Skocz do zawartości

Nowy Geforce 680 i mala wydajnosc w open cl


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

dobre podejscie "o ja piernicze! jakis parametr jest niski! tylko wlasciwie... co to za parametr?" :)

 

 

Open CL to w sumie jezyk do kozystania z mocy GPU do innych celow niz tylko wyswietlanie grafiki. W dodatku poklikaj sobie po tych tabelkach na tym tescie co podales. Niektore benchmarki wypadaja bardzo pozytywnie na 680.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/OpenCL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacenty: Odpisałem Ci na pytanie w newsie http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=82710&p=1093846&viewfull=1#post1093846

 

 

dobre podejscie "o ja piernicze! jakis parametr jest niski! tylko wlasciwie... co to za parametr?" :)

 

 

Open CL to w sumie jezyk do kozystania z mocy GPU do innych celow niz tylko wyswietlanie grafiki. W dodatku poklikaj sobie po tych tabelkach na tym tescie co podales. Niektore benchmarki wypadaja bardzo pozytywnie na 680.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/OpenCL

Szczególnie dobrze wypadają przepustowość pamięci (nie wydajność obliczeń), DC & OpenCL Benchmark 0.45 w OpenCL (prosty liniowy test FFT) i syntetyczne benchmarki Computemark. W takich zastosowaniach 680 czyli prostych liniowych zadańkach będzie zaskakująco dobry, bo ma 2x większą teoretyczną moc obliczeniową niż 580... problem zaczyna się kiedy będziesz chciał użyć jakiegoś użytecznego programu, jak renderera gdzie program nie jest liniowy i zupełnie bez instrukcji warunkowych (jak jest w tych "niektórych benchmarkach").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Ja mam tego GTX 680 i dziala jak dziala do moich zastosowan jednak moje (male) quadro sprawuje sie lepiej pozostaje czekac mi na Quadro na Keplerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kepler bez rewelacji i rewolucji , marketingowcy nv rozpisywali sie jaki to wzrost wydajnosci XX% bedzie miec do radeon 7970 ,a tu ledwie kilka procent na dodatek sponsorowane serwisy naciagaja wyniki az sie milo patrzy. Jedyny plus ze cena nie zabija i parowki juz nie ugotujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

to jest tylko i wylacznie karta do gier w maxie to wydaje mi sie ze lepiej wypada 580 ale nailepiej to poczciwa seria 200 czekac i czekac tylko ile ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

predator -- no ale ze co radek lepszy ?

Musze kupic karte do pracy i do gier i nie obchodza nadal zastanawiam sie co wybrac.

z radkiem mialem do czynienia i karta mega problemowa byla w mayi .Troche jestem uprzedzony do radkow .Ale to nie

bedzie glownym kryterium mojego wyboru.Mam do 2500 zeta przeznaczone na karte i chce wybrac najlepszy produkt .

 

Rafal>> nic konkretnego nie piszesz tylko jakies farmazony .sorry. Niedawno pracowalem na 560 ti i karta byla mega dobra .Wiec

jakos smieszy mnie tekst ze ostatnia dobra seria GF to GF2xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie poprostu odnioslem sie do tego co pojawilo sie na necie i belkotu marketingowego. Chociazby na pclabie nie przetestowano dwoch kart jednoczenie tylko wzieli leniwce wyniki testow radka z dnia premiery :D.

 

Jakbys mial cierpliwosc to moglbys w szukajce poszukac na forum byl zamieszczany test quadro i firepro. Wedle tego testu w majce bardzo dobrze wypadaly ati firepro, niby jeden pies ich malowal ale sterowniki chyba w tym wypadku graja pierwsze skrzypce.

Edytowane przez Predator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

maga dobra ale do czego ? bo ja mialem 2x 570 i jakos wiecej z tym problemow bylo a teraz widze ze dalej bledy sa te ktore byly po prostu rynek gier nie pod programy 3d wiec nastepna karta do odeslania bo w gry nie gram to co mi z takiej karty a np 280 lepiej sobie radzi w 3d max niz ten 580/680 wiec lepiej kupic 280 niz te (niby lepsze) i nowsze

 

skoda ze nie wziolem firepro v5900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mayi smigala az milo maxa czasem odpalalem a obok mnie siedzial koles ktory naokraglo robil w maxie i nic sie nie skarzyl .Wiec

nie wiem o czym mowisz . Z drugiej strony 3dmax to totalnie skopany program ja z tym programem mam naokraglo dziwne problemy wiec winilbym raczej program a nie karte :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Pracuje w 3d max i za błędy winie karty bo jest ich parę na Quadro nie mam tych problemów i stad moja niechęć do kart przeznaczonych na rynek gier. Dzięki GTX 570 200h renderowania mi (popsuł) efekt końcowy jest niezadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z seria gtx to wina sterownikow. Wejdz na strone nvidii i poszukaj sterownikow pod 3d studio max bo sa one dostepne. Ja uzywam zwyklego fermii 460 bez zadjych bajerow i grafa smiga swietnie w max'ie. Problem byl swego czasu z renderowaniem w opencl z poziomu vraya ale po zmianie sterownikow wszystko dziala. Nvidia specjalnie wydaj osobne sterowniki pod quadro i tulko i wylacznie dla quadro ktore to ma specjalna ich wersje dla programow graficznych. Czesto ludzie kupuja tansze gtx'y i przerabiaja je na quadro programowo by moc skorzystac z tych sterownikow.

 

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

w 8800 można było wgrać bios z quadro fx 3700 mam taka kartę gdzieś w szufladzie ,wszystko działa jak się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o nowe GTXy to cos tam niektore ludki kombinuja i nie tyle co bios w karcie co pliki inf od sterowników przerabiaja.

Faktycznie dobrym rozwiazaniem o ile nie chcemy uzywac vraya i CUDA przy duzych projektach wsadzic starego GT9600 i dograc te stery - wszystko dziala rewelacyjnie bez bledow, bez wywalania sie 3ds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności