Skocz do zawartości

zestaw i72600k za 4000zło


Gość pagony

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pagony

witam

planuje zakup zestawu z popularnym i7 2600k

zestaw będzie głównie wykorzystywany do max vray

karta graficzna będzie tylko wykorzystywana do edycji - nie do renderingu na GPU

zależy mi na cichym zestawie chłodzącym

nie planuje rozbudowy tego zestawu w przyszłości - ewentualnie jak spadną ceny SSD

planuje podkręcać procesor.

 

oto moje wstępne ustalenia:

PROCESOR: Intel Core i7-2600k 3,4GHz 8 MB LGA1155 BOX

PŁYTA GŁ: ASROCK P67 EXTREME6 lub ASRock Z68 EXTREME 3 GEN 3 lub ASUS P8P67 P67 DDR3 1800 SATA6 GLAN CF ATX

KARTA GRAF: PCI-E ASUS GF GTX550Ti 1024MB 192bit DirectCu

PAMIĘĆ RAM: 4x4GB 1600MHz (jakiej firmy?)

ZASILACZ: OCZ 600W StealthXStream 2 SLI 80+ BOX

OBUDOWA: SilentumPC Gladius 800 Pure Black Window lub Antec GAMER THREE HUNDRED CASE czarna

RADIATOR: Thermaltake CONTAC 29 BP

WENTYLATOR: 120x120mm Fander Roxo Ultra Silent =19,00

HDD: SATA III Seagate 1TB 7200obr. 64MB

SYSTEM: Windows 7 Home Premium PL 64bit

 

proszę forumowiczów o uwagi , zalecenia, zmiany w tym zestawie.

zależy mi na minimalizacji kosztów. dostałem poradę w jednym sklepie, że na początku mogę zamontować wentylator z BOX'a i jak mi się rozklekocze to sobie kupię dopiero coś lepszego - co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

zamontowałem tydzień temu takie cos:

http://www.corsair.com/hydro-series-h70-core-high-performance-liquid-cpu-cooler.html

 

i nic mi więcej nie trzeba do szczęścia... jest mocno podkręcone, cicho i 49 stopni przy Maxwellu (OCCT tak wskazal).

Wazy zdecydowanie mniej nic Noctua.

ps. trzeba dokupić osobno 2 wiatraki 120'stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

wg. mnie to już przesadzają z wielkością tych coolerow, ale każdy lubi co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w temacie 2600k powiedziano już chyba wszystko. Każdy komp do grafiki na 2600k składa się z dobrego zasilacza, dużego coolera i płyty na p67. Do tego 16gb pamięci 1333 (większość firm robi to samo) i karta ze starego kompa. No teraz doszedł jeszcze wątek drogiego twardziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum zauważyłem, że większość z Was chłodzi procesor powietrzem, mało kto chłodzi cieczą, czym to jest spowodowane? Np chłodzenie Crosair H100 daje radę czy niespecjalnie? Czy przy zakładaniu tego bloku na procesor też trzeba użyć jakiejś pasty? Na filmach instruktażowych nie widziałem by ktokolwiek takowych używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie zakładać nowego wątku chciał bym jeszcze dopytać o płytę główną a dokładnie o ASUSa P8P67 - którą dokładnie płytę wybrać? Jest ich całe mnóstwo, różnią się przede wszystkim cenami ale czy wielka różnica jest pomiędzy nimi? Np czy taka: Asus P8P67 LE rev 3.0 (B3 Chipset) nadaje się czy lepiej z jakimś dopiskiem Pro albo jeszcze jakimś innym szukać? We wszystkich zestawach na forum jest tylko pisane by wybierać P67 ale nie wiem jaką konkretnie. A czy te H67 Z67 mniej nadają się do renderowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności