Skocz do zawartości

Bajki : Bartonfink vs Klicek vs ... ?


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tematem sa bajki do porozumienia doszlismy po dluzszych dyskusjach :)

 

link do zasad : http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8039

 

Ja bede tworzyl czerwonego kapturka raczej na wesolo :

 

cos mniej wiecej takiego : http://www.hea.republika.pl/rca.jpg

 

powiedzmy ze ta piekna panna bedzie stala nad lozkiem z wilkiem z bejsbolem ? hehe troche typowe ... no ale coz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dodam jeszcze (na wszelki wypadek , gdyby ktoś chciał sie jeszcze do nas dolaczyc - iz temat obejmuje wylacznie te bajki ktore ukazaly sie w "klasycznej ,pisanej" formie.

 

Z bajeczek wybrałem (zresztą tak zamierzałem od samego poczatku) "Czerwony kapturek"

 

w głowie siedzą mi dwie scenki:

 

1.Na podstawie pewnego rysuneczku - i ta zajme się na poczatku.

2.Bedzie przedstawiała Czerwonego kapturka zmierzającego do domku - czyli troche sceneri,cz.kapturek oraz domek w oddali.Jednak ta scenką zajme się dopiero wtedy gdy skonćze 1.(tak dla pewności rzebym choć jedna skonczył, pozatym niewiem jak moj sprzet bedzie sobie radził ze sporą ilością drzewek)

 

Obrazek na podstawie ktorego bedzie robiona 1 scenka:

scenka1.jpg

 

 

Troszke juz zrobilem - ale narazie niema jeszcze czego pokazywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka Klicek widze ze mini war sie zabawiasz:) fajno Barton niezly poczatek :) naprawde niezly jak dotad wszystko mi sie podoba :) czekam na wiecej :) hehe. Klicek hyhyh widze fajna dziewuszke bedziesz dziergal haahha zycze powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowka jest robiona na podstawie jakiejs lalki - z tad te duze oczy

Ale to tylko chwilowo sie tak wydaje bo brakuje jeszcze powiek - ktore w pewnym stopniu przyslonia oczy

 

Leru -> czy chodzi Ci o takie białe kulki z kropeczka czarna??(zuc jakis obrazek)

 

(to lalka na ktorej sie wzoruje - jesli chodzi o twarz)

TWARZ.jpg

 

Dzis mam zamiar ostro w nocy przysiasc przy kapturku i doprowadzic go juz prawie do konca(jesli chodzi o model)

 

narazie jest tyle(taki ogolny zarys posatci :) ->

kapt1.jpg

 

 

Dzieki wszystkim za pochlebne opinie

 

Klicek wez sie w garsc bucu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to najwiecej ale zrenica nie jest tekstura, nie ma skomplikowanego wzoru, fajnie gradientowo przyciemnia sie do zewnatrz i jest ekfektowna. Acha i wklesla jest ale i tak na okolo oka jest przezroczysta warstewka ze tak sie wyraze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru -> :) myslalem ze chodzi Ci o takie oczka jak np. w "for the birds"

 

oczko bedzie zrobione dokladnie tak jak napisales wklesle na srodeczku + warstwa z przezroczystoscia i odpowiednim IRQ - to co jest narazie to wrzucilem ot tak zeby kapturek nie straszyla bialkami :D hehehhe

 

 

 

ps. w miedzyczasie koszyczek(perzeszedl kuracje odchudzajaca - klicek wie oczym mowie ;))

 

kosz4b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak, bede robil "dziewczynkę z zapałkami", raczej sceneria ponura, skulona postać marznaca na chodniku, w śniegu, pod oknem jakiegoś domu, bądź w ślepym zaułku.

 

koncepty przedstawie kiedy tylko znajde server na ktory bede je mogl wrzucic :)

 

aha, i badzcie dla mnie wyrozumiali ;]]

 

update: ato wszystko tutaj wrzucac czy osobno gdzies do innego topicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) ciesze sie ze tak bedzie bo na pewno bedzie fajnie. A nie wiem czy osiagnales cos lepszego dajac takie oczka jakie widzieslimy bo straszy przepitymi oczami :D

 

podobaja mi sie Twoje rendery, cieple i milusie. Takie jakie powinny byc w tej scenie. Przynajmniej czesciowo powinny bo raczej taki klimat nie pasuje do zlego wilka ale mysle ze nie ma sensnu chyba zmnieniac nastroju w pewnych obszarach tam gdzie w/wy zwierz by rezydowal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sammael_at -> wszystko wrzucaj tutaj :) Witamy w zabawie

 

Leru -> THX. Rendery retuszowałem odrobine w shopie - wlasnie zeby nadac im cieplejszy odcien.Gdy juz scenka bedzie gotowa - to mozliwe ze w okolicy wilka bedzie troche ciemniej - ale najpierw sprawdze ktora wersja bedzie ciekawsza

 

possdrofki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrOcK -> hehe no przeciez wyzej masz linka do tutka o robieniu takiego koszyczka :)(Adek dostal juz wersje zip - mysle ze na dniach bedzie w dziale tutoriale)

 

sanki -> wiem :/ niestety kiepsko z moja ortografia , a moj word cos ma skaszaniona poprawe bledow i nie wyszukal mi wiekszosci :). Napewno mniej przyjemnie bedzie sie go czytalo (tutka) ale mysle ze w tym wypadku wazniejsze jest to co mialem do powiedzenia , niz to w jaki sposob to powiedzialem :)(szcegolnie jesli chodzi o ortografie). Przy nastepnym tutku postaram sie juz poprawic.

 

sammael_at , Klicek -> wyjezdzam na kilka dni :) macie mnie zaskoczuyc jak wroce -> do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I'm back

 

Klicek :) co do wilka to glowka wyszla super :) bardzo mi sie podoba - reszte opini na temat wilka znasz :) Przyczepie sie jedynie do duzego palca u stopy jest zbyt plaski jak na moje oko - powinien sie hyba troszke rozplaszczac do spodu :) ale klimat jest

 

co do kapturka -> to podzielam zdanie Leru. Skoro taka twarzyczka(meska) wyszla , to czemu tego nie wykorzystac ?? :) mysle ze moglo by to byc dosyc ciekawe - w koncu w shreku2 tez cos takiego zrobili :) zastanow sie. Co do samej postaci to moim zdaniem lapki sa za dlogie , ale to twoj concept na ta postac :)

ps. kolanka tez takie golkowate troszke :)

 

sammael_at -> czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam obywatela Klicka ponownie nie zagladalem tu ostatnio bo mialem problem z grafa i monitorem :) ale juz all right . No widze ze cos tam dlubiesz :) i powolusku cosik zaczyna sie budowac :) . Wilk jest fajny mi sie podoba :) a kapturek hehe to wyglada jak tranwestyta :) hyhyhyhyh . narazie wszystko fajnie czekam na updaty. Ten kapturek to jak niechciane zapomniane dziecko z krzyzowki mariana browara i ziuty szczekoskretnej . :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm. Nawet nie umiem modelowac. no i nie mam neta w domu. za ok tydzien zakladam Neostrade wiec moze wtedy. aktualnie i tak wziolem sobie duzo roboty bo robie intro. taki pokoik i animacja zegarka kieszonkowego w starym stylu... bedzie trudno ale co mi tam.jak skoncze to wam pokaze to powicie co mam zmienic. W nastepnej mini bitwie napewno wezme udzial tylko mam prosbe zebyscie byli wyrozumiali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

keszelu -> co do bitwy to nikt nikogo nie zmusza , ale jesli ktos sie zdecyduje dolaczyc to napewno zapanuje wielka radosc ;) (Klicek ma razje podczas bitwy sie najwiecje nauczysz) Co do vray to google powinno pomoc :)

 

Marcin -> caly czas staram sie znalezc jakies spoko ustawienia w vray'u(Frendera sobie odpuszcze :) - tzn takie przy ktorych pic w miare spoko wyglada - przy stosunkowo krotkim czasie renderingu) Niestety moj p3 450 Mhz niezbyt sie sprawdza w scenach indoor :/

 

Co do bitwy niech sie toczy wlasnym tempem - czasu jest sporo - a swiat nie sklada sie niestety tylko z maxa/grafy3D :) no moze stety :)

 

Cos tam wydlubalem ale nie zawiele - tak jak napisalem na razie rozkminiam vray'a

 

stoliczek nocny + swieczka + fotel(fotel do poprawki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejeje nareszcie znalazlem czas na zrobienie czegokolwiek :))

hyhy, ale akurat wyjezdzam :D

jak wroce w czwartek, to wam wrzuce pierwsze skriny.

 

zmienilem troszke zalozenie, i bedzie to raczej czarnoksieznik z krainy oz, nioz dziezwczynka z zapalkami :) ale i tak bedzie jazda :P [ sorx ze tak dlugo nic nie robilem ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leru->Big THX :)

 

Ponizej -> zabralem sie znowu za kapturka :) strasznie dlugo mi szlo ukladanie materialu ale mysle ze efekt jest fajny (poprawki i tak trzeba bedzie naniesc :)

 

Kilka pytań :

 

1. Co sądzicie o takich wloskach (chodzi mi o warkocze)- czy beda wygladaly ok - czy moze jednak zrobic tak jak na orginalnym concepcie ?(oczywiscie fryzurka to narazie prowizora)

2.Czy kapturek nie jest zbytnio baniakowaty przez ta spodnice? - wydaje mi sie ze takie przerysowane niemowlece proporcje beda ok Co sadzicie ?

 

 

 

kapt5.jpg

 

Ps. wiem wiem przepite oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wg mnie kapturek bardzo fajny, to co rzuca sie najbardziej w oczy, to to w jaki sposob warkocze wychodza z tego kapturka, chyba ze sa tam specjalne dziury :D, a takze spod koszyka, ktory chyba takze powinien byc wiklinowy.

 

Oglonie postac bardzo przyjemna, swietnie utrzymany bajkowy styl, oby tak dalej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super jak narazie :] Bardzo mi sie podoba; kapturek z pelerynka bardzo ok. Warkocze niefajnie przechadza przez kaptur, troszke pretnsjonalne nawet jesli sa tam dziury. Twarz jeszcze rozjasnij bo teraz to mi przypomina jedna z dziewczynek utopionych w Japonskich horrorach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności