Skocz do zawartości

Maly problem z HDRI (szczegoly wewnatrz :P)


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra no wiec mam maly problem z HDRI ale bardziej szczegolowo to robie sobie tutka ze stony 3D Total a dokladniej to to adresik : http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/stephen_reb_hdri2/finalrender.htm

 

No i tam pisze zeby ustawic Bitmap HDR no i tak robie wybieram sobie mapke i potem jest polecenie

\'Under the Bitmap Parameters change the RGB Channel Output from RGB to HDR. \'

 

czyli mam zamienic RGB na HDR i tu pojawia sie problem poniewaz jak ustawie sobie mape HDR to nie moge zamiec z RGB na HDR.

 

Prosba moja taka zebyscie moze mi wyjasnili jak mam zrobic zeby odblokowac ta funkcje bo ja zupelnie nie wim co mam zrobic :P...yestem w kropce

 

Tutaj zdiecie dla niedowiarkow :P:P :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozwiazanie problemu jest bardzo proste:

Opcje HDR beda aktywne jedynie wtedy, gdy uzyjesz mapy (pliku) w formacie HDR a nie JPG, TIFF czy innej \"typowej\".

 

Sciagnij sobie mapy w formacie HDR ze stron, do ktorych linki podawal kiedys Adek.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pliki w formacie (z rozszerzeniem) HDR oferuja dodatkowe ustawienia ekspozycji i rozmycia z kamery. Jasli wstawisz tam jotpega \"rozwinietego\" wnetrza np. ze strony http://www.virtualvienna.n3.net/ to n9ie bedziesz mial do dyspozycji dodatkowych opcji HDR, ale sam obrazek jak najbardziej sie nadaje do symulacji odbic! Ale do symulacji oswietlenia (jako mapa w Sky Lite) juz nie tak bardzo (sa wyjatki oczywiscie)

pozdr

Marek

 

tak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde, a to nieprzyjemna niespodzianka!

Teraz to juz nie wiem co moze byc powodem, nigdy mi sie tak nie zdarzylo. Moze

Zawsze tak sie dzialo? Bo moze wersja finala jest cos walnieta. Sprobuj reinstalowac.

 

pozdr

 

[Edited on 11-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wiesz na tyle mulem nie jestem zeby zamiast hdr wstawiac jpg :D:D...no i jeszcze do tego watek zakladac :)...wpierw przeczytalem chyba z 6 tutkow o hdri i wszedzie bylo ustawianie mapy z RGB na HDR a ja nie moglem tego zrobic no i pomyslalem ze mi tutaj pomoga :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano moze napisze tak...mam ow wersje finala : Cebas Final Render Stage-0 v1.0 R4.2 wiec ten twoj update chyba nie poszedl zreszta jak go zainstalowalem to pokazywal jakies bledy :(...co do pojscia to nic nie poszlo :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Bremen musze Cie chyba opier...! Bo widze ze zaczynasz sobie stwarzac SZTUCZNE problemy !!!

:)

To zadne \"moje\" updejty, tylko oficjalne ze strony Cebasa wiec dzialaja normalnie (czyt. - prawidlowo).

 

Na gola wersje STAGE-0 1.0 zainstaluj wersje 1.4 i gotowe! Jesli masz maxa 5 to postap w tej samej kolejnosci (1.0 + upd 1.4), a nastepnie zainstaluj update 1.5,

Jesli teraz max5 bedzie monitowal o braku plikow albo duplikatach to musisz pokombinowac z tym - bylo to juz opisywane w tym dziale, wiec poszukaj we wczesniejszych postach,

I nie melduj o trudnosciach, bo czasem trzeba troche pokombinowac aby wszystko dzialalo, a nie od razu obrazac sie ze zlosci! - programisci tez czasem nie potrafia zapanowac nad idealnym ladem i porzadkiem!

Glowa do gory!

pozdrawiam

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi@

To fakt, że było wszystko opisane.

 

Nie wiem czy coś to da ale...

 

W Otoczeniu sceny wybierz HDRI i potem przeciągnij ja na któryś ze slotów w material edytorze, może to pomoże, ja tak robie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MareG --> po pierwsze napisalem twoj update bo go dales !!!

 

Po drogie ja sobie nie stwarzam stucznych problemow a to dlatego ze nie jestem na tyle glopi ze jak widze komunikat ze cosik jest nie tak to od razu rycze i wpisuje ze nie chodzi...ja najpierw sprawdzam potem sprawdzam sprawdzone nastepnie sprawdzam to co sprawdzilem co bylo uprzednio sprawdzone jak nic nie idze to opierdalam kompa jak sie da...kiedy i to nie pomoze szukam rady np. na forum max3d :P

 

Posluchaj ja bym nie pytal gdybym nie mial juz bladego pojecia a pojecie jako takie mam :)...a juz wkur*** mnie takie gadanie ze siem obrazam i zloszcze...gdzie ty widziales ze siem zloszcze i obrazam ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bremen > zwracam honor! ;)

(czekalem z odpowiedzia az sie odezwiesz)

I znowu kolejny ciekawy problem rozwiazany, a ja po prostu Brazila nie mam zainstalowanego.

- to ja zamkne ten temat oficjalnie, ale pozostawie go fizycznie otwartym, w razie gdyby jeszcze jakis inny renderer powodowal takie bledy... :D

 

pozdr

Marek

 

[Edited on 11-3-2003 by MareG]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności