Skocz do zawartości

pytanie CG Cafe


speedyexe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,

 

Pragnę stworzyć portal z tutorialami, moją stronę można zobaczyć tutaj: http://www.cgcafe.pl

Poproszę o opinię na temat tutoriali jak i funkcjonowania strony, a także czy waszym zdaniem jest potrzeba na tego typu stronę.

Mam zamiar dodać podstawowe tutoriale na temat blendera unity cryengine ale jeśli większość opinii będzie negatywna nie widzę sensu by wkładać w to wiele energii i czasu.

Proszę o konstruktywne opinie tzn co źle a także jak to zmienić na waszym zdaniem lepsze.

Zdaje sobie sprawę że tutoriale nie są wybitne ale z czasem myśle że będą coraz to lepsze.

 

Pozdrawiam,

Daniel Szulc.

CG Cafe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeżeli chcesz stworzyć stronę, na ktorej naprawde mógłbyś zacząć zarabiać to szedłbym w stronę czegoś na wzór: http://www.eat3d.com, http://www.digitaltutors.com, http://www.thegnomonworkshop.com no i jeszcze dobrym pomysłem byłoby przetłumaczenie The Complete Guide. Tak naprawdę nie wielu grafików nie ma tak dobrej znajomości angielskiego aby móc swobodnie uczyć się z tej książki, tak samo jak oglądać te videotutoriale.

 

Z drugiej strony, jednak wiele osób zna język angielski i ciekawe czy ilość tych, którzy nie znają i chętnych do zakupu Twoich produktów jest wystarczająco duża abyś wyszedł na plus z tą cała inwestycją.

 

Gdybym ja prywatnie miał się za takie coś zabierać to bym dogadał się z właścicielami w/w witryn i dogadał się, że oni dają Ci materiał, Ty podkładasz własnego lektora pod to (oczywiście pełna profeska jeżeli chodzi o tłumaczenie, najlepiej aby siedziało nad tym więcej niż jedna osoba i dobrze gdyby znały się na programie), a następnie zyskiem dzielisz się 50-50 z firmą której tutorial przetłumaczyłeś.

 

Myślę, że to by się sprawdziło, sam chętnie bym kupił kilka tutoriali, a zwłaszcza PL wersję The Complete Guide, którą sam bym kupił, bo aktualnie to *&%&$*& z moim angielskim :-) Później zarobioną kasę mógłbyś inwestować w tworzenie kolejnych super zlokalizowanych tutków. Może udałoby Ci się przekonać klimenta lub visiona3d do zrobienia jakiegoś konkretnego filmu. Czy to 2D czy 3D, tutaj na forum masz akurat mase ludzi, z którymi odnosnie tego mógłbys się dogadać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnacik: podstawowe pytanie jest takie, czy na takim maly rynku jakim jest polski swiatet cg ta inwestycja sie zwroci.

 

Wspomniałem o tym w drugim akapicie.

 

Jeżeli chodzi o te zlokalizowane tutoriale to początkujący może by i kupili. Jednak później robiąc własne trzeba by było robić najlepiej w dwóch wersjach językowych i uderzyć również w inne rynki już ze swoimi autorskimi tutkami.

 

Natomiast przetłumaczenie The Complete Guide byłoby wg mnie trafionym pomysłem. Wtedy taka książka + Biblia i można śmiało ruszać na podbój świata grafiki 3D :-)

Ciekawe czy dałoby radę dogadać się z autorem tak aby pobrał opłatę tylko za sprzedane egzemplarze, no i ile mogłaby wynieść kwota za opłacenie ludzi, którzy by to przetłumaczyli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

stop ACTA... wydaj tutorial dla tysiecy pryszczatych studentów, którzy go dmuchną z chomika - a to przecież jest niewinny portal z wierszykami dla babci Krystyny.

Narobisz sie jak świnia, a pryszczate mordy i tak go sobie kupią, za 2zl (1GB).

Daj sobie z tym spokój...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności