Skocz do zawartości

Jaka karte wybrac GF 680 z 2 lub 4 giga czy ati


jacenty

Rekomendowane odpowiedzi

Heja

 

Stoje przed wyborem karty graficznej .Wybor moj raczej kieruje sie w kierunku kart Geforce 680 .Ale mam dylemat

czy 2 giga ramu bedzie wystarczjaca. Karta ma mi sluzyc do gier i oczywiscie pracy .

Czy pamiec graficzna ma znaczenie na karcie odkad chyba od czasow bodajze szyny AGP ma to niewielkie znaczenie.

Noi nie wiem tez ktora z tych kart bedzie lepsza do renderowania .

I jeszcze pytanie odnosnie marki karty .Jaka firme wybrac .Ostanio stracilem zaufanie do Asusa .Mysle o GigaByte.

 

p.

Jacek

Edytowane przez jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz renderować na GPU to ilość pamięci ma znaczenie. Do renderingu na GPU obecnie to tylko nvidia poprzez CUDA. Radeony odpadają a przynajmniej na razie dopóki OpenCl nie zacznie działać jak należy. Co do Asusa to też się zraziłem swego czasu szybko padła mi 9800 gt matrix (a konkretnie chłodzenie w tym asusie). Zresztą niech się wypowiedzą spece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz olaf przed kompem siedze srednio 10 godzin a kasa nie jest dla mnie problemem wiec wiesz co sobie bede zalowal :P

A ta najnowsza karta potrafi obsluzyc 3 monitory i ma ten nowy szybszy antyaliasig .Pozatem sli to gorsze rozwiazanie i nie chce mi sie rozpisywac czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem o tym 680 to obsługuje 3 monitory, ma nowszy antyaliasing i żre mniej prądu ale to info z sieci więc nie mam jak tego sprawdzić.. Fajnie by było jakby ktoś z forum kto posiada te kartę się o niej wypowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grania obie sa spoko, jednak jak myslisz o pracy w OpenCl to tak jak kolega wyzej odradzam radeona bo sa niesamowicie problematyczne pod tym wzgledem i nie obsluguja poprawnie opencl.

Ilosc pamieci ma znaczenie bo faktycznie przy duzych projektach latwo ja zapchac dlatego tez do realtime wizualizacji robi sie grafy z duza iloscia pamieci.

 

Z tego co sie czyta o gtx680 to jest ona nieco szybsza i ciekawsza niz nowy radeon, ale poczekal bym chwile bo zaraz wyjdzie wiele konstrukcji autorskich z ciekawym systemem chlodzenia. Co do pamieci to podejzewam ze za chwile pojawi sie wysyp 680tek z 3gb i wiecej ramu - wszystk ozalezy od tego jak duze maja byc te projekty ktore chcesz puszczac na gpu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie, ale problem w tym ze nvidia ma produkty stricte profesjonalne z serii quadro i to one dostaja wieksze ilosci pamieci. Dla zwyklych gtxow ktore sa przeznaczone na rynek dla indywidualnego klienta raczej nie pchaja wiecej pamieci niz trzeba.

Pytanie brzmi czy bedzie sie oplacalo im robic wersje 4GB z serii GTX. Wydaje mi sie ze na obecne czasy i najblizszy rok ciezko bedzie znalezc aplikacje ktora zapcha 2,5GB na karcie. Nawet najnowszy silnik unreala nie jest w stanie wypelnic karty 2GB w fullhd. Cala nadzieja w tym ze pojawia sie takowe aplikacje i monitory o wyzszej rozdzielczosci co by wymusilo na nvidii wprowadzenia tych kart do sprzedazy dla graczy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności