Skocz do zawartości

Pytanie nowicjusza. Proszę o pomoc.


Shrek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum, poszukiwałem informacji na temat mojego zestawu lecz nie znalazłem nic konkretnego co by odpowiadało na moje pytanie. Więc proszę o pomoc.

Dopiero zaczynam swoją przygodę z grafiką 3D i chciałbym zapytać czy mój zestaw podoła nauce i pierwszym renderom.

Jeśli widzicie jakieś braki w kompie proszę o opinię i podpowiedzi.

 

Zestaw:

Intel Quad 6600 2,4 bez OC

Ram 3x2GB Kingston 800Mhz

GeForce 9800 GT 512MB ale z tego co wiem to mniej ważne

HDD WD 500gb

 

Zastanawiam się aktualnie nad dorzuceniem jeszcze jednej kości ramu 2gb.

 

Na tą chwilę komp był używany głównie do Photoshopa i Illustratora no i czasami do grania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja akurat pracuje na bardzo podobnej konfiguracji (tylko 8gb ram i nieco szybsza karta) ale sprzęt daje rade.

 

Czy grzeje się strasznie przy renderach??

I czy zmieniałeś może oryginalne chłodzenie intela na coś mocniejszego??

A jeśli tak to na jakie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam do niedawna jechalem na bardzo podobnej konfiguracji tylko z gorsza grafika (gf 6200) i nie narzekalem mimo tego ze w pracy mam 2xQuadXeon 2.44GHz (plus farma z 40 takich maszyn :)

 

osobiscie procek mialem podkrecony na 3.2 i bylo chlodno (~50* rendering) i cicho z chlodzeniem Zalman CNPS9700 LED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam do niedawna jechalem na bardzo podobnej konfiguracji tylko z gorsza grafika (gf 6200) i nie narzekalem mimo tego ze w pracy mam 2xQuadXeon 2.44GHz (plus farma z 40 takich maszyn :)

 

osobiscie procek mialem podkrecony na 3.2 i bylo chlodno (~50* rendering) i cicho z chlodzeniem Zalman CNPS9700 LED

 

Czy jest sens robić OC procka czy jak już przyjdzie co do czego będę wystarczająco obcykany w sofcie i tworzeniu obiektów poprostu kupić nowego kompa z i7 chyba że będzie coś lepszego do tej pory??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto się pokusić o OC, bo opóźnisz moment kupna nowego PC, a w ten sposób (na ogół tak jest) kupisz lepszy i tańszy. Warto się w to pobawić!

 

Przy grafice komputerowej OC niczemu nie zagraża, nie wpływa na jakość obrazka (zakładając że nie masz hardcorowego OC, tylko nadal stabilnie działający sprzęt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już kilka lat i nigdy się nie przegrzał, to jego zaleta. Chłodzenie nadal boxowe, nic kompletnie nie ruszane od dnia zakupu :) Chodzi jak marzenie.

 

Osobiście nie miałem potrzeby go podkręcać ale to procesor z dużym potencjałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności