Skocz do zawartości

Zestaw/stacja robocza do 8-9 tysięcy


KMiklas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Noszę się z zamiarem otworzenia działalności - oczywiście na polu grafiki.

 

Na sprzęcie się nie znam praktycznie wcale, a do pracy będę potrzebował nowego peceta. Dlatego, jeśli ktoś ma jakąś propozycję, to prosiłbym uzasadnienie dlaczego ten, a nie np inny - w miarę możliwości. :)

 

Oczywiście miło by było, gdyby sprzęt posłużył przez te dwa-trzy lata bez awarii.

 

W grę wchodzą tylko gotowe zestawy - na "składaki" nie uzyskam dofinansowania z UP.

 

Pułap cenowy to 8-9 tysięcy brutto. Wyżej nie (chyba, że jest wyjątek wart swojej ceny). Kwota dofinansowania, jaką mogę uzyskać nie jest zbyt wysoka (ok. 16 000), a musi mi zostać jeszcze na zakup oprogramowania, pozostałego sprzętu i wyposażenia mojego miejsca pracy.

 

Oczywiście sama jednostka - bez monitora, czy innych zbędnych rzeczy. Bez napędu optycznego.

 

Komputer potrzebny mi będzie przede wszystkim do: modelowania, renderowania, (najlepiej też real-time, wtedy, z tego co kojarze, potrzebne jest też wydajne GPU?), malowania. Dysk nie musi być pojemny (to znaczy - myślałem o tandemie jeden szybki dysk (może być o małej pojemności), wykorzystywany podczas bieżących prac i drugi, do "magazynowania", tego bym wziął ze swojego aktualnego kompa).

 

Da się coś, jakoś, czy może poleciałem w kosmos z niektórymi wymaganiami? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z tego co się orientuję to trudno będzie o odpowiedni gotowy zestaw... Podobnie jak Ty nie znam się na hardware ale sam jestem na etapie dobierania sprzętu do podobnych zastosowań.

Mówisz, że na "składaka" nie dostaniesz dofinansowania ale zawsze możesz przecież złożyć zestaw jaki Ci odpowiada, a na fakturze/rachunku mieć wpisane tylko "Zestaw komputerowy" i kwotę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie renderingu real time to w grę wchodzi tylko nvidia. Na radeonach nie porenderujesz (tzn mam na myśli renderowanie oparte na gpu np octane, cycles itp). Odnośnie szybkiego dysku to weź jakiś 60 - 120 gb ssd. Ładnie się spisują pod system operacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8-9k powinieneś dobrać nawet niezłą HP Z400, albo słabą Z600. My pracujemy w większości na tych kompach i bardzo nie narzekam - nawet średnio-zaawansowane symulacje pociągnie w miarę przyzwoitych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 8-9k powinieneś dobrać nawet niezłą HP Z400, albo słabą Z600. My pracujemy w większości na tych kompach i bardzo nie narzekam - nawet średnio-zaawansowane symulacje pociągnie w miarę przyzwoitych czasach.

 

To się jak najbardziej zgadza ale wydaję mi się że za taką samą kwotę przy składaniu zestawu można złożyć wydajniejszy sprzęt bo nie oszukujmy się ale kupując Z400 czy Z600 płaci się również za to, że są to zestawy firmowane logiem HP i przez nich składane.

KMiklas przejrzyj tą stronę: http://www.ddr2.pl/Zestawy_OC_Kompletne-k83-0--.html może akurat znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się jak najbardziej zgadza ale wydaję mi się że za taką samą kwotę przy składaniu zestawu można złożyć wydajniejszy sprzęt bo nie oszukujmy się ale kupując Z400 czy Z600 płaci się również za to, że są to zestawy firmowane logiem HP i przez nich składane.

KMiklas przejrzyj tą stronę: http://www.ddr2.pl/Zestawy_OC_Kompletne-k83-0--.html może akurat znajdziesz coś, co Cię zainteresuje.

 

Pewnie masz rację - prywatnie sobie też bym nie kupił HP tylko po to żeby mieć HP, ale KMiklas pisał że to ma być z dofinansowania, a link który podesłałeś z punktu widzenia dofinansowania to dalej składaki, tylko sprzedawane w zestawie. Wg. mnie nie przejdzie nic poza Dellem, Mac seria G, albo HP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że jednak nie ma to znaczenia i liczy się faktura/rachunek i to co jest na niej napisane bo przecież każdy komp musi być w jakiś sposób złożony. Nie ma różnicy, czy będzie złożony przez HP, Dell-a, czy przez pana Zenka i tu chodzi o to, że nie ma dofinansowania na części komp, tylko na zestaw komp więc moim zdaniem jeżeli na fakturze będzie "zestaw komputerowy nr. XXXX", to nie będzie się to niczym różnić od "zestaw komputerowy HP Z400". Po prostu trzeba znaleźć firmę ,która taki zestaw poskłada i nie wypisze na fakturze co trzeba...

To jest oczywiście tylko moje zdanie na bazie dotychczasowych doświadczeń ale rzeczywiście w każdym mieście może być trochę inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak pisze PatLove. Wystarczy przejsc sie do pierwszego lepszego sklepu, dac kartke z wypisanymi flakami jakie maja byc w zestawie i pan Heniek z pocalowaniem w raczke zlozy blaszke i wystawi fakturke. Bedzie duzo taniej a komponenty takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności