Skocz do zawartości

Zestaw PC. Cena od zera do tanio :) Głównie do nauki renderingu.


Jaack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chce złożyć sobie kompa z tych podzespołów i prosił bym o rady,sugestie.Czytałem troszkę na forum i myślę że taki zestaw byłby ok :)

 

 

1 x Dysk SSD OCZ Vertex+ plus 60GB FA GW 289,00 zł

1 x A-DATA Gaming Series XPG 8GB 2x4GB 1333MHz 1,35V 179,00 zł

1 x ASRock P67 Pro3 B3 P67 LGA1155 USB 3.0 354,00 zł

1 x SilentiumPC GLADIUS 800 Pure Black GD-800 ELITE 219,00 zł

1 x INTEL I7-2600K 3.4GHZ /3.8 BOX 1 199,00 zł

1 x OCZ ModXStream Pro 700W Modular 295,00 zł

 

Co do karty graficznej to jeszcze nie wiem,tu chciałbym poczytać waszych rad,sprzęt ma głównie służyć do nauki renderingu,soft to 3ds max.

Liczę na pomoc od kogoś mądrzejszego ode mnie,bo ja na sprzęcie nie znam się za dobrze :)

 

Dysk wybrałem ssd ,to ponoć jakaś nowa technologia o której nie mam zielonego pojęcia.Ponoć dyski strasznie podrożały od czasu zalania fabryki w tajwanie .

 

PS.chciałem zapytać jeszcze czy ta konfiguracja pozwoli mi w późniejszym okresie na podkręcanie procka.Wiem że będzie trzeba dokupić lepsze chłodzenie,ale nie wiem czy płyta główna którą wymieniłem pozwoli na bawienie się OC.

 

Będe bardzo wdzięczy za rady, Pozdrawiam :)

Edytowane przez Jaack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Widzisz pojemnosc tego dysku co sobie wybrales? SSD mozesz sobie kupic jako drugi dysk i postawic na nim system bo glownie do tego sie nadaja jako szybkie dyski. Ale gdzie bedziesz trzymal softy i prace? 60GB w dobie dyskow o pojemnosciach liczonych w TB to smiesznie mala i totalnie niepraktyczna pojemnosc. Jak nie masz kasy to nie pchaj sie w SSD tylko kupuj normalny dysk o wiekszej pojemnosci. A jak masz to kup sobie takiego SSD na system i swap ale dokup do tego jakis spory dysk SATA 3.5 ze standardowym 7200 RPM. Ceny dyskow wcale nie sa jakies tragiczne choc faktycznie zdrozaly. Ja doslownie miesiac temu kupowalem 1TB western digital a nie jestem ostatnio jakos specjalnie bogaty (ceny ci nie podam bo w meksykanskim peso niewiele ci powie ale popatrz sobie na oferty w Polsce).

Grafe OSOBISCIE polecam Nvidie. Taki GF560 1GB spokojnie ci wystarczy. Nie uzywam maxa ale z tego co wiem to grafa nie pomoze ci ani w renderingu mentalowym ani w v-rayu. Tu jednak musialby sie jakis maxowy spec wypowiedziec.

 

Nie sadze tez zebys potrzebowal 700W zasilacza na tym etapie - chyba ze bedziesz jakos kupowal 2 karty grafiki w SLI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem ża kasy za dużo nie mam,wybiorę jakiś dysk SATA tak jak mówisz.

A jeśli chodzi o kartę graficzną to chciał bym się zmieścić w 300 zł.Teraz modeluje na lapku lenovo sl500,nie wiem dokładnie co tu za karta graficzna siedzi,ale na pewno nic dobrego.Więc myślę że taka karta do 300 zł mi chyba na początek starczy.Uczę się głównie modelować,ale teraz chce się uczyć renderingu ,a na obecnym sprzęcie to nici.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk ssd to dobry pomysł na system itp. Co do grafy to raczej wybrałbym gtx 460. Dobra wydajność i kasa. Co do podkręcania to dużo zależy od płyty głównej i użytego chłodzenia na procek... Niestety chłodzenie dołączane do procka jest marne. Ja mam chłodzenie scythe ninja i temperatury w spoczynku to jakieś 28 st a w stresie jakieś 50- 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 300 pln to szału nie będzie.. ja ostatni zmieniłem na gtx 570...ale to już spora kwota do wydania.... pomijam fakt procesora który różnie sie kręci.

 

edit... nie wiem co to za vertex... ale jakiś czas temu za ocz agility 60 gb zapłaciłem 450 pln... a ponoc vertex lepszy.... wiec nie wiem czy maszt takie chody czy kupujesz starszą wesje vertexa...

Edytowane przez BLADE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wiem że dołączone chłodzenie jest marne :) Ale na razie nie będe nic podkręcał, ciekawi mnie właśnie czy w przyszłości płyta główna pozwoli mi na podkręcanie.

Domyślam się że za 300zł szału nie będzie ,ale jednak muszę coś kupić :) Skoro daje radę modelować na tym złomie to i dam radę modelować na czymś troszkę lepszym :) a i tak głównie chodzi mi teraz o rendering :)

 

To nie żadne chody ;)

http://allegro.pl/dysk-ssd-ocz-vertex-plus-60gb-fa-gw-osobisty-i2120622695.html

 

Tak jak mówiłem nie znam się na sprzęcie,ale to chyba tak jak mówisz starsza wersja ?

Edytowane przez Jaack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie kręcisz to zostań na boxowym śmigle, ja spokojnie do 4-4.2 kręciłem na boxie więc nie ma stresu. Jak chcesz na kartę wydac do 300pln to kup kartę... do 300pln i tyle. Rzuc monetą jaki producent tylko wcześniej.

Dysk 60gb spoko, jak windows 7 to projekty chyba na pendrivie będziesz zapisywał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AndyG

Witam

Może w grafice świeżak jestem ale o sprzęcie mogę się wypowiadać :)

Jeżeli to ma być po kosztach to może spróbuj złożyć coś na bazie AMD. Mają dobry stosunek cena/jakość.

Gwarantuje że z AMD Phenom II X6 1100T będziesz tak samo zadowolony jak z i7 2600. Z ceny również (~800zł).

Płyta głowna -chcesz kręcić to lepszym wyborem będzie ASUS lub Gigabyte. Za 350zł coś już znajdziesz.

Pomyśl o dobrym chłodzeniu (wydatek od 140 w góre) np Arctic Cooling, Enermax.

 

BLADE ma rację za 300 zł to szału nie ma. Bierz GTX460 (najtańsze modele od 500zł). Zawsze będziesz mógł popróbować rendererow takich jak Octane bądź CYCLES. W tym miejscu zdecydowanie odradzam ATI.

 

Zastanów się dobrze nad dyskiem SSD. OCZ mają wadliwe partie. Lepiej wydać 100zł wiecej i spać spokojnie. Trend jest teraz taki: SSD na system +talerzowiec na dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe AMD z serii FX jest tanszze od 1100T. Ja na stronie ram...tu zlozylem kompa

Z 8GB ramu patriota 1600 cl8 gefem 560gtx FX 6rdzeni do na plycie gigabyte dysk 500GB seageta zasilacz 650W chyba corsair albo zalman nie pamietam do tego obudowa zalmana w granicach 2800, a Ty wybierasz procek za 1200zl. Ok spoko ale czy jest sens przy plycie Gl.. Asrocka?

Mozna wziasc zawsze phenoma one ladnie sie kreca. Ja mam 1090T. Ale nie jestem zwolennikiem podkrecania mi narazie wystarcza.

 

zestawh.png

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r - Posiadam ta plyte Asrocka, i zlego slowa na nia nie moge powiedziec. Bardzo dobra plyta i fajnie sie na niej procek kreci.

 

http://www.chip.pl/images/testy-1/IntelCorei72600K_53963.PNG/image_preview - Nie musze chyba mowic, jak slupek sie dodatkowo zmieni jezeli podkrecisz i72600k z 3,4ghz do 4,6 lub 4,8 ghz?

Edytowane przez Traitor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe sprzeczac sie nei bede.

Ja osobiscie kupilem kompa w zeszlym Roku

Tylko na Gigabyte plyta i karta Radeon 6870 i nie narzekam :/ tyle ze karta poszlado reklamacji dziwne dzwieki wydaje. Do tego jest dluga wiec bym tym razem chyba wybral geforca.

Za zestaw zaplacilem 2600. Procek amd 1090T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Chyba zostanę przy takiej konfiguracji .Co do karty graficznej to jeszcze nie wiem,zależy ile będę miał pieniędzy .Jak na razie to sprzedaje trochę niepotrzebnego złomu na allegro,więc to głównie zależy od tego ile będe miał kasy :) Może wezmę zasilacz o mniejszej mocy .

Wydaje mi się że jest to bardzo fajny zestaw za przystępną cenę :)

 

1 x DYSK TWARDY / WD / 160GB / SATA / 199,00 zł

1 x A-DATA Gaming Series XPG 8GB 2x4GB 1333MHz 1,35V 179,00 zł

1 x ASRock P67 Pro3 B3 P67 LGA1155 USB 3.0 354,00 zł

1 x SilentiumPC GLADIUS 800 Pure Black GD-800 ELITE 219,00 zł

1 x INTEL I7-2600K 3.4GHZ /3.8 BOX 1 199,00 zł

1 x OCZ ModXStream Pro 700W Modular 295,00 zł

 

Ps.Jeszcze takie pytanie, jaką częstotliwość pamięci wybrać ? Nie znam się i nawet nie mam pojęcie za co to odpowiada :)

Edytowane przez Jaack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym jeszcze o małą pomoc co do płyty głównej.

Znalazłem takie o to płyty i nie wiem czym one się różnią ,a może niczym ?

 

ASROCK P67 PRO

ASROCK P67 PRO3

ASROCK P67 PRO3 SE

 

którą wybrać ? :) Bo gdzieś czytałem tu na forum że jedna z tych płyt jest do du... nie wiem czy nie chodzi o tą z oznaczeniem SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asrock ma obecnie jedne z najlepszych plyt glownych - za male pieniadze mozna dostac bardzo dobre plyty z bogatym wyposazeniem. Powiedziec mozna ze niektore sa wrecz poszukiwane.

Na moim Asrocku procek idzie na 5.6ghz gdzie na asusie mialem zaledwie 4.6 stabilnie.

 

Wez pro3 bo ten SE to nie wiem czy nie jest ubozszy nieco - musisz porownac sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Asrock P67 Pro3 + i7 2600k i super wszystko dziala.

 

Pro3 SE omijaj szerokim lukiem, zamowilem ja przez przypadek (chcialem Pro3) i musialem zwrocic :( plyta Pro3 SE "jedzie" na bardzo dobrej opinii Pro3 i jedynym jej plusem sa dwa porty PCIExpress. Plyta ma bardzo kiepska sekcje zasilania (mozna to zobaczyc porownojac fotografie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności