Skocz do zawartości

oteksturowanie modelu - hełp


Gość rogosh

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rogosh

jak pozbyc sie takich malo ciekawych efektow (to w ramce)

 

01.jpg02.jpg

 

z gory dzienks ;)

 

--------------------

pozdrawiam

 

[Edited on 5-3-2003 by rogosh]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość woldi@

Ja też bym chciał wiedzieć.!!!:D

 

Mam często takie same problemy.

Jakiego mapowania zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz w modyfikatorze Unwrap zaznaczyć całą wewnętrzną część modelu(select face) i odpowiednio poustawiać vertexy w Edit UVW\'s(wierzchołki muszą być wewnątrz obszaru texturki), jeśli będzie widoczny szew na spojeniu krawędzi to popraw texturę w jakimś programie graficznym.

Pozdrówka M.O::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rogosh

dzieki M.O ale czy moglbys opisac to jasniej, bo nie skumalem za bardzo

 

--------------------

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modyfikatorze Unwrap UVW(musisz go przypisać swojemu modelowi) masz opcję Select Face,

dzięki której wybierasz ścianki do mapowania. Wybierasz sobie te, które chcesz poprawić(w twoim przypadku jak widzę

na dołączonym zdjęciu musisz wybrać wewnętrzne/zewnętrzne segmenty modelu). I teraz jest mały problem, bo nie wiem na jakiej wersji Maxa

pracujesz. Jeśli to jest R3 to wybierz sobie połowę wewnętrznych/zewnetrznych ścianek, naciśnij Planar Map i potem Edit.

Pokaże ci się okienko z współrzędnymi mapowania dla zaznaczonych wcześniej polygonów(aby zobaczyć w tym oknie nakładaną mape

musisz wcześniej przypisać ja w kanale Diffuse danego modelu). Teraz trzeba tylko odpowiednio poustawiać vertexy(jak napisałem ci wcześniej)

i to samo zrobić z drugą połówką modelu. Szwy mogą powstać w miejscu gdzie texturki się łączą trzeba więc to poprawić np w Photoshopie

lub odpowiednio poobracać współrzędne mapowania i np. uzyskać efekt odbicia lustrzanego na łączeniu texturek. Z Maxem 5

masz jeszcze większe pole manewru ale to już za dużo by cza opowiadać.Odsyłam do Helpa, o ile się nie myle to w tutorialach dołączonych do Maxa

jest dość dobre ćwiczonko odnośnie Unwrapa, no i kombinuj.

Uff ale się opisałem. Jak coś nie skumałeś to sorry ale kiepski ze mnie nauczyciel.

Czym się i miłego mapowania. M.O

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności