Skocz do zawartości

3d na komórkach


RK

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ animacja weszła do dystrybucji możemy już się pochwalić. Qualcomm zamówił u nas cztery sceny przedstawiające to samo a mające się różnić ilością poligonów i zaawansowaniem technicznym (użycie shaderów, ilość świateł, particle itp.) do materiałów reklamujących możliwości najnowszej generacji komórek jeśli chodzi o grafikę 3d. Na screenie widać jak wg. nich będą mogły wyglądać gry na komórki czy raczej małe konsole podobne do ngage za jakieś pół roku.

 

Scena z wioską hobbitów to debiut Kaśki w 3d- po raz pierwszy nie tylko teksturowała ale i wymodelowała całość sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak, modelowała pierwszy raz. Wczesniej przez dwa lata robiła tekstury. Kiedy komórki wejdą- nie wiem- mówiąc szczerze mi ciągle nie chce sie wierzyć że tak faktycznie to bedzie wyglądało. W każdym razie w maksymalnej rozdzielczości ciągnie ponad 30 tysiecy trojkątow w real time, za to pamiec ma mizerną no i wyswietlacz żałosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka grafika na komrokach za pol roku ? chyba cos ci sie pomylilo, jesli taka grafika bedzie a komorkach za 2 lata to bedzie dobrze, to co tu widze to dosc duzo szczegolow sama trawka sporo a do tego jest full antialiasing tak tak mow napewno w to uwierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh u nas niewiadomo jak z tym będzie ale w Japoni to takie rzeczy to pewnie już normalka (nawet na pewno). Poza tym RK napisał, że "małe konsole", a przecież jest np PSP (playstatio portrable) i tez podobna zabawka Nintendo wa wejść na rynek. Takie rzeczy niosą ze sobą wiele możliwosci i mocy obliczeniowej.

 

link do PSP http://www.us.playstation.com/pressreleases.aspx?id=207

 

Wiec mysle ze mozna spokojnie powiedziec ze to juz jest.

 

A render bardzo przyjemny :) choc trawa w istocie jest ladna to tej mocy pewnie tez by troche potrzebowala co ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jagoda- dostaję zamówienie z konkretnymi specyfikacjami technicznymi od Qualcommu który raczej wie co mówi i wobec którego jestem szara myszka. Dostarczam mu modele i shadery starając się żeby był jak najbardziej zadowolony a to czy specyfikacje są prawdziwe i czy mówi prawdę zastanawia mnie dużo mniej. Jedyne co mogę zrobić (tez zresztą wyłącznie za pozwoleniem zamawiającego) to przekazać informację dalej. Chcesz- wierz, nie chcesz- absolutnie nie ma przymusu.

 

@Leru- no przyznam szczerze że u mnie trawę symulowałem tylko częściowo bo emulator nie wyrabiał- dopiero jak przysłali screeny to zobaczyłem jak to tak naprawdę wygląda po ukończeniu. Podobnie zresztą było z kiecką dziewczyny. Nie wiem jak to jest robione od strony implementacji całości na niedużej było nie było pamięci- mogę tylko podejrzewać że nadrabiają braki ilością procesorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SansSerif- Niewiele wiecej jest szczerze mówiąc. To co akurat my robiliśmy to przelot kamery dookoła wioski hobbitów (różnice w zarządzaniu geometrią przy różnych rodzajach LOD-u i dziewczyna na skarpie przy zachodzie słońca czyli shadery- materiał i trawa. Jak tylko dostanę avik z demo który szykują- oczywiście podeślę, chociaż jak znam życie oni zaprezentują go jako pierwsi- inaczej nie miałoby to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności