Skocz do zawartości

Karta graficzna Pamięć ram czy raczej Procesor ??


PKexterior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak wymienisz procesor to też wielkiego skoku wydajności nie będziesz miał, może lepiej dokup drugi:)

no chce ramu dokupic na 16gb w sumie no i karte zmienić to może jaką wy polecacie w miare możliwości tak do 1200zł ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w tym momencie dokładnie zorientowany w temacie kart graficznych(może ktoś kto naprawdę się zna coś doradzi) ale jeśli chciałbyś ją wykorzystać do renderingu to najlepiej weź coś od Nvidii z serii gtx5xx z dużą ilością VRamu ewentualnie jak sprawa nie jest pilna poczekaj na geforce-y nowej generacji.

BTW Polecam wytestować Iraya jak już będziesz miał nową kartę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w tym momencie dokładnie zorientowany w temacie kart graficznych(może ktoś kto naprawdę się zna coś doradzi) ale jeśli chciałbyś ją wykorzystać do renderingu to najlepiej weź coś od Nvidii z serii gtx5xx z dużą ilością VRamu ewentualnie jak sprawa nie jest pilna poczekaj na geforce-y nowej generacji.

BTW Polecam wytestować Iraya jak już będziesz miał nową kartę:)

 

ALe czy warto aż tak powiększac pamięć ram z 8gb na 16?? co to daje w 3ds max ?

a z innej beczki zmiana procesora to też zmiana płyty głownej wiec dodatkowe koszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe czy warto aż tak powiększac pamięć ram z 8gb na 16?? co to daje w 3ds max ?

a z innej beczki zmiana procesora to też zmiana płyty głownej wiec dodatkowe koszty..

Zależy czym się zajmujesz, do zrealizowania większości wizek wystarczy 8. Musisz sobie poobserwować jaka część z tych 8gb jest zajęta podczas pracy nad jakimś projektem i jeśli wystarcza to zastanowić się czy będziesz robił jakieś bardziej zaawansowane scenki. W kwestii wydajności ilość Ramu nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Jezeli chcesz miec w miare wydajna stacje robocza to Intel + nvidia ale seria 200 niech Brdzie to geforce 285 i nie pakuj sie w gtx 500

bo sie rozczarujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz miec w miare wydajna stacje robocza to Intel + nvidia ale seria 200 niech Brdzie to geforce 285 i nie pakuj sie w gtx 500

bo sie rozczarujesz.

czemu nie gtx500? Ja mam gtx460 i jest ok a seria 500 jest ulepszonym fermi. Myśle że nie będzie rozczarowany ale tak jak napisałem wcześniej dawno nie zmieniałem sprzętu i przez ten czas nie interesowałem się sprzętem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie gtx500? Ja mam gtx460 i jest ok a seria 500 jest ulepszonym fermi. Myśle że nie będzie rozczarowany ale tak jak napisałem wcześniej dawno nie zmieniałem sprzętu i przez ten czas nie interesowałem się sprzętem

 

Rozsadniej byloby poczekac na keplera niz pakowac sie w odgrzanego kotleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

To po co zmieniasz kartę ? kup 285 a resztę przeznacz na procesor a w ramy się nie pakuj chyba ze przesadzasz w ustawianiach to ci i 20gb będzie mało ja się zgodzę jak masz ogromne sceny i w jeszcze After Effect pracujesz to tak a do czego innego 16gb?

 

Seria 400 i 500 jest do niczego i napiszę to bo się sam przekonałem i nie tylko ja albo zostań na tym co masz albo wywal pieniadze w GTX i nie zobaczysz skoku wydajnosci wrecz przeciwnie moze przybyc problemow.

 

Sam miałem 250 i działa lepiej niż nie jeden 460 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czujesz teraz brak ramu? bo jak nie to szkoda kasę ładować w ram i nową płytę. ja jeszcze niedawno miałem taki proc jak Ty, ale za małe pieniądze wymieniłem sobie na taki sam, tylko x6, podkręciłem i jestem zadowolony. 8GB ramu mam od prawie 3 lat i nie czuję na razie potrzeby więcej. Zastanów się czy na pewno potrzebujesz teraz w coś ładować tę kasę, bo ja bym sobie chyba wolał zostawić, w przyszłości dołożyć i złożyć nowego kompa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak koledzy radza, odloz kase i poczekaj. Bo moze sie okazac ze kupisz pamieci i karte i nawet malego zachwytu nie bedzie. Ja zamienilem radeona 4870 na 460 i zaluje. Wywalona w bloto kasa a wydajnosc jakby spadla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dokładnie takiego proca jak Ty, udało mi się go sprzedać po bardzo korzystnej cenie(dla mnie;)) i kupiłem tego x6 1090T, planowałem jakiegoś 8 rdzeniowego bulldozera, ale musiałbym wymieniać płytę główną, a wolę to zostawić na inne czasy. Według mnie CPU wart swojej ceny, nawet dobrze się kręci, ale jeżeli możesz sobie pozwolić na coś lepszego to bierz lepszy, bo to jednak dość mała różnica miedzy tymi dwoma procami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj jakieś testy, ktoś tam wyżej psiał, że buldożery to porażka, więc nie wiem jak wypadają, bo nie miałem jeszcze z nimi do czynienia. ale jeżeli nie są takie złe, to chyba sensowniej z x4 iść na x8 niż na x6:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem x6-1050T 2,8ghz i polecial na wodzie 4,4ghz w cinbenchu 7,57 :D. Generalnie , buldozery sa na poziomie phenoma II, a niekiedy nawet ulegaja phenomowi :). Zawsze mozesz kupic x6 do tego dobre chlodzenie podkrecisz i pare zloty oszczedzisz na procku. Kolega Chrupek3D ostatnio tez x6 gonil na chlodzeniu corsair h70 jak pamietam z pozytywnym efektem 4ghz i 7pkt cinbench.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no podgonilem do 7pt w Cinebench, ale dopiero po update biosu... wiecej sie boje, bo z moim szczesciem to na pewno cos bym spalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten proc praktycznie niczym się nie różni od 1090T, a znacznie droższy.. z 1090T w 2 sekundy zrobisz sobie 1100T:P

 

a z 1100T w 2 sekundy zrobisz 3,7 :P jak nie lepiej :P ale sęk w tym że nigdy nie podkręcałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wszystkie sa takie same :) tyle ze np 1050T ma zblokowany mnoznik a i tak mozna uzyskac takie wyniki jak na topowych wersjach a nawet lepsze. Jesli masz dobra plyte do kecenia to raczej bym celowal w jak najtansza wersje procka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
One wszystkie sa takie same :) tyle ze np 1050T ma zblokowany mnoznik a i tak mozna uzyskac takie wyniki jak na topowych wersjach a nawet lepsze. Jesli masz dobra plyte do kecenia to raczej bym celowal w jak najtansza wersje procka.

 

Asus M4A89GTD PRO 890GX s.AM3 z jakimś unlockerem itp :P dobra jest ??

 

I i jeszcze jedno pytanie dla fachowców jak podkręcić proce np tego mojego x4 3,2 ghz tak by sie nie przegrzał i jakim programem bo ja nie mam pojęcia jak to sie robi...

Edytowane przez PKexterior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniona plyta jest rozniez dobra ja mialem model Asus M4A89GTD USB3 . No i bios zaktualizuj znacznie podnosi mozliwosci podkrecania. A jesli chodzi jak to sie robi to tu masz prowadzenie za raczke z ta plyta i x6 video recencja tutorial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak niektórzy koledzy napisali, wystarczy jako karta "zwykła" tania Quadro (np. 600 z Fermi za 700 zł). Natomiast jak chcesz przyspieszyć Render to potrzeba bardziej procesora strumieniowego (też GPU, ale trochę inne). Procesory strumieniowe NVIDII mają kilkaset cores i dają w renderingu niezły power (ale też zależy od rendera, bo różne wyniki otrzymuje się w róznych renderach). ALe to jest droga zabawa, nie wiem jaki masz budżet. Karty TESLA to kilka tysięcy zł.

 

Co do pytania czy warto dodać RAM-u, to dla mnie niema takiego pytania :) Przy dzisiejszej cenie DDR3 DIMM Non-ECC (szczególnie modułów 1,2 i 4 GB, bo "ósemki" są dość drogie) kupuje się tyle ile płyta przyjmie ;) Ja dwa i pół roku temu kupowałem RAM, to za 6 GB zapłaciłem więcej niż dziś bym zapłacił za 32 GB :( Jak kupisz nową płytę to obsadź ja na maxa RAM-em - nie pożałujesz! Z tego co widze, wiele tańszych płyt (pod AMD) ma tylko 4 banki, ja bym brał taką z 8 bankami (moduly 8 GB są drogie i trudno dostępne).

Edytowane przez gonzooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie włożyłeś wszystkich kabli z zasilacza. W płytach intela jest dodatkowy kabel (4 żyły). Nie wiem czy to to, tylko zgaduje.....

 

No 4 banki pamięci to nędza dziś. A najgorsze jest to że pamięci 8 GB w jednym module są przydrogie i musisz przez to włożyć max. 4-gigabajtowe. Z kolei w serwerowych płytach masz 6,8, 10, 12 banków, ale ....na pamięci ECC-R (te to są dopiero drogie!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że zasilanie mam podłączone prawidłowo i nawet pytałem gościa w Proline a on gada że płyta może nie współpracować dobrze z procesorem a ja go wyśmiałem bo nie podał powodu taka bezmyślność normalnie ... a zrobię fotkę u jutro wrzucę jak mam to wszystko podpięte ale czy dużo daje włączenie tych opcji na płycie głównej unlockera i czegoś tam jeszcze ?? a właśnie mi ten koleś gadał ze sklepu że niby procesor ma już odblokowany mnożnik i nic nie da włącznie tego przyspieszenia ?? Jak myślicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do seri AMD FX to tak naprawde testy sa o kant d... natłuc bo ten procesor jest nastawiony praktycznie na soft wielowatkowy. AMD przegonił prockiem oprogramowanie dostepne na runku i dlatego słyszymy ze jest beee a tak naprawde procki z tej seri kreca sieświetnie pod softem wymagajcym wielowątkowosci, oczywiście jak checie sobie pograc na takim procku to umar w butach tu ktos dobrze napisał lezy i jest słabszy od phenonów z pierszej seri , niestety gry nie dorosły do procesora . Płyta pod nie go raczej szkoda przepłacac za Asusua skoro mozna dostac dobra płyte z tanszej połki cenowej od Asrocka http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=970%20extreme3 ( zreszta to Asus tylko dla mniej zamoznych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności