Skocz do zawartości

Ram - zainstalowane 24GB dostępne 20GB ?


arturprx2

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z podobnym problemem ?

Dodam że próbowałem przepinać kości ale historia się powtarza i brakuje w niej analogi.

Np sloty zapełnione 6x4gb ale w inne konfiguracji a wskazania systemu różne...

raz zainstalowane 12 -dostępne 8, innym razem zainstalowane 20 dostępne 12 itd.

 

 

rammm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja miałem kiedyś z tym problem. Dokładnie nie pamiętam jak to było ale problem związany był z tym że system sobie jakoś rezerwował dla siebie. Musisz poszukać w biosie opcji od tego, niestety nie powiem Ci jak się nazywa bo już zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start > uruchom >msconfig > w zakładce Boot (rozruch) wybierz opcje zaawansowane i sprawdź czy nie masz tam przypadkiem ustawione na 4 GB lub Wejź do Biosu i ustaw Memory Remap Feature na Enabled. W różnych wersjach biosu funkcja może nazywać się nieco inaczej, w każdym bądź razie będzie coś z Memory i remaping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widnows 7 ma inne zarzadzanie pamiecia pobiera wiecej bo nie chce by sie pamiec marnowala, ale jak inny program potrzebuje to zwalnia pamiec. tak wyczytalem jakis czas temu. aczkolwiek nie wiem czy o to chodzi na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz plyte glowna? mozliwe ze pamieci nie sa kompatybilne, moze wystarczy podniesc im napiecie i sie pokaze 24 (bo z tego co rozumiem w poscie kompa pokazuje 20 tak? )

 

na pierwszy rzut oka wyglada mi wlasnie na to samo, mialem tak kiedys ale na cywilnej ze tak powiem plycie ;) nie pod xeona, nie wiem jak to jest z takimi, w kazdym razie mialem 12 pokazywal 8, w windowsie bylo tak jak u ciebie dodatkowo cpuz tez pokazywal wszystkie, czasem podniesienie napieca dla pamieci pomaga... mysle ze tutaj szukalbym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli się coś klaruje...

Wyjąłem kość z failedem wczytuje całe 20 bez piszczenia na starcie.

 

Teraz tylko pytanie czy próbować przepinać z innego slotu w to miejsce dla test czy slot trefny czy kość. A jak przełożę i następną szlak trafi? jest taka szansa?

 

 

 

ramm3j.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zostawiajac ten slot pusty zamien z inna koscia, ale tak chyba nie uzyskasz i tak odpowiedzi, jezeli masz mozliwosc to sprobuj podniesc napieci dla ramow, ewentualnie poluzuj im timingi, w asusach byla opcja w biosie po przestawieniu ktorej wczytywal wszystko tylko czasem sypnal bledem heh a u ciebie to nei mam pojecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie jest to problem nie sprzetowy a ustawien lub samego softu.

Mialem cos podobnego jak przez przypadek w BIOSie wlaczylem alokowanie pamieci dla zintegrowanej karty graficznej - zabralo mi wtedy 2GB ramu i pokazywalo go dokladnie w taki sam sposob jak u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności