Skocz do zawartości

Musze szybko zlozyc zestaw Help!


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Musze szybko zlozyc zestaw i nie mam czasu na wczytywanie sie w rozne fora.

Wstepnie musze kupic Procek chyba i7k i wlasnie nie wiem jaka plyte ,ram i zasilacz wybrac.

Procek bede chcial krecic i w przyszlosci dokupie jakas lepsza karte graf. w przedziale ok 1500 zeta.

Aha dysk sdd 120 giga ale nie dokonca nie wiem jaki.

Co Wy byscie mi doradzili ? Czy musze myslec o jakims specjalnym systemie chlodzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Chlodzenie - Noctua NH D-14

Zasilacz - OCZ StealthSTREAM 2 600W

Procek- I72600K

 

Plyta - ASRock P67 PRO3

SSD - ja mam SSD firmy OCZ Vertex 2, i dziala bez zarzutu.

Grafika - Jakis GF, ale napewno nie Quadro...

 

Na takim zestawiku bedziesz mial cisze i spokoj ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX/ 1279 zł

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ 399 zł

Pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 179 zł

Wentylator: Scythe Yasya 199 zł

Druga pamięć RAM: Kingston 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 179 zł

Dysk twardy: Crucial M4 128GB (415/175MB/s) 815 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza) 239 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream2 700W 330 zł

 

3619 zł brutto w esc.pl w innych sklepach możesz pewnie znaleźć taniej

 

O widzę że ktoś mnie wyprzedził. Crucial ma lepszą opinię jeśli chodzi o szybkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej miec zapas niz pewnego dnia doswiadczyc dotyku reki w nocniku. Zplacisz 20zl wiecej a bedziesz spal spokojnie. Ja kiedys mialem 450w na I7 i po podlaczeniu tego i owego, nagle zasilacz zaczal protestowac. W zwiazku z tym wole spac spokojnie i miec lekki zapas mocy na nieprzewidziane sytuacje.

 

O koszta za prad sie nie martw, te procki sa bardziej energooszczedne niz wczesniejsze wypusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ale gpu w idle to 250 wat wiec nie rozumiem czemu kupywac zasilacz z takim nadmiarem mocy .Watpie zeby caly podkrecony zestaw bral 0.5 kw

Nie powinno Cię to ile w idle bierze, a ile pod obciążeniem (bo w jak obciążysz kartę/procka to Ci się spali jak będzie za słaby zasilacz), a tu przy kartach z 2x GPU masz na zestaw nawet pod 500W:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/majkel/7970/wykresy/mocload.png

 

Pamiętaj też, że praktycznie cały pobór prądu tu to obciążenie lini 12V (procek + karta graficzna), a np. zasilacze 700W dają około 460W czyli wystarczy na styk 700W przy prądożernej karcie graficznej i procku - jeśli myślisz dodatkowo o kręceniu to nawet więcej może się przydać 700W (ofc mówiąc o tych smokach a nie kartach ;p)

OFC nie będziesz płacił tyle ile obliczyłeś, bo bez obciążenia procek będzie działał na mniejszych obrotach, z mniejszą częstotliwością i podobnie karta, więc i cały komputer będzie mniej brał (a zasilacz pobiera tyle ile komp potrzebuje - to 700W to wartość maksymalna sumująca wszystkie linie zasilania (np. 560W na cpu i gpu + 140W na resztę czyli linie 3.3V i 5V (dyski, usb...))), ale jednak warto kupić większy, niż żeby miało zabraknąć.

 

wiesz markowy zasilacz z taka moca kosztuje troche a ja sie poprostu zastanawiam czy jest jakiolwiek sens kupywac taki zasilacz.

Kosztuje, ale nie warto tu oszczędzać - Dobry zasilacz 700W da Ci ~550W na 12V (tzn tyle będzie pobierał maksymalnie bo do kompa przy dobrej sprawności czyli 85% da 467W). Kupując noname będziesz miał np sprawność 68% to pobierając 550W będzie dawał do kompa 375W, a w dodatku będzie to niestabilny prąd i popali Ci procka i kartę.

Zależy od karty i procka jaki wybierasz ale jeśli to karta z jednym chipem (na tym teście co podałem max 350W zestaw) to po kręceniu będzie pewnie na 12V około 450W, czyli 700W dobry zasilacz się przyda (ofc zależy jak ekstremale OC) - ofc mocniejszy sprzęt czyli 6990 i 590 wymagają nawet większych zasilaczy.

Edytowane przez Skoti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kupilem juz kompa wszystko gra i hula poza dyskiem ocz vertex agility ktory chyba chodz z niepelna predkoscia. niecale 300 mega na sekunde. I teraz nie wiem co robic .Czy bawic sie w jakies kombinowanie z ustawieniami czy raczej zostawic to w spokoju i modlic sie zeby mi nie padl . Bo dopiero teraz poczytalem sobie jak awaryjne sa wszystkie te dyski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności