Skocz do zawartości

11/10 Rendering, Sampling and AntiAliasing


agatfx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mam nadzieję, że w ver. ostatecznej poprawią to ale w tej ver z kwadracikami którą testowałem samplowanie po prostu jest fatalne, nie używając świateł fizycznych nie można uzyskać dobrego contact shadow, generalnie samplowanie w NODE taż leży i kwiczy i to stąd ta prędkość renderingu w LW11, jeśli nie poprawią tego to klapa straszna będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

mam orginalna bete tj. bez kwadracikow i problemow nie widzę, a wydajnosc duuuzo wieksza niz w 10!!!

a moze nie widzę gdyz czegos nie jestem swiadom :( artzgodka jak mozesz wrzuc jakis prosty przyklad gdzie bedzie widac problem. sprawdze i porownam :-)

Super tutek, dzięki agatfx!

 

[ATTACH=CONFIG]84066[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę bardzo

zwróć uwagę na styk nóg krzesła z podłożem, niby nic ale w tej scenie te subtelne cienie to b. dużo, za nic w LW11 nie mogą takich uzyskać - może coś robię źle i chętnie czegoś się dowiem ale moim zdaniem nie jest dobrze z LW11 i mam nadzieję, że poprawią to w pełnej ver.

 

jak dam radę jutro wstawię też przykład na nodach tam jest jeszcze gorzej

 

[ATTACH=CONFIG]84089[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]84090[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spinquad albo nt pisali o tym i jeszcze o wielu innych problemach i brakach. W wersji pelnej ma tego nie byc. Erykowal porownaj ta sama scene z heli w 11/10 i zobaczysz roznice. Wylacz tylko te swiala... :) fizyczne

Probowalam podbic multiplier do 300% i jest lepiej ale czasy wracaja do "normy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LW engine render....ehh...ktos to jeszcze uzywa? Osobiscie odradzam i wcale nie zartuje. Ten engine to archaik z XX wieku i zadne "bajery" mu nie pomoga (niestety NT musi zaczac pisac to od nowa, albo dac sobie spokoj tak samo jak max3d w ktorym panuje tylko i wylacznie V-ray...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LW engine render....ehh...ktos to jeszcze uzywa? Osobiscie odradzam i wcale nie zartuje. Ten engine to archaik z XX wieku i zadne "bajery" mu nie pomoga (niestety NT musi zaczac pisac to od nowa, albo dac sobie spokoj tak samo jak max3d w ktorym panuje tylko i wylacznie V-ray...)

 

Przecież aktualny renderer z LightWave'a jest praktycznie cały przepisany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry , ale moim zdaniem przepisanie starego kodu to jak poprawianie fasady starego budynku...nie wyciągniesz z engine super quality bez napisania przynajmniej części od NOWA z nowymi funkcjami. NT ma zdolnych koderów, dlaczego nie zaczną od nowa tylko brną dalej ze starym rdzeniem? Nawet G. pisze Kraya częściowo od nowa . Zgadzam sie że LW render jest dobry ...ale wystarczy tylko popatrzyć na interiory...od razu widać crap: transport fotonów, GI, AA, a przede wszystkim TONEMAPING do bani...Oczywiscie jak dasz HDRi + jakiś obiekcik na białym tle wszystko wyglada super (ale to potrafi nawet FPrime). Wystarczy jednak dać kompleksową scenę z wieloma obiektami, zamknietymi przestrzeniami, małymi otworami okiennymi itp ...i zaraz widać co jest grane, już nie mówie o szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde jest tylko kilka NODOW ktore źle dzialaja albo dają crash (mam na mysli velvet, SSS czy Dielectric - który dziala ale daje czasami strzaly mocnego swiatła losowo w scenie). Po przyjacielsku odpowiadam: Kray pobije każdy render z LW i to czasami kilakrotnie szybciej. Podaj scenę to Ci udowodnię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

contact shadow w dechę przy małych ustawieniach jest dobry, co do samplowania na nodach to nie najlepiej jeśli chcesz uzyskać dobre to trzeba z ustawieniem Min. Sampling iść ostro w górę a w tedy czasy siadają, generalnie nie widzę jak na razie jakiejś znaczącej zmiany w rendererze, na początku się zachwycaliśmy ale teraz to nie za bardzo, choć w animacji bez GI lub z GI i fizycznymi światłami może być szybciej i nie sprawdzałem jeszcze w sumie świateł fizycznych, nie wiem czy nadal szumią tak jak poprzednio - więc jakiej jest LW każdy widzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności