Skocz do zawartości

Ochraniacz na zęby


The Don

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Proponuję zrobić model w rhinocerosie (wersja trial nawet wystarczy). Modelujesz ochraniacz a później męczysz go booleanem, który ładnie wytnie wgłębienia na zęby. Oczywiście najpierw musisz jeszcze mieć modele zębów xD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że modelowi daleko do czegokolwiek, ale stworzyłem go w trzy minuty żeby tylko przedstawić samą ideę.

 

Pierwsze co zrób to zapomnij o boolean. Siatka po nim nie nadaje się do niczego, a już szczególnie do meshsmootha, który na pewno będzie tutaj użyteczny.

 

A zatem ja zrobiłęm to tak:

 

stworzyłem line'a o kształcie naszego ochraniacza, zamieniłem na editable poly, i narzędziem Cut dodałem mu ilka edgy w środku powierzchni:

 

ochr2.jpg

 

następnie wyciągnąłem te zewnętrzne powierzchnie w górę.

 

ochr1.jpg

 

ukryłem nasze wyciągnięcia, żeby lepiej nam się pracowało nad naszymi ząbkami. Następnie ponownie używając narzędzia Cut tworzysz siatkę zębów w środku.

 

ochr3.jpg

 

W zależności od pożądanego detalu, który chcesz uzyskać, będziesz musiał bardziej pociąć siatkę w środku, ja zrobiłem to na szybko tylko na potrzeby pokazania tego. Następnie stworzone wewnątrz edge przeciągnąłem bardziej do środka.

 

ochr.jpg

 

Tam na pewno będziesz musiał zrobić gęstszą siatkę, na górze też coś będziesz musiał poprzeciągać. Na końcu narzucasz na to meshsmooth, i masz model. Mam nadzieję, że to coś pomoże.

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności