Skocz do zawartości

Gigabyte GTX460 v2 - problem z wyświetlaniem obrazu w 3DS Max


Szpenior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnio złożyłem sobie w końcu porządny PC do pracy, wszystko ładnie zmontowane, sprawdzone przez osobę, która takie rzeczy montuje na co dzień, zainstalowany win 7 professional + SP1 i wszystko daiałało bardzo ładnie, aż do czasu, kiedy zacząłem korzystać z zestawu już normalnie do pracy. Po pewnym czasie, bez określonej przyczyny obraz robi się różowawy i pojawiają się jakieś artefakty, nie wiem jak to nawet dokłądnie opisać, bynajmniej efekt jest taki, jak źle włożona dyskietka do pegazusa. img20120317143604.jpg

 

Sprzęt:

Asus P8P67 DELUXE R3.0

 

  • Intel Core i7-2600K/3.4GHz LGA1155 8MB (BX80623I72600K)
  • SilentiumPC Fortis HE1225 (LGA 775/ 1155/ 1156/ 1366 oraz AMD 754/ 939/ 940/ AM2/ AM2+/ AM3/ AM3+/ FM1)
  • Corsair Vengeance 4x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3,CL9,XMP,Non-ECC,with Heatsink (blue) (CMZ8GX3M2A1600C9B)
  • Gigabyte GeForce GTX 460 V2, 1GB DDR5 (192 Bit), mHDMI, DVI-I, BOX (GV-N460OC-1GI Rev. 3.0)
  • XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU - P1-650S-NLB9
  • Seagate Barracuda 7200.12, 3.5\'\', 1TB, SATA III, 7200RPM, 32MB cache (ST31000524AS)
  • Samsung MZ-7PC064D/EU SSD 64Gb
  • Monitor IIyama ProLite E2710HDS 27"
  • Zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/85/img20120317143604.jpg/
  • Taki efekt występuje zarówno przy Autocadzie 2010, 3dmaxie 10, jak i 12.Sterowniki są świeżo instalowane, aktualne, procesor podkręcony do 4.5Ghz, grafika nie podkręcana. Czego to może być wina? Dodam jeszcze, że przy 3DS wszystkie autobackupy zostają uszkodzone i nie da się nic odzyskać, przy autocadzie tego problemu nie ma.

  • Sprawa jest ogólnie dość pilna, więc liczę na szybką pomoc :)

Edytowane przez Szpenior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hmm... dziwne z deka. Sprawdź kable, sprawdź np inne wyjście zamiast hdmi np dvi. Przeważnie jak się pojawiają artefakty na ekranie po jakimś czasie to to raczej karta się przegrzewa. Sugeruje sprawdzić temperatury. Jeśli masz możliwość to sprawdź kartę na innym OS np linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatury odpadaja ,tak jak przedmówca. Sprawdzalem czy sie nie przegrzewa karta graficzna i sprawdzalem tez inne komponenty sprzetu. Mozliwe ze problem tkwi w dvi, bo mam przejsciowke.

W tym, że na starym kompie tez korzystalem z tego adaptera na GeForce 9500GT oraz tego samego monitora i problem nie wystepowal. Wersja sterownikow najnowsza czyli: 296.10

Edytowane przez lukis8787
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość WinCon

Gigabyte GTX460 v2 i u mnie też różowo (albo i nie tak różowo?). Ja stawiałem na swój zasilacz, ale teraz to już nie wiem. Zwłaszcza, że obraz różowieje bynajmniej nie w momentach intensywnej pracy karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

miałem takie coś ale na starym monitorze CRT... co jakiś czas musiałem ruszać kablem, wiec to powinna być wina kabla, albo jak pisał Ola-f w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi gtx470 gigabyte też sypie artefaktami czasami. Dajcie screeny błędów krytycznych z dziennika zdarzeń. Pewnie będzie kernel-power error. Nie wiem czy jest na to konkretne lekarstwo musicie poczytać każdemu co innego pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zainstalować stery z płyty dostarczonej razem z grafiką ewentualnie ze strony producenta nawet te starsze i sprawdź czy problem się powtarza. Jeśli masz na gwarancji to pracuj/graj ile się da. Mi artefakty pojawiły się na Crysisie, pomogło zablokowanie V-sync oraz zmiana sterowników. Czasami pojawia się przy nowej rev driverów to wracam do starszych na których nie było. Problem dotyczy linuxa jak i okienek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności