Skocz do zawartości

Zestaw PC: 5000 - 7000 zł


Lukasz2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum, jest to mój pierwszy post, liczę na odrobinę wyrozumiałości :)

 

Chciałbym poruszyć dwie sprawy , które w pewnym stopniu również łączą się ze sobą. Zajmuje się zawodowo projektowaniem w branży drogowej. Środowisko Autocad oraz Civil 3D mam sądzę opanowane w miarę na wystarczającym na tą chwilę poziomie. Jednak chciałbym nauczyć się robienia wizualizacji w pierwszej kolejności głównie układów drogowych ale już po poznaniu tajników pójść dalej i nie ograniczać się tylko na tym.

 

Pierwsza sprawa wybór oprogramowania do wizualizacji, wybrałem oczywiście 3dsmax, kupiłem nawet Biblię z 2010 roku i jestem obecnie na 225 stronie. Może dziwne pytanie ale czy dobrze wybrałem pod kątem jaki jest mi potrzebny?? W sensie wizualizacje drogowe i 3dsmax?

 

Druga sprawa to wybór sprzętu, próbowałem już co nieco modelować na razie w AutoCad 3D, ale korytarze drogowe powierzchnie itp. w Civil przy odcinkach od 1 km wzwyż sprawiają delikatnie mówiąc problemy ;)

 

Chciałbym kupić sprzęt sądzę, że 5000 zł to górna granica bez monitora. Miałbym prośbę o pomoc w wyborze sprzętu pod kątem wyżej opisanych aplikacji i zastosowań.

 

Chciałbym również kupić ale już nie w tym budżecie UPS aby w razie jak padnie prąd miał te kilka minut na wyłączenie sprzętu. UPS musiałby podtrzymać dwa komputery i dwa monitory.

Edytowane przez Lukasz2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ok czekam nadal może ktoś pomoże, powoli czytam tysiące tematów i mam powoli kilka elementów:

 

Procesor: Intel Core i7 2600k - 1150 zł

Płyta główna: Asus P67 Sabertooth - 700 zł

Karta graficzna: GeForce GTX 580 Asus 1536MB - 1850 zł

PNY Quadro 2000 1GB PCI-Ex16 - 1600

Pamięć: PATRIOT GAMER 2 16GB 2x8GB DDR3 1600MHz CL9 - 620 zł

Dysk Twardy: Samsung SSD 830 - 680 zł

Intel SSD 520 120GB - 680 zł

WD Caviar Black WD1002FAEX (1TB, 64MB, SATA/600)- 480 zł

Czy taka jest zasada, że wszystkie oprogramowanie powinno być zainstalowane właśnie na dysku sdd czyli win, 3dsmax, cad itd ?

Zasilacz: CORSAIR AX 850W - 720 zł

Enermax LEPA 87+ Gold 900W - 680 zł

Obudowa: CoolerMaster Dominator II CM 692 - 420 zł

SilentiumPC Regnum L50 - 320 zł

Corsair Obsidian Series 650D - 650 zł

Corsair 600T White Edition super wygląda ;) - 650 zł

Obudowa z dobrym chłodzeniem i łatwością wymiany podzespołów, fajnie jakby miała wejścia na karty micro sd z przodu.

OS: Windows 7 Home Premium BOX - 550 zł

Windows 7 PROFESSIONAL BOX - 800 zł czy jest sens dopłacać??

Dodatkowe chłodzenie: Noctua NH-C14 - 300 zł

THERMALRIGHT SILVER ARROW MULTIPLATFORM COOLER - 300 zł

 

UPS:

Edytowane przez Lukasz2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok po selekcji pozostaje to co poniżej:

 

Procesor: Intel Core i7 2600k - 1150 zł

Płyta główna: Asus P67 Sabertooth - 650 zł

Pamięć: PATRIOT GAMER 2 16GB 2x8GB DDR3 1600MHz CL9 - 620 zł

Dysk Twardy: Intel SSD 520 120GB - 680 zł

Zasilacz: CORSAIR AX 850W - 720 zł

Obudowa: CoolerMaster Dominator II CM 692 - 420 zł

OS: Windows 7 Home Premium BOX - 550 zł

 

Łącznie 4790 zł

 

Brakuje tutaj karty graficznej. Pytanie czy jest sens np. kupić gtx 560 lub quadro 600 jako tymczasowe rozwiązanie? Czy będę mógł pracować na tych kartach w miarę w porządku czy będzie to droga przez mękę?

 

Kolejne pytanie zadawane na forum ale mimo wszystko je powtórzę quadro 2000 czy gtx580 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plusem quadro jest fakt ze nidia ma przygotowane dedykowane sterowniki pod ten sprzet i 3dsmax. Dla gtxow ich nie ma jednak da sie drobnymi kombinacjami wymusic by gtx zglaszal sie jako quadro i wtedy da sie je zainstalowac.

Drogi przez meke nie bedziesz mial na zadnej z nich, bo nawet gtx280 okaze sie wystarczajacy.

 

Troche zastanawia mnie to jakie pamieci wybrales - drogo strasznie cos wychodzi. Roznic miedzy tanszymi pamieciami nie bedzie a mozesz na nich sporo zaoszczedzic.

Obudowa to wazny element zestawu ale pytanie brzmi czy az tak wazny by ladowac w nia ponad 4 stowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem otwarty na propozycje, póki co nikt się jeszcze nie wypowiedział, że to zły pomysł więc zostały jedyne w zasadzie jakie znalazłem 2x8gb bo są wszędzie 4x4 ale wole mieć wolne 2 sloty aby w przyszłości dodać kolejne 2x8. Chyba, że to zły pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w takim razie byście polecili mi na obecnym etapie pod kątem grafiki czy kupować mega drogą kartę czy tańsza może pozostać. Co tak naprawdę zyskuje w programach typu autocad , civil 3d oraz 3ds max? Czy grafika ma aż taki udział czy jednak procesor i ramy odgrywają większą rolę? Pytam bo karta kosztuje 1/3 zestawu więc chciałbym wiedzieć za co płacę i w czym mi to pomoże? Bo może lepiej kosztem grafiki wsiąść od razu 32gb ram??

Różnica kart pod kątem sterowników, no właśnie czy tutaj nie tkwi szczegół, że jest to jednak lepsza inwestycja? Czy jest to bardziej chwyt dla takich jak ja nie znających tematu ;)?

 

Które z poniższych pamięci byście polecili??

http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/kingston-ddr3-32gb8x4gb-1600mhz-hyperx-cl9,28560.html

http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/corsair-ddr3-32gb4x8gb-1600mhz-vengeance-cl10,29345.html

http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/patriot-ddr3-16gb2x8gb-1600mhz-g2-series-cl9,30769.html

http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/corsair-ddr3-xms3-16gb2x8gb-1600mhz-cl11,31471.html

Edytowane przez Lukasz2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na sile chcesz wydac tyle kasy to mozesz brac quqdro jednak podstawa tutaj to koniecznosc sprawdzenia co tak naprawde potrzebujesz. Jesli planujesz wykorzystac gpu i cuda do renderingu i prerenderow to warto brac mocna grafike i nawet inwestowac juz w gtx680. Jesli nie robisz na tyle duzych projektow a oprogramowanie ktorego uzywasz nie wykorzystuje cuda to nie ma koniecznosci juz teraz inwestowac w cos kosztownego bo za chwile ceny nieco sie zmienia i w razie potrzeby zawsze mozesz zainwestowac w cos mocniejszego. Ale to tylko moje zdanie bo nie lubie wydawac kasy na wyrost i szukam zawsze mozliwosci zaoszczedzenia gdzies na zestawie.

 

Co do pamieci to od siebie moge powiedziec tyle ze przy i7 2600k roznica w wydajnosci pomiedzy 16 a 32gb nie jest widoczna zwlaszcza jesli w kompie siedza dyski ssd. Wynika to prawdopodobnie z ilosci pamieci cache w samym procesorze. Z reszta wszystko zalezy od oprogramowania i tego jak duze chcesz robic projekty. Za chwile premiera intelowskich ivy bridge wiec moze warto miesiac poczekac.

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem rady i się wstrzymałem do momentu pojawienia się nowych procesorów. Poniżej zaktualizowany zestaw pod kątem nowych części. Zauważyłem znaczny wzrost cen w porównaniu do poprzedniego razu. Prośba o opinię co do zestawu poniżej.

 

Procesor: Intel Core i7-3770k Ivy Bridge LGA1155 - 1385 zł

Płyta główna: Asus SABERTOOTH Z77 Intel Z77 LGA1155 - 885 zł

Karta graficzna: Quadro 2000 1GB - 1700 zł - ma znaczenie którego wezmę PNY czy HP?

lub Quadro 600 1GB - 700 zł jeszcze się zastanawiam

Pamięć: Patriot PXQ316G1866ELQK 4x4GB- 500 zł

CORSAIR CMZ16GX3M4A1600C9 (XMP) 4x4GB- 415 zł

Dysk Twardy: Crucial m4 SSD 128GB - 500 zł stabilny??

WD Caviar Black WD1002FAEX (1TB, 64MB, SATA/600)- 480 zł

Zasilacz: CORSAIR AX 850W - 750 zł

Obudowa: CoolerMaster Dominator II CM 692 - 350 zł

OS: Windows 7 Home Premium BOX - 550 zł - maksymalnie 16 gb ramu, może się to okazać za mało?

 

Jakiego UPS polecacie??

Edytowane przez Lukasz2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności