Skocz do zawartości

Mental Ray material - samochód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Przygotowuję model samochodu na konkurs i potrzebna mi pomoc przy ustawieniach parametrów materiału karoserii . Próbuję dać Car Paint i Arc &Design , ale niestety ni potrafię odwzorować realistycznie kolorów ( chodzi mi głównie o srebrny i czerwony ) .Chodzi o to , żeby model wyglądał jak najbardziej realistycznie - wszystkie te odbicia i refleksy . Czy mógłby ktoś mi coś podpowiedzieć ? Może macie jakieś dobre ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

JA specem nie jestem ale musisz machanac jakas fajna HDRK. Ewentualnie utworz plaszczyzne i daj na incandancity gradient (ramp biala w czern). Podlacz sampler info po U (facing ratio).

Ewentualnie poprostu rampe z jakimis gradientami . Baw sie bez rzadnych swiatel w scenie i wylacz defaultowe oswietlenie bedzeisz widzial refleksy.

 

W maya robisz?max? bo jak max to nie patrz na sampler info bo to z maya.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać w miarę ładny czerwony lakier wystarczy defoultowy arch & design, ewentualnie można zmienić siłę odbić. Ze srebrnym to już trzeba pokombinować z materiałem shellac, w jednej warstwie dajesz materiał z rozmytymi refleksami w drugim ze zwykłymi. Ale i tak najważniejsze jest ustawienie odpowiedniego oświetlenia i zapewnienia aby miało się co odbijać w karoserii(zbudowanie studio).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności