Skocz do zawartości

3ds max7


crys

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bigleb- Miałem na myśli zaczerpnięcia Aliasa od Autodeska tworząc Maykę ;)... O czym dobrze wiesz mącicielu perfidny. :>

 

A tak w ogóle to chyba naturalne że wszyscy od wszystkich czerpią... Inaczej powstaje taki cudak interfacowy jak Blender... :P ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor interfacu zaczerpneli:)?

Nom czerpia, jedni lepiej inni gorzej, problem jest taki ze dyskretni ogolnie wykazuja dosc malo inicjatywy i kreatywnosci, takie edit poly moglo by byc duuuzo wczesniej. Jesli odjac od tych major new features poprawki to niewiele nowego i ciekawego zostanie. Wspomnie o Paint selection jako 'nowosci' to kpina przecie. Imo nie popisali sie dyskretni zabardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze max 7, niczym sie nie rozni od 6+plugin do normal map..... no to mamy wybor, max 7 cana ... :) albo pare minut zasysania darmowego pluginu do normal ma. kurde wkurzyli mnie kolesie, normalnie na złość porobie boxów w majce.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Ludzie... Pierdzielenie aż strach...

 

Bigle- oglądałeś listę zmian w nowej Mayi? To jest dopiero śmiech... Najmocniej reklamowany był soft selection? ;) Troszkę spóźnione ściąganie? ;)

 

Męczące są te gadki o małych ilościach zmian... A potem dziwne uzależnienie i praca powiedzmy w R4- tragedia/zgroza/etc.

 

 

Damian- Bez osądów... A już na pewno TAK pobieżnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że tu nie chodzi o rewolucję ale systematyczne zmainy na lepsze... było by dziko, gdyby nagle Amerykę odkryli. A że techniki i narzędzia, o których może każdy słyszał i nawet je zna, zostaną zaimplemetowane do nowej wersji maxa to chyba dobrze :) Ja się cieszę...

Choć troszkę nie nadążam... bo jeszcze do końca w maxa 6 się nie wgryzłem a tu już 7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że nowa wersja maxa to jakby dodatek "postaciowy" - większość nowych funkcji jest powiązane z charakter modelingiem czy animacją - dla mnie git....wszyscy bawiący sie samochodzikami w maxie bedą musieli poczekać do wersji 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze to jedynie marketing, wykupywanie darmowych plugow i implementowanie ich do softu oglaszajac rewolucje. Lista zmian jest imo smiesznie krotka.

Kris - mnie taka polityka firmy nie odpowiada bo to robienie na czas, byle by moc pokazac cos na sigraphie, nie ma czasu na poprawianie starych bagow, nie ma czasu na gruntowne przemyslenie filozofii dzialania, usuniecie smieci etc. po tym co wyczytalem o nowym Maxie mam wrazenie ze powinno to byc co najwyzej 6.5 wlasciwie jedyny powazny plus to dolaczenie CSa za free ale cos musieli dac skoro niewiele zmian przygotowali. Jak to jednak wyglada w praktyce to sie dopiero okaze bo teraz to faktycznie pisanie o czyms czego nie widac.

 

Gotham nie widzialem listy zmian w nowej majce wiec sie nie wypowiem, a i tak unikasz odpowiedzi na proste pytanie - co ta pierwsza maja sciagnela z maxa:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że marketing, przecież to równie oczywiste jak fakt że robią soft dla pieniędzy.

 

W sprawie Mayi to żeś się wysilił, masz tu link do patetycznego ujęcia Aliasa (i tak nie wygląda za okazale więc na cóż szukać czegoś innego): *http://www.alias.com/eng/products-services/maya/new/index.shtml

 

A co do PW/M1/Max to za dobrej pamięci ode mnie nie oczekujesz? Toć nie zrobię listy (w którą i tak byś nie uwierzył, więc na cóż?). ;) Jeśli masz jakąś możliwość to sprawdź, zapewniam że można się zdziwić.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co byś przełknął to screeny lub konkretna lista a to jest ino nie osiągalne. Zważywszy równie wysoką nadpobudliwość Mayarzy jak Maxiarzy (btw. skąd taka nazwa, taka marketingowo sprawdzona :>>>) , domniemania są jak wtykanie kija w mrowisko... Więc czyż "uniki" nie są najlepszym wyjściem? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, żaden pojedynek ino :), co najwyżej przyjacielska przepychanka słowna, najlepsze jest to że rzutuje to na mnie jak na zatwardziałego maxiarza (co jest troszkę dziwne zważywszy że pracuję w także w Mayi).

 

Chciałbym zauważyć że zaczęło się to od posta świeżo naświetlonego Aliasowca ;)... A Bigle uczepiłeś się jakby Ci bóstwo zbezcześcić. Owszem namacalnych dowodów nie mam jak zdobyć (kup mi PA), ale od kiedy brak dowodów podważa teorię? (w tym przypadku nawet nie teorię ;) ).

 

PS. Nie zgrywaj się tylko na obiektywną osobę... Za długo Cię znam :>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym co wyczytalem o nowym Maxie mam wrazenie ze powinno to byc co najwyzej 6.5 wlasciwie jedyny powazny plus to dolaczenie CSa za free ale cos musieli dac skoro niewiele zmian przygotowali.

 

przygotowali.. oj przygotowali... tylko rozkładają w czasie...

poza tym to nawet nie 6.5 powinno się zwać, a v6.01...

 

zważywszy na cenę jaką płacisz za "Darmowe" CS i kilka pluginów czy opcji...

 

a tak na serio to mało jak na razie "przełomowych" wersji różnego oprogramowania wyszło (zważając na przypuszczalną liczbę maili jakie otrzymuje Discreet z propozycjami usprawnienia pracy w np.Maxie czy Combustion)... bo po co - kto by zarobił na "Całkowitym Zaspokojeniu Zapotrzebowania" - a do tego dochodzi układ zawarty z konkurencją.. o stopniowym wprowadzaniu innowacji (to już teoria spisku - ale mająca ekonomiczny sens)...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak "Całkowitym Zaspokojeniu Zapotrzebowania" zawsze sie znajdzie cos co mozna usprawnic i ulepszyc, chociaz polityka dlugofalowa ( w tym roku dolozymy to i to, w nastepnym tamto ) zapewne istnieje. W 3d jeszcze jest sporo spraw ktore nie sa idealnie, od samego rozkladania uvek zaczynajac. Co do teori spiskowych to wrecz przeciwnie, zawsze sa problemy z udostepnianiem specyfikacji formatow albo z ograniczaniem dostepu do jakichs technologi, procesy firm softwerowych o rozwiazania patentowe sa co chwila (najczesciej chyba miedzy Adobe a Macromedia). Tu nie mam miejsca wspolprace niestety w swiatku 3d problem jest spory, brakuje kompatybilnosci, trzeba sie sporo nameczyc zeby ustawic pipeline, bo kazdy soft ma wlasny format i nie jest skory faworyzowania formatow konkurencji, przy modelowaniu tego sie bardzo nie odczuwa ale przy animacji, trakowaniu pojawiaja sie schody - ale to temat na zupelnie inna dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CS chyba nie jest darmowy. I dla samego CS warto by się przesiąść. A dokładają go za darmo ponieważ wchodzi konkurencja i to niesamowita (mowa o CAT). A jeżeli chodzi o nowości to poniżej:

Los Angeles, Calif.?SIGGRAPH 2004 ?Discreet, a division of Autodesk Inc., announced today that its 3ds max 7 professional 3D modeling, rendering and animation software will utilize ATI shader technology to provide impressive realtime hardware accelerated rendering in the 3ds max viewport. Created for game developers, 3D visual effects artists and artists creating 3D cinematics, the co-developed technology will make a realtime 3D image rendered in the 3ds max viewport appear close in appearance to the final offline rendered 3D image or animation. This will enable Discreet 3ds max 7 software to have access to virtually unlimited shader instructions on the visual processing unit (VPU), improving animation workflow and decreasing trial and error sessions.

Pozdrawiam i przepraszam, że nie przetłumaczyłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe turbo smoth rozni sie tym ze jak masz w MS iteration x 2 to iteration x2 w turbo smoth jest rowna jak iteration x4 w MS i do tego jest to opcja napisana zopelnie na innych algorytmach o wiele szybszych, pozatym ja sie zgadzam w pelni ze max 7 jest dobra nazwa, bo znalazlem wiele opcji bardzo przydatnych i ktorych nie zalatwil bym niestety pluginami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności