Skocz do zawartości

komputer pod 3d Maxa - proszę o opinie :)


Gość przemask1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemask1987

Witam,

 

koniecznie do jutra muszę kupić komputer pod 3D Studio - koniec roku - pracodawca szuka kosztów, więc nie mam za dużo czasu. W sklepie komputerowym zaproponowano mi coś takiego:

 

PROCESOR: Intel Core i7 2600 3,4GHz BOX

PŁYTA GŁÓWNA: Asus p8z68-V LX

KARTA GRAFICZNA: GeForce GTX 560

RAM: Kingoston 16 GB 1333MHz DDR3

DYSK: Seagate 1000GB

ZASILACZ: Modecom 620w

DVD: DVD-Rec Samsung

OBUDOWA: Modecom Step 2

SYSTEM: Win7 x64 Home Premium

 

CENA: 4299,-

 

Bardzo proszę o opinię, czy sprzęt adekwatny do ceny, czy nadaje się do 3d Maxa (przede wszystkim pod rendering)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

"Intel Core i7 2600" Lepiej się zainteresować wersją która ma K na końcu, jest odblokowana do OC a te procki kręci się wyśmienicie, szczególnie jak komp ma być do renderu. Mój cały czas chodzi na 4,8GHz

Jeśli chcesz renderować to boxowe chłodzenie od razu możesz wywalić do śmieci, będziesz potrzebował dobrego radiatora. Nie jestem na bierząco które chłodzenie teraz jest spoko.

Zasilacze modecom są kiepskawe, to taka typowa marka którą masowo wstawia się do składanych kompów żeby obnizyć ich cenę... i żywotność. ;) Brałbym jakiś Chefteca albo Corsaira, 650w powinno starczyć.

 

Reszta rzeczy jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie dokładnie to samo w domu. i7 2600K, tak jak monio powiedział. Tylko płyta mnie troche zawodła, bo dośc długo sie komp odpala. Tzn kupilem sobei tez małe ssd na system, no i okolo 40 sekund od zera do milionera mu to zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawiam cie breja :)

Jesli jest to 64 bitowy home to nie ma takiego ograniczenia. Jednak ma na sztywno wpisane ograniczenie obslugi do 16GB, wiec rzeczywiscie lepiej wziasc wersje Pro zeby w przyszlosci moc sobie robic upgrade ramu.

zrodlo:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778%28v=vs.85%29.aspx#physical_memory_limits_windows_7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemask1987

czyli rozumiem, że za tą kasę jest to dobry sprzęt? ewentualnie zastanowić się nad i7 2600K, innym zasilaczem i dodatkowym chłodzeniem i powinno śmigać? co do Windowsa to wydaje mi się, że 64 bitówka śmiało pociągnie 16GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Przy wyborze chłodzenia zwróć uwagę na wielkosć obudowy. Osobiście poleciłbym ci Scythe Mugen 2 rev.b ale do niego potrzebne są największe desktopowe obudowy a te troszkę kosztują.

 

W sumie COOLER MASTER ELITE 371 to wydatek 150zł i pomieści dobrego i taniego Mugena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak. Przy wyborze chłodzenia zwróć uwagę na wielkosć obudowy. Osobiście poleciłbym ci Scythe Mugen 2 rev.b ale do niego potrzebne są największe desktopowe obudowy a te troszkę kosztują.

 

W sumie COOLER MASTER ELITE 371 to wydatek 150zł i pomieści dobrego i taniego Mugena.

Z Modecom Step 2 to będą pewnie problemy z upchaniem kabli w obudowie (nawet z modułowym zasilaczem), tak żeby był przepływ powietrza i ogólnie z przepływem powietrza więc bez zmiany obudowy nawet dobre chłodzenie nie da rady (no chyba, że otworzymy obudowę), a nawet może być problem z upchnięciem tam karty z dłuższym chłodzeniem (nawet niektóre 560 mogą mieć problemy).

 

Ale tak jak mówisz wystarczy nawet tania obudowa tylko dobra ze stosunkowo dobrą wentylacją, żeby się wszystko pomieściło i nie trzeba wcale więcej wydawać niż za tą modecom (który pewnie w zestawie jest dzięki taniemu zasilaczowi w zestawie). Równie dobrze można kupić dobre polskie obudowy SilentiumPC Brutus 310 (120zł) lub 410 (130zł) i będzie przewiew, miejsce i Scythe Mugen 2 rev. B nie będzie straszny http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-brutus-310-410-vs-wysokie-coolery-cpu/4/

 

Ja jeszcze miałbym obiekcje do Kingstonów, bo wolałbym jakieś Geile, Patrioty czy OCz do kręcenia za tą samą kasę, ale niech będą.

Edytowane przez Skoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności