Skocz do zawartości

Automatyczne pomniejszanie obrazów


arev

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł ten funkcjonuje na forum już dość długo. Na tyle długo, że już mi bokiem wychodzi : )

Praktycznie każdy obrazek jest automatycznie skalowany w dół, nawet jeśli nie ma ku temu potrzeby (nie wystaje poza ekran). Przez to zawsze oglądanie prac wymaga celnego klikania w wąskie paski. Może nie jest to jakieś szczególnie wymagające zajęcie, ale zdecydowanie obniża komfort przeglądania forum.

Po kliknięciu celem powiększenia, obrazki o maksymalnym rozmiarze 2k px wystają za ekran, ale nie pojawia się żaden pasek do przewinięcia, a bardzo chciałbym obejrzeć cały obraz.

Ni wiem, może komuś z monitorem o rozdzielczości 1024x768 jest to przydatne, ale wydaje mi się, że większość z nas pracuje tutaj na panelach ~FullHD, więc chyba nie ma potrzeby skalowania absolutnie wszystkich obrazów do 700 pikseli.

 

Ok, pomarudziłem. Komu też to przeszkadza to palec pod budkę. Albo wpisujcie miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No, ależ korcisz z tym palcem pod budkę, nie bawiłem się w to od dziecka (czyli ostatnio dwa miechy temu), ale chyba jednak spasuję ze względu na obwarowania. Ja mam niestety Full HD i po raz pierwszy tego żałuję... :D

 

No a tak mniej poważnie, to zastanawiam się, czy nie można zamiast kliknięcia w pasek uruchamiać full view poprzez samo kliknięcie w obrazek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... dobra. Chyba znowu problem, który występuje tylko na forum w skórce FIXED, tak?

 

Ja nie mam z tym problemu. OBrazki skalowane sa do rozmiaru domyslnej skorki.

Ale po powiekszeniu normalnie widać całą pracę.

 

Nie moze byc to po kliknieciu bo to skaluje wszystkie obrazki - rowniez te z linkiem.

 

Mnie np. duzo lepiej sie tak oglada forum, wiele osob wlasnie to chcialo. Ale jest problem zdaje sie caly czas ze skorka "fixed"

 

Arev - sprawdz czy to wystepuje tez na domyslnej skórce forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawię to. Znowu zmiany w cssach nie skopiowały się do wersji fixed! Ale dajcie mi chwilę bo przez weekend byłem poza komputerem praktycznie.

 

Edit: Powinno już być dobrze. Style poprawione.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności