagało).

Może masz zablokowaną opcję edycji obiektu ? (taka mała kłódka na dole nad paskiem animacji).

 

Najlepiej pokaż screen całego okna maxa, może w ten sposób będzie łatwiej załapać, co jest nie tak :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas tworzenia krzywej vertexy są białe, a później w edycji są żółte, To normalne. Może nie włączyłeś narzędzia Move. Wciśnij klawisz "w". Przy zaznaczonym vertexie powinieneś zobaczyć "strzałki". A może zablokowałeś selekcję spacją. Wciśnięcie spacji blokuje możliwość przesuwania. Ponowne wciśnięcie spacji odblokowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności