Skocz do zawartości

Zestaw do renderowania, max, vray


_Orion_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu zestawu do renderowania (pod max2012 i vray2). Co sądzicie o takim zestawie (co lepiej wymienić?).

 

Procesor: Intel® Core™ i7-2600 3,4GHz 8MB/LGA1155 1 303,00 zł

Płyta główna: Asus P8P67-M PRO S1155/P67/4DDR3/RAID/FIRE/USB3 mA 549,00 zł

Corsair DDR3 Vengeance 4GB FSB 1600MHz CL9 113,00 zł

Corsair DDR3 Vengeance 4GB FSB 1600MHz CL9 113,00 zł

Corsair DDR3 Vengeance 4GB FSB 1600MHz CL9 113,00 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX460 1GB DDR5 256bit PCIe 764,00 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure czarna bez zas. 247,00 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 600W SLI PSU 80Plus 297,00 zł

Dysk twardy: Western Digital GreenPower 1TB RPM7200 64MB SATAII 499,00 zł

Naped optyczny: LG DVDRW DL x22 czarna OEM SATA 87,00 zł

Karta dzwiekowa: Creative SB 5.1 VX OEM 65,00 zł

Monitor: Samsung SyncMaster LCD 21,5" S22A350H LED HDMI 688,00 zł

Klawiatura: Logitech Cordless Keyboard K340 140,00 zł

System operacyjny: MS Windows 7 Home Premium PL 64-bit SP1 OEM 430,00 zł

Program antywirusowy: Eset NOD32 Antyvirus - 1 licencja 2 lata Upgrade 101,00 zł

Wartosc zestawu: 5 509,00 zł

netto: 4 478,86 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zamień 2600 na 2600k. Sprawdź czy twoje pamięci działają na triple chanel bo mam wątpliwości - to teraz taki koszt że lepiej brać od razu 16 gb. Poza tym wziąłbym zasilacz 700W.

 

To dyski dalej są takie drogie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucek co do windy 64 bitowej to jest gradacja co do obsługiwanych gigów.. Tylko nie pamiętam czy Home da rade z 12 gigów a guglować mi się nie chce ile każda wersja jest w stanie obsłużyć.. Po prostu sygnalizuje problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wrzuciłem swoją konfigurację do sygnatury, żeby ludzie składający zestaw na 2600k mieli się na czym oprzeć. Co do monitora polecam delle na IPS. Teraz zaopatrzyłbym się też w dysk SSD bo przy cenach twardzieli opyla się taki sobie sprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Orion_: Strasznie drogo ktoś ci to policzył - na samych procku, dysku i karcie graficznej przepłacasz po 200zł, kupuj po 2 kości, żeby działały w dualu, karta dźwiękowa słaba (IMHO warto brać dopiero droższe z serii jak Asus Xonar i Creative X-FI - w tanich to lepiej pozostać na integrze w płycie i dokupić później dobrą i radzę na PCIEx1 bo PCI już wychodzi, a karta dzwiękowa to zakup na wiele lat (ja swojego xonara mam od 3ch komputerów)), a najbardziej dziwi mnie płyta główna - tańsze są P8Z68-V LE z Z68 (obsługa zintegrowanego GPU w Twoim procku - traktować można ją jako zapasową, ale zawsze lepiej mieć ją tym bardziej, że płyta ma szereg zalet jak więcej USB3, czy po prostu pełne ATX - dzięki czemu mniej się będzie grzała (nie jest wszystko tak upchane) i będziesz mógł wykorzystać PCIE-1 (w tej mini karta Ci je zasłoni i nie będzie dostępna), a po włożeniu karty graficznej i dźwiękowej i tak będziesz mógł coś dodać (w tej mini więcej niż 2x grafika lub 1x grafika i 1x dźwiękowa się nie zmieści bo karty graficzne mają 2x slotowe chłodzenia i zablokują PCI i PCIE x1)).

 

Sprawdź czy twoje pamięci działają na triple chanel bo mam wątpliwości - to teraz taki koszt że lepiej brać od razu 16 gb.

To dyski dalej są takie drogie?

Nie ma co sprawdzać - nawet jeśli są triple chanel to nic nie da - procesor ma 2x kanałowy kontroler i max tyle będzie obsługiwał - tylko serie i7 Extreme obsługuję 4x kanałowe, a 3x kanałowe są tylko procki na podstawkę LGA1356 (czyli serwerowe lub poprzednia generacja i7). Wszystkie zwykłe SandyBridge (do 2700K) obsługują tylko 2x kanałowe pamięci i 1333MHz (ja mam w swoim 2500k, 1600MHz ale standardowo działają one z 1333MHz - tylko kręcąc procek można dojść do odpowiedniej częstotliwości pamięci - bez kręcenia masz 1333MHz i więcej nie będzie na Sa)

Dyski mają być jeszcze droższe, ale jeszcze można taniej kupić ;p.

 

a gdyby ktos chcial obsluzys 48 corow to tylko windows server costam :)

Tylko jeśli coś tam to Enterprise i mamy 6x core procek (obsługuje do 8 fizycznych procesorów) lub Datacenter (do 64 fizycznych procków), lub zainstalować vraya na linuksie i tam renderować (standardowo linux obsługuje do 256 core, ale jak potrzeba więcej można przestawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo linux obsługuje do 256 core, ale jak potrzeba więcej można przestawić.

 

damn, niezle ze t o w "standardzie" jest, poza tym 48corow to chyba max w praktyce? - czyli 4 opterony po 12corow.... czy da sie jakos uzyskac jeszcze wiecej?

btw, dziala Vray w standalone? bodajrze mental tak chodzi, ale czy vray tez, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damn, niezle ze t o w "standardzie" jest, poza tym 48corow to chyba max w praktyce? - czyli 4 opterony po 12corow.... czy da sie jakos uzyskac jeszcze wiecej?

Opteron jest i w wersjach 16x core (6272, 6274, 6276, 6282 SE i 6262 HE) co daje przy 4U do 64 rdzeni... a systemy klastrowe w szafach mogą mieć już znacznie więcej (system dalej widzi pojedynczy komputer tylko z całą masą procesorów).

 

btw, dziala Vray w standalone? bodajrze mental tak chodzi, ale czy vray tez, to nie wiem.

Z tego co pamiętam VRay jest w kilku wersjach na Linuksa (standalone, i dla linuksowych wersji Softimage czy Maya i chyba jakieś dodatkowe wersje serwerowe) i co najmniej dwie działają z eksporterem blenderowym (wersja Standalone i for Maya).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już chyba ostateczną konfigurację. Jeżeli macie jeszcze jakieś podpowiedzi to ostatni dzwonek, żeby coś zmienić. Zdaje sobie sprawę, że mógłbym znaleźć w necie czy na Allego taniej. Problem w tym, że sam sobie tego nie złożę. Na końcu wiersza cena danego podzespołu.

 

Procesor: i7 2600k 1382

Płyta główna: ASRock P67 Extreme6 741

Pamięć RAM: Kingston 4x4GB 1600MHz DDR3 Gray series 444

Karta graficzna: ASUS ENGTX560 GeForce GTX 560 DCII OC 1GB 809

Dyski twarde:

1. SSD OCZ 80GB RevoDrive REVO PCIE 540/450MB/s 529

2. WD 1TB SATAIII WD10EARX 64MB 525

Zasilacz: OCZ ModXStream 700W Modular 352

Chłodzenie:

Scythe Yasya SCYS-1000 223

2xWentylator be quiet! SilentWings USC 120mm, 17dBa 118

Obudowa: SilentumPC Gladius 800 Pure Black Window (GD-800W) 247

System operacyjny: MS Windows 7 Premium PL 64-bit SP1 OEM 427

Klawiatura, 61

Lite-on DVDRW 79

 

Suma: 5939 zł bez monitora

 

edit:

wg proponowanego tutaj sklepu morele wychodzi 5710 zł.

Edytowane przez _Orion_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności