Skocz do zawartości

kilka pytań


Bany1991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kilka pytań odnośnie zbrusha. Jeśli jest gdzieś na forum odpowiedz to przepraszam szukałem ale nie mogłem znaleźć.

1. Oglądając ten filmik.

widać jak jest dodawana np głowa albo ręka. Jak próbuje tak zrobić za pomocą insert mesha + Dynamesh to wychodzi mi coś takiego.

http://img829.imageshack.us/img829/3903/11452721.jpg

http://img856.imageshack.us/img856/8555/68687020.jpg

wiem że jak zwiększę resolution to problem zniknie tylko że będę miał gęstszą siatkę a później już nie zrobię rekonstrukcji bo będą trójkąty.

2. Kolejne pytanie również jest do filmiku powyżej (albo jego 2giej części ). Chodzi mi to że jest tam moment przeskakiwania pozy postaci by rzeźbić w mniej dostępnych miejscach. Widziałem kiedyś tutorial stworzony przez Klicka. On używał tam Morph Target tylko że jak zrobię zmiany na jednym Morph Targecie i przeskoczę na inny to ta zmiany nie będzie. A chciał bym przeskakiwać między pozami a zmiana na jednej pozie wpływała na 2gą pozę.

3. Również na filmiku powyżej widać. Ktoś tam pracuje cały czas na małym żółtym kursorze brusha. To jest jakaś inna technika że wielkość brusha zmienia się pod naciskiem piórka czy o co chodzi?:)

 

Z góry dziękuje za odpowiedz. Męczą mnie te pytania już jakiś czas a nie mogę znaleźć odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

3. To małe żółte kółeczko nie znaczy, że on pracuje na tak niskim "Draw Size". Takie kółko jest podczas nagrywania ;)

 

Na resztę pytań nie znam odp.

 

W 1 pytaniu dodałbym rękę w maxie/blenderze/mayi/itp. na najniższym levelu (przerzucił za pomocą GoZ lub GoMax), a później wrzucił do zetlo on sam Tobie wczyta wszystkie poziomy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Robisz subdivide.Potem jak chcesz walnąć dynamesh od nowa schodzisz niżej i włączasz Freeze Subdivide Levels w zakładce Geometry.Walisz dynamesh,wskakujesz na wyższe subd i rzeźbisz dalej.

 

2.W której minucie? Nie chce mi się całego oglądać.

 

3.Dokładnie tak jak Vega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywania powiadasz...:D Zagadka rozszyfrowana;) Dzięki wielkie Panowie za pomoc.

A co do 2 pytania to chodziło mi jednak o ten filmik http://vimeo.com/30015962. około 18 sekundy. Ale już sobie z tym poradziłem. Jak wcześniej próbowałem musiałem coś źle zrobić ale teraz działa normalnie;) Tak wiec jeszcze raz dzięki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności