Skocz do zawartości

Tablet do uzycia w Blenderze


Denson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuje taniego i dobrego tabletu powiedzmy do 500zl

 

Poki co moje typy to

 

- Tablet PENTAGRAM Designer P2700

- Tablet WACOM Bamboo III Fun Pen & Touch Small A6 lub A5

 

Cel: Grafika 3d ( Sculpting ) tradycyjne modelowanie zostawie raczej myszcze. I troche zabawy w 2d glownie do jakis mniejszych zadan typu texturka itp.

 

Moze ktos z was posiada wyzej wymienione tablety lub ma propozycje czegos innego Szukalem na necie recenzji a sa one rozne no i nie mam konrketnych informacji jak sie sprawuja przy grafice 3d glownie opisy sa odnosnie 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pentagram tylko dokleja metkę, pakuje i sprzedaje u nas budżetowe chińskie produkty. Nigdy nie wiadomo co się u nich trafi. Natomiast recenzjom ich tabletów trudno ufać bo zazwyczaj robią je gazety czy portale komputerowe gdzie raczej trudno o profesjonalnych ilustratorów, sculpterów czy innych ludzi którzy wyciskają soki z tego sprzętu.

Ja na pentagramie zawiodłem się strasznie, upadek piórka z biurka to koszt 30 zeta za nowe, tablet trzeba było trzymać wyłącznie na płaskiej powierzchni bo minimalne jego wygięcie powodowało zakłócenia, konieczne pół metra odległości od monitora (wtedy crt) bo inaczej same zakłócenia... słaba technologia po prostu. W większości przypadków osoby które miały porównanie wybierają wacoma.

 

No i jeszcze klasyk: Jak kasa ci pozwoli to bierz A5, najbardziej standardowy rozmiar dla grafika. Te a6 są troszkę za małe, do sculptu to jeszcze ale da się to poczuć przy malowaniu tekstur. Po jakimś czasie raczej będziesz chciał wymienić na coś większego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio: Mówisz przez pryzmat starych Pentagramów opartych o Aipteki, ale teraz się to trochę zmieniło i Pentagram używa tej samej technologii co Wacom, a co do recenzji to zazwyczaj, nie oznacza zawsze i masz chociażby recenzje Virtuoso (tylko Virtuoso i Designer są warte rozważania, bo reszta to stare zabawki) na max3d testowany przez grafików http://www.max3d.pl/article.php?id=158

 

OFC nie mówię, żeby od razu wybierać Virtuoso czy Designer, ale są jednak warte rozważenia, bo to już nie te same zabawki co stare pentagramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze klasyk: Jak kasa ci pozwoli to bierz A5, najbardziej standardowy rozmiar dla grafika. Te a6 są troszkę za małe, do sculptu to jeszcze ale da się to poczuć przy malowaniu tekstur. Po jakimś czasie raczej będziesz chciał wymienić na coś większego.

 

Tak tez myslalem ze ten A6 moze byc ciut maly i potem bede pluc sobie w brode :)

 

Jezeli chodzi o Wacom vs Pentagram to zapewne jest to jak z MAC vs PC - placisz za logo. Chociaz nie do konca dobre porownanie :D

 

Prosil bym o jeszcze kilka odp i zapewne wtedy podejme decyzje i poinformuje czy zakup udany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myslalem ze ten A6 moze byc ciut maly i potem bede pluc sobie w brode :)

 

Jezeli chodzi o Wacom vs Pentagram to zapewne jest to jak z MAC vs PC - placisz za logo. Chociaz nie do konca dobre porownanie :D

 

Prosil bym o jeszcze kilka odp i zapewne wtedy podejme decyzje i poinformuje czy zakup udany :)

Wacom jest lepszy, ale od Virtuoso i Designer nie aż tak, żeby z góry odpuszczać tą opcję (trzeba przekalkulować za i przeciw i osobiście do siebie wybrać odpowiedni) - ja Pentagrama nie biorę pod uwagę nawet z innego powodu - w przeciwieństwie do Wacoma nie działa pod Linuksem co jest dla mnie dużym minusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, czy ta masa przyciskow na Designerze jest faktycznie az tak bardzo potrzebna? , czy nic nie zastapi Shifta na klawiaturze? , bo w pierwszej kolejnosci pomyslalem ooo duzo opcji na macra itp. Ale od tego wsumie mam Klawiature Logitech G15.

 

Co za tym idzie 4 klawisze + 2 na piorku wydaja sie byc az nadto u Wacoma.

 

I wsumie ostatnia kwestia o ktorej sobie przypomnialem. Touch w Wacomie - jak to sie sprawdza w grafice 3d zoom / rotate / scale - czy jest to raczej niepotrzebny bajer?

 

Aktualnie jestem bardziej przekonany do Pentagrama niestety z uwagi na jego cene i zarazem powierzchnie robocza tabletu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymałem dużo odp ale wkoncu podjelem decyzje wczoraj dotarł do mnie Pentagram Designer P2700 i postanowiłem podzielić się swoimi odczuciami co do tego sprzętu.

 

Jako ze jest to mój w sumie 2gi tablet w życiu nie mam porównania :)

 

Kurier przyniósł ogromne pudło z początku myślałem ze dostałem laptopa :P

 

A wiec:

 

Plusy:

- Obszar roboczy na pewno większy niż A5

- Piórko dobrze leży w dłoni

- Pochylenie czułość itp dobrze działa w programach PSD , GIMP , Blender

- Cena

- Macra i klawisze boczne bardzo pomocne , można się rozsiąść na fotelu i sobie działać praktycznie bez klawiatury

- Długi kabel USB

 

Minusy:

- Trochę za lekkie piórko jak dla mnie

- Zbędna folia pod która można coś podłożyć , z początku myślałem ze dostałem wadliwy tablet

- Kola powinny według mnie być obrotowe a nie na dotyk bo czasem nie łapią moich poleceń.

 

Podsumowanie po 1 dniu pracy na nim jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności