Skocz do zawartości

MODO - nakładanie materiału [beginner]


Anabell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanowne Grono.

Z góry przepraszam za, być może, lamerskie pytanie, ale nie mogę sobie dać rady z zagadnieniem:

chcę nadać materiał drewna klockowi. Tworzę klocek, tworzę materiał, dodaję bitmapę, nakładam na klocek.

[ATTACH=CONFIG]84325[/ATTACH]

W viewporcie wszystko gra:

[ATTACH=CONFIG]84324[/ATTACH]

dopiero jak wyrenderuję, widać krzaki:

[ATTACH=CONFIG]84326[/ATTACH]

Niestety, kombinacje z Projection Type oraz Projection Axis nie pomagają.

Jest to dla mnie nowy soft i możliwe, że rozwiązanie jest proste, ale nie mogę na nie wpaść.

Soft: Modo 501 sp6, Win 7 Pro 64 bit. Nie wiem, jakie jeszcze informacje mogą być przydatne.

 

I pytanie dodatkowe, czy są gdzieś w sieci materiały, które pozwoliłyby ogarnąć zagadnienie pt. Shader Tree? Te, które przerobiłem jakoś nie pozwalają mi zgłębić tego.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdro,

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spróbuj w zakładce lists/UV maps wywalić texturę dla tego obiektu, potem dodaj nową i od nowa narzuć materiał. Jak nie zadziała to najlepiej ręcznie unwrapować teksturę - wystarczy zmienić projection type na UV map i wszystko sobie szybko ładnie porozkładać, taki box Ci zajmie z pół minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę. Faktycznie, unwrapem poszło sprawnie i jest dobrze. Jednak, to tylko prosty box. Będzie gorzej, jak przyjdą bardziej złożone obiekty i trzeba będzie szybko narzucić teksturkę.

Wydaje mi się, że w 3ds max jest to rozwiązane bardziej user-friendly. Ale mogę się mylić.

Co do samego MODO, to rewelacja w modelowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze takie pytanie: czy w Modo istnieje narzędzie, takie jak Align (działające podobnie, jak w Maxie)? Żeby zaznaczyć kilka rzeczy i wyrównać do innej. Na Luxology TV jest tutek Place and Align, ale facet używa narzędzia Drop Action, którego nie mogę nijak zlokalizować u siebie. Czy to jest dodatkowy plugin? Jest też Tack Tool, ale wszystko musi być w jednym meshu, żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności