Skocz do zawartości

AMD Opteron / Interlagos - czy może coś innego?


gonzooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Myślę o zmianie komputera. Co prawda wybiegam trochę w przyszłość, kupuje nowy dopiero w maju/czerwcu ale już powoli szukam opinii i zastanawiam się w którym kierunku pójść.

 

Oprogramowanie wykorzystywane to: MAX z V-rayem, ale też CAD (Inventor) i trochę innych mniej istotnych.

 

Myślę o zbudowaniu dwuprocesorowej maszyny, wybór początkowo padł na:

 

2 X AMD Opteron 6272 (16 rdzeni) - cena niecałe 3000 zł za sztuke (na Allegro 2750).

 

i kartę Quadro, myślę o:

Quadro 2000

 

lub

 

Quadro 4000

 

I możliwie dużo RAM-u (choć niekoniecznie najdroższych modułów, ECC są cholernie drogie).

 

 

Nie wiem tylko:

 

Jaką wybrać płytę pod to (podstawka G34)?

 

Gdzie najlepiej kupić tańsze moduły RAM ECC? (są znacznie droższe od Non-ECC)

 

Czy AMD to dobry wybór pod względem power/cena? Czy może jednak Intel Xeon E5?

 

 

Na cały zestaw chce wydać 12-14, tys. zł, max. 15-16 (nieprzekraczlne). Wiem, że ceny się do tego czasu mogą nieco zmienić, ale bardziej chodzi mi o to czym się zainteresować, w jaką wejść platformę (oby nie obywatelską! ;) ) i co kupić, co jest obecnie na topie i co pod MAX-a będzie najlepsze...

 

 

Co polecicie?

 

DZIEKI!

 

GonZooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sklep fajny, przejrzę, ale raczej nic nie kupię :) Potrzebuje na wszystko faktury VAT, raczej polskie, nigdy nie odpisywałem VAT-u od zagranicznych zakupów, w ogóle da się?

 

Nie ma też u mnie problemu ze złożeniem PC, a firmy niemały % biorą za złożenie.

 

Bardziej mnie interesuje konfiguracja, w którym kierunku iść (np.Intel vs. AMD), itp. aniżeli gotowe PC ;). Nie orientuje się za bardzo co jest wydajniejsze w danym sofcie. Troche w Googlach szukałem, ale nie widze testów dla MAX-a 2012 z Vray i Inventora LT 2012 i nowych CPU.....

 

DZIEKI!

 

Gonzooo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam AMD, ale bo taki budzet byl, jesli chodzi o taka kase jaka ty dysponujesz, to osobiscie wybral bym Intela, wiadomo ze jest lepszy w gornej polce procesorow,

jak szukasz czegos do porownania to sprawdz sobie Cinebench, on chyba najlepiej pokazuje szybkosc renderowania CPU a w kazdym porzadnym review masz cinebencha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam AMD, ale bo taki budzet byl, jesli chodzi o taka kase jaka ty dysponujesz, to osobiscie wybral bym Intela, wiadomo ze jest lepszy w gornej polce procesorow,

 

Wiesz i tak i nie, bo AMD daje 16 rdzeni a Intel w podobnej cenie 8. Zawsze byłem użytkownikiem AMD, tylko dwa razy zbłądziłem w kierunku Intela ;). Obecnie mam Core i7 940. Teraz czytam o zapowiadanych Xeonach i rozważam też płytę EVGA SR-3 z dwoma takimi Xeonami.... Lub jakiś Tyan/Supermicro z dwoma AMD Interlagos 16Cores... Im więcej czytam testów AMD....tym mniej wiem;)

 

jak szukasz czegos do porownania to sprawdz sobie Cinebench, on chyba najlepiej pokazuje szybkosc renderowania CPU a w kazdym porzadnym review masz cinebencha.

 

Cinebench nie jest chyba idealnym wskaźnikiem. Z trzy lata temu oglądałem profesjonalne zestawienie CPU i okazało się, że render renderowi nie równy. Inne wyniki były dla V-raya, inne dla Maxwella i inne dla Mentala. Wydawałoby się że to samo, a robieżniości były spore... Rzędu 15-30% z tego co pamiętam, nie wiem z czego to wynikało.

 

Poza tym mnie też interesuje CAD (Inventor). W Inventorze 2012 kilka modułów korzysta ponoć z wielu procków/rdzeni (nawet moduł dokumentacji).

 

Tak jak pisałem, do kupna mam jeszcze pare miesięcy, ale jak ktoś coś interesującego dopisze w wątku to będzie fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności