Skocz do zawartości

HDRI


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam,

 

po pierwszemusisz miec jakas probe sciagnieta z netu , tudziez zrobiona przez ciebie( ale to chyba juz masz, jak nie to odyslam na strone adka).

Potem potrzebny jest plugin hdrimat costamcostam ->splutterfish.com.

 

Odpalasz maxa. Importujesz mape *.hdr na nowy material slot i podczas importowania pliku klikasz \'setup\'; w setupie ustawiasz takie wartosci zeby pionowa kreska przeunela sie na koniec wykresu i wtedy spisujesz sobie ta liczbe.

 

Nastepnie w zakladce output juz zaimportowanego hdr\'a ustawiasz taki rgb level jaka liczbe spisales.

 

W brazilu ustawiasz ta mape w environment i zaznacz use environment settings .

 

Jak chcesz zeby na materiale widoczne bylo hdri to w ustawienaich np. maerialu raytrayce w enironment wybierasz ta sama mape.

 

Jesli wszystko dobrze pamietam to powinno dzialac , jakby cos bylo nie tak to daj znac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Kolega dobrze napisał, poza tym na sieci jest dobry tutorial do brazila i HDRI (nie pamietam adresu, ale jak wpiszesz w googlach HDRI to powinno gio znaleźć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest o HDRI więc tu sie podczepie zeby forum nie zaśmiecać.....:) Mam dosć głupi problem - maks nie widzi plików *.hdr. nie wiem czy to wynika z mojej ślepoty czy złych ustawień programu ale jakby ktos mnie oswiecił czemu tak jest byłbym bardzo wdzięczny:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość _Kreska_

czytaj dwa posty wyzej:), jest tam wzmianka o darmowym pluginie do sciagniecia ze strony splutterfish.com, sciagasz, rozpakowujesz, przegrywasz do katalogu pluginsow maxa (dokladniej w pliku txt) i powinien juz widzieć *.hdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Panie moderatorze lub fotoasie.Zapytałem o HDR Image Edytor,ponieważ jest to nowa alternatywa do HdrShopa.Poza wątkiem o Brazilu,nie znalazłem na forum miejsca o hdr.Ale jeżeli uważasz że hdr ma mało wspólnego z tym renderem,to najmocniej przepraszam że zabrałem głos.

:)Obiecuję poprawę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.B.... taka moja rola by byl porzadek, a post na temat Softu do robienia HDRI ktore potem uzywa sie w Maxie albo gdzie indziej to raczej widze w dziale POMOC !! tylko i wylacznie dlatego !!

trzasnij tam temacika a napewno mase napalencuf opisze ci Helpa na jezyk polski[lol]

 

Aleksander. mozesz wskazac o ktorym tutku konkretnie myslisz ?

 

pozdro

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotoas - nie przesadzajmy, porządek porządkiem ale jak rozmowa się klei to nie widzę sensu przenosić to do innego działu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@ti .. masz ty racje.. lekko sie rozpedzilem..ale co do ttego tutoriala to wlasnie jakos mi umknal i jeszcze go nie czytalem.. wow.. to jest fajne..

pewnie cos napisze jak to przelkne,. !!

dzieki Aleksander !!

ale jesli chodzi o podstawy , jak pytal sie comix, to mysle ze wiecej tutoriali sie nie da wymyslic bo tu nie ma o czym gadac..

moim skromnym zdaniem na splutterfiszu jest wszystko..

pamietam kiedys mialem zly plik HDR w pluginach i nie widzial mi max plikuf HDRI

i tyle z problemuf jesli chodzi o HDRI

..

oj .. za wiele to nie pomoglem.. tak widze.. ale 6 pivo robi swoje.

pozdry

fotoas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności