Skocz do zawartości

Zestaw PC w okolicach 4000 PLN


lukis8787

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Potrzebuje porady co do takiej konfiguracji:

 

-Procesor AMD PHENOM II x6 1090T SIX CORE

-Płyta Główna: GIGABYTE GA-880GMA-USB3 AMD 880G Socket AM3+

-Dysk Twardy1: SSD 2.5 SATAIII AGILITY 3 AGT3-25SAT3-12

-Dysk Twardy2: 1TB WD1oEARS SATA II 64MB Cache

-Karta Graficzna: GeForce GTX 560 Ti 1024MB DDR5/256bit

-Zasilacz: I-BOX ATX 550W APFC 14CM BLACK PANTHER

-RAM: Kingston HyperX KHX1600C9D3K3/12GX

 

Pracuje w 3ds Max 2012, MudBox 2012, w niedalekiej przyszłości Blender. Sprzęt będzie wykorzystywany do renderingu w Mental Rey-u oraz hobbystycznie do sculptu w Modboxie.

 

Czy ktoś miał okazję pracować na jakimś procesorze AMD Phenom przy wykorzystaniu programów wymienionych wcześniej? Czy może lepszy byłby Intel Xeona z seri E5?

 

Pytania mam także co do karty graficznej lepiej jest inwestować w GTX 560 Ti albo w jakąś kartę graficzną z serii QUADRO FX 580 bądź QUADRO 2000?

 

Jest jeden chaczyk: jeśli skłądałbym sprzęt z np. Xeonem E5620, Kartę Graficzną QUADRO nie stać by mnie było na dysk SSD.

 

Bardzo byłbym wdzięczny za porady oraz doświadczenie forumowiczów.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez lukis8787
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dawno nie pracowałem na amd ale ja poleciłbym intela. Niezawodny, dobrze sie kręcą i mają lepszą wydajność od amd. Co do grafiki to olej gtx 560 i weź 460. Dobra karta i w zasadzie niewiele sie różni od gtx 560 a troche zaoszczędzisz. W quadro sie nie pakuj bo utopisz kase a zysk z tego będzie marny. Co do zasilacz to nie znam tej firmy, lepiej chyba wziąźć coś markowego np chiftec.

 

 

Edit.

Swoją drogą dyski ssd mogę polecić z czystym sumieniem. Start i praca systemu błyskawiczna. System startuje zamiast w dwóch minutach w 20 sekund. Programy na nim zainstalowane startują w ułamku sekundy np blender. Ja nei żałuje kasy wydanej na ssd chociaż to tak przypadkowo wyszło. Miałem co prawda problem z trybem dostępu i formatowanie ale udało się to okiełznać.

 

Edit 2 ja mam ocz agility 3 na sandforce z najnowszym firmware.i dane producenta odnośnie transferów w teście atto by sie zgadzały.

Edytowane przez BLADE
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziękuje za odpowiedź. Z tym zasilaczem miałem zamiar tak zrobić i wybrać jakiegoś chifteca 700W. Z Quadro cenna rada. Z 460 jeszcze pomyśle:) A jest ktoś kto pracuje na AMD-eku. Bo jakby nie było są dużo tańsze.

 

Dokładnie na SSD mi bardzo zależy. Ale opinie różnych osób są bezcenne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo czyli stosunek ceny do wydajności to najlepiej intel 2600k. Dobra wydajność i dobre kręcenie. Niew ma co kryć amd do intela startu nie ma 6 rdzeni amd ustępuje 4 intela. A co do grafiki to gtx 460 testowałem rok w różnych aspektach co prawda nie w maxie ale daje rade.... W maxie do wersji 2912 i tak Ci ją odradzą jak każdego gtx serii 4 lub 5 ja zakupiłem gtx 570 i w blenderze wymiata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dzisiaj udało się zakupić i7 2600k za 1100zł i z tego co wiem gościu miał tego więcej. Cały czas dużo kosztuje ale to zawsze o 100 mniej a jak to się mówi grosik do grosika i uzbiera się na mercedesika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności