Skocz do zawartości

Gość LoganMB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość LoganMB

Witam

Potrzebuję zakupić komputer do biura w okolicach 3000-3500 zł. Przeznaczenie komputera to głównie praca w 3ds Max, renderowanie z wykorzystaniem V-Ray'a oraz ew. postprodukcja w Photoshopie. Renderuje z wykorzystaniem procesora, nie GPU. Obecnie ustaliłem taki zestaw:

 

Procesor Intel Core i7 2600K 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, HD3000, 95W), 1175 zł.

Wentylator Scythe Mugen 3 Rev.B, 188 zł.

Płyta Główna Asus P8P67-M Rev3.0, P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, FW, GBLAN, MATX, LGA1155, 429 zł.

Karta graficzna GeForce GTX460 Gigabyte 1024MB, DDR5, 2xDVI, mHDMI, PCI-E OC 788/4008, 586 zł.

Pamięci DDR3 16GB 1600MHz Corsair Vengeance XMP (4x4GB, QuadDDR, CL9), 360 zł.

Dysk twardy Seagate Barracuda 7200 500GB, SATA-III, 16MB cache, 295 zł.

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza), 149 zł.

 

Cały zestaw kosztuje: 3182 zł. Na sprzęcie nie znam się bardzo dobrze, więc mam nadzieję, że podane podzespoły będą ze sobą współpracować. Prosiłbym o ocenę podanego zestawu oraz o poradę jaki konkretnie zasilacz pasowałby do takiego zestawu (przypuszczam, że 600W). Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mugen jest ogromny, obstawiam że zmieści się w obudowie którą wybrałeś ale sprawdź to jeszcze.

Z zasilaczem dobrze przypuszczasz, o ile nie będziesz montował kolejnych kart grafiki to 600 ci starczy.

Ja miałem kiedyś be quiet i umiarkowanie polecam (w końcu się przepalił) za to obecny Chieftec sprawuje się wyśmienicie na konfiguracji bardzo podobnej jak zaprezentowałeś. Przed wyborem zasilacza warto popatrzeć tutaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoganMB

Dzięki za odpowiedzi. Faktycznie Monio wentylator okazał się za duży i nie zmieściłby się w tej obudowie. Zaktualizowany zestaw umieszczam poniżej. Jakbyście mieli jeszcze jakieś uwagi to chętnie je przeczytam.

 

Procesor Intel Core i7 2600K 4x3.40 GHz BOX (LGA1155, 8MB, HD3000, 95W), 1175 zł.

Wentylator Arctic Cooling Freezer 7 PRO Rev.2 (LGA775/LGA1156/LGA1366/AM3/AM2/939), 83zł.

Płyta Główna Asus P8P67-M Rev3.0, P67, DDR3, SATA3, USB 3.0, RAID, FW, GBLAN, MATX, LGA1155, 429 zł.

Karta graficzna GeForce GTX460 Gigabyte 1024MB, DDR5, 2xDVI, mHDMI, PCI-E OC 788/4008, 586 zł.

Pamięci 2xDDR3 8GB 1333MHz Kingston (2x4GB, DualDDR, CL9), 334 zł.

Dysk twardy Seagate Barracuda 7200 500GB, SATA-III, 16MB cache, 295 zł.

Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza), 149 zł.

Zasilacz OCZ StealthXStream 2 700W 80+ SLI PSU 120mm (OCZ700SXS2-EU), 264 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien pasowac Scythe Grand Kama ale tez tak na styk. Przy swojej cenie jest to jeden z wydajniejszych radiatorow a jednoczesnie cichy.

Ram bierz 1600Mhz i nie sluchaj ze wystarczy 1333 bo roznica w cenie jest 10zl a widze roznice pomiedzy 1870Mhz a 1333Mhz przy renderowaniu sceny gdzie jest sporo tekstur ze przerzucanie ich do pamieci robi swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest roznica kilkuprocentowa przy sporo wazacej scenie - przy renderingu sekwencji albo animacji jest juz to znaczace, a cena pamieci jest niemal identyczna. Ponadto 2600k przy OC bardzo lubi wyzej taktowane pamieci, przy 4.6Ghz dostajesz wyniki jak przy 4.7Ghz i widac ta roznice nawet w Cinebenchu gdzie praktycznie nie ma tekstur.

Przy 1600 mozesz takze pobawic sie w opuszczenie nieco latency i lepszych timingow co zaowocuje jeszcze wieksza wydajnoscia w stosunku do 1333 bo daje to znacznie wiecej niz samo taktowanie.

 

Kolejna sprawa- przy OC za pomoca szyny systemowej musisz miec pamieci 1600 minimum a takie krecenie daje znacznie wiekszy przyrost niz samym mnoznikiem, ot to.

 

Roznica w cenie gdzie kupowalem niedawno ram wynosila 9zł na 16GB ktore kupilem w stosunku do 1333 wiec kompletnie nei rozumiem powodu by nawet zastanawiac sie nad wzieciem wolniejszych ramow. Pomijam fakt ze 1600mhz na ogol maja lepsze radiatory niz 1333 ale to juz kwestia producenta.

Intel przewidzial ze oficjalnie I7 supportuje 1333 poniewaz tyle by wynikalo z QPI i roznic w stosunku do 1600 juz by nie bylo. Prawda jest jednak taka ze roznica jest przy OC procesora bo tutaj szybsza pamiec potrafi byc wykorzystana. Dodam do tego to co wyzej pisalem o zaciesnieniu nieco timingow na 1600. Jesli nie krecimy proca wystarczy ustawic pamieci na 1333 i zaciesnic timingi ponizej tych dedytkowanych - przy takim ustawieniu otrzymujemy 3-4% na wydajnosci a nawet i wiecej jak uda sie nam ostro je skrecic w stosunku do referencyjnych.

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolisz LoganMB, że podepnę się do tematu,

planuję w zasadzie identyczny zestaw

 

jak sprawdzałeś, że Mugen nie wejdzie?

swoją drogą Ty w swoim zestawie masz Mugena 3,

ja do tej samej obudowy chciałem wsadzić Mugena 2

 

sam mam u siebie w koszyku taki zasilacz:

Zasilacz OCZ ZS Series 650W, 80 Plus

chociaż myślę też nad:

OCZ StealthXStream 2 700W 80+

różnica w cenie nieduża a dodatkowe 50W dla lepszej stabilności...

 

warto też sprawdzić ram, też planuję corsair 16gb tylko bez sterczących radiatorów (żeby nie zahaczały o radiator procesora)

np. takie bo widziałem też wersje vengeance z odstającymi ponad linię ramu radiatorami

 

płytę u siebie planuję ASRock P67 PRO3 (B3),

i ostatnia niepewność - karta graficzna:

 

mam u siebie w zestawie GeForce CUDA GTX560 DCII 1GB,

warto dopłacić czy GTX460 wystarczy?

(w sumie pytanie nieaktualne GTX460 w zupełności wystarczy)

 

główna zagwostka to jak sprawdzić czy Mugen 2 wejdzie do obudowy SilentiumPC Brutus 410?

znalazłem odpowiedź - zmieści się

link do testów tej obudowy i chłodzenia procesora

Edytowane przez cta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość LoganMB

Dzięki wielkie za pomoc. Nie wiem dokładnie jeszcze co z wentylatorem i obudową, ale to już przy zamawianiu podejmę konkretną decyzję. Najwyżej tak jak pisał Monio, wymienię obudowę, a zostanę przy Mugenie. cta widzę, że sobie poradziłeś ze sprawdzeniem czy wentylator się zmieści w obudowie. ja akurat korzystałem z http://www.gral.pl/Konfigurator_PC.html. można tam wejść w opis każdego produktu i w części obudów jest napisana maksymalna wysokość wentylatora, który może być zamontowany na procesorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności