Skocz do zawartości

[Artbuzz Challenge] Rafał Kamiński / fafaraf


fafaraf

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja ostateczna:

 

obsesjaartbuzzfinal.jpg

 

 

Witam forumowiczów:) To mój pierwszy post na forum i zarazem pierwszy start w bitwie. Mam nadzieję że już nie długo będę miał możliwość pokazać więcej moich prac. Jeśli chodzi o pracę konkursową to będzie ona przedstawiać obsesję na punkcie różu ( w sensie negatywnym) czyli wybitnej niechęci do tegoż koloru. Jak na razie praca prezentuję się tak:

 

obsesjaartbuzz1.jpg

Edytowane przez fafaraf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Generalnie to porwałeś się na zbyt skomplikowane ujęcie. Przekrzywiony horyzont, zniekształcenia anatomiczne etc.

Zacznę od tych zniekształceń. Jak ognia bym ich unikał, chociaż oglądając konkursowe pracę widzę że niektórzy się w nich lubują.

Zniekształcenia perspektywiczne anatomii tak samo jak różnego rodzaju świadome deformacje ciała są jak łamanie istniejących reguł.

Można to robić ale żeby łamać reguły najpierw trzeba je dobrze znać. U Ciebie widać problemy ze zwyczajną ludzka anatomią, więc unikał bym dodatkowego utrudniania sobie życia na razie. Mocno skupiłbym się na ćwiczeniu ludzkich sylwetek, mięśni, układów etc. a do malowania tego typu rzeczy zachęcałbym do wspierania się zdjęciami ludzi w takich pozach. Mam wrażenie, że przynajmniej miejscami próbowałeś malować to z głowy.

Na plus za to u Ciebie kolory. Ogólnie na pewno są tutaj zbyt jaskrawe, trzeba by to było wszystko stonować ale fajnie że pracujesz takim "rozedrganym" kolorem. Tam przy lampach i drzewach to widać. Zielenie, czerwienie, brązy, niebieskości, wszystko tam jest i daję ogólny świetny efekt a mi przypomina ortodoksyjnych impresjonistów;) Szkoda że takiego sposobu myślenia o kolorze zabrakło na samych postaciach trochę.

Pzdr!

G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wyrażenie opinii na temat pracy :) Zdaje sobię sprawę z tego że postacie mi nie wyszły, jak najbardziej przyjmuję to na klatę. Późno zabrałem się za pracę i chciałem ją szybko ukończyc, wybierając cartoonową konwencję nie skupiałem się tak bardzo na wiernym oddaniu ludzkiej anatomii, wszystko w tej kwestii poleciało z głowy. Nie korzystałem z żadnych refek, tylko jeśli chodzi o kolor podpatrywałem trochę nocnych oświetleń. Zakrzywiony horyzont zastosowałem aby uatrakcyjnic prace kompozycyjnie, bo klasyczne ustawienie uważałem w tym konkretnym przypadku za nieciekawe i zwyczajnie nudne. Anatomię faktycznie miałem zamiar pocwiczyc ostatnio i teraz tym bardziej wiem że trzeba nad tym elementem popracowac. Dzieki za utwierdzenie mnie w tym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności