Skocz do zawartości

Inne pytanie o legalność Maxa.


MJ

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Jestem w trakcie robienia pracy dyplomowej na zaliczenie szkoły średniej. Tematem pracy jest prezentacja 3D pracowni Fizyki w ZSTiO Meritum w Siemianowicach Śląskich. Razem z kolegą jesteśmy już po skończeniu prac w maxie (14 dni po 6 godzin dziennie ). Render na 2 komputerach raczej słabszej klasy (6500 klatek 640 x 480). Do tego dojdzie reszta filmu kręcona kamerą cyfrową. Problem nagle pojawił się taki ze promotor nie za bardzo wie co zrobić z nielegalnościa MAXA. Maxa mamy z ftp i od zawsze się tym nie przejmowałem :P ... w końcu to tylko edukacja. Pytanie brzmi : Co zrobic z takim fantem .... czy jest może Darmowa wersja Maxa lub jakaś ograniczona ... cokolwiek czym szło by wytłumaczyć pracę wykonaną w programie 3D takiej klasy :P. ???

 

[Edited on 4-3-2003 by MJ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wielkie dzięki za pomoc. Zacznę szukać którejś z tych wersji ... a jak się nie uda to nasciemniam że to w jakims darmowym programie :p ... prawde mowiac to nauczyciele jak widza jak cos sie rusza w 3D to nie wiedza czy uciekac czy leciec po puchar ( to aluzja do poziomu wiedzy informatykow :D ... o grafice a w szczegolnosci 3D nie maja zadnego pojecia ... i z czego oni beda pytac na obronie :D ) WIELKIE DZIEKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Indorek

Wow w liceum grafika 3D ale Ty masz wypasik ;-) Mnie nie uczyli tam nic takiego może złe liceum wybrałem, he.

Co prawda teraz już wyżasz edukacja ale o 3D mogę pomarzyć :-(( No cóż tak sie rozwija edukacjia w Polsce Ekonomii jest pełno a 3D... lepiej nie mówić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he to nie do końca tak. Jestem w 5 klasie technikum. 3D absolutnie nikt mnie w tej szkole nie uczył. Poprostu promotor wiedział że zajmuję się filmem i grafiką 3D i sam zaproponował mi taką pracę. Jeszcze nie ma tak dobrze że w szkołach średnich uczą 3D :). Pozdrawiam.

 

P.S. Dam głowę że na poziomie szkoły średniej każdy pokaz 3D (a animacja szczególnie) wywyołuje zdziwienie na twarzach nauczycieli i uczniów.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

>Dam głowę że na poziomie szkoły średniej każdy pokaz 3D (a animacja szczególnie) wywyołuje zdziwienie na twarzach nauczycieli i uczniów

 

oj, uwazaj by Ci glowka nie spadla.

slyszalem o takim dyr. technikum (absolutnym fanie informatyki i 3D) , ktory wlasnie zamierza wprowadzic 3D do swojej szkolki.

To nie tylko projekt dalekiej przyszlosci.

Wiem, ze sie mocno w tym kierunku cos rusza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i wyjątki sie zdarza ale one potwierdzają regułę że w szkole średniej taki temat jest dość egzotyczny. A to że dyrektor to lubi nieznaczy że szkoła zaakceptuje ... i nie chodzi mi o CAD\'y bo takie programy w szkołach technicznych da się przyjąć . Mam na myśli programy do 3D i animacji z naciskiem na działania artystyczne :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szkole (liceum) jestem chyba jedną z 2 osób cokolwiek wiedzących o grafice 3D. A zapewniam, że za wiele to o tym nie wiem. A owszem, mój pokaz multimedialny wywołał zdziwienie na twarzach uczniów i nauczycieli, a nic bardzo efektownego nie wykonałem. Ale i tak moja szkoła pod względem informatycznym nie jest zła. Mamy przynajmniej oficjalną stronę. Była też nieoficjalna, ...moja:P, ale już nie istnieje:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kedarus

ja ostatnio przygotowalem proseminarium pod tytulem \"wykorzystanie programu 3Dstudio MAX na przykładzie wizualizacji sieci krystalicznej\".

profesor zadal mi na koniec pare pytan ale na ostatnie nie odpowiedzialem: wybral pan ten program ze wzgledu na to ze jest darmowy czy moze byly inne powody?? [lol]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ( fajny temacik:)

Crys nie dokonca. U mnie w liceum na zastepstwo wpadl jakis mlody koles od informy i zobaczyl ze przegladam galerie na stronie adka. Stwierdzil ze \"...taka grafika 3D nie ma zadnego praktycznego zastosowania w szkole, co innego flash...\" i pokazal mi prezentacje ktroa robil ze swoim uczniem we flashu. Po prostu zena. Robili ja chyba za pomoca tutoriali po efekt byl co najmniej mizerny. Ale gadal przy tym chyba wiecej niz wiedzial na temat flasha. A swoja droga to w szkole powinny byc elementy flasha i 3D. Szkoly nie maja kasy na 3ds\'a ale ja np zaczynalem od OPEN FX :))) www.openfx.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności