Skocz do zawartości

Zestaw PC: do 3000 zł


d90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeczytałem z uwagą różne poradniki jak dobierać sprzęt oraz tematy w tym dziale, ale nie na wszystkie swoje pytania znalazłem odpowiedź, więc zakładam nowy wątek.

 

Chciałbym złożyć zestaw do 3000zł. Pracuję głównie w programach: 3ds max, Archicad, Autocad, SketchUp, uczę się renderingu. Oto co jak na razie wykombinowałem:

 

Procesor: Intel Core i7 2600. Myślałem jeszcze o Xeonie E3-1230, bo podobno jest polecany do sprzętu o takim przeznaczeniu. Ale dlaczego? We wszelkich testach wypada gorzej...

Karta graficzna: Zotac Geforce GTX 560 AMP

RAM: Geil Enhance Corsa 4x4GB 1600Mhz

Płyta główna: Asus P8268-V LX268

Dysk: OCZ Vertex 3 120GB. Ponadto używam pojemnego dysku zewnętrznego, więc na SSD byłby tylko system, potrzebne programy i pliki, na których aktualnie pracuję. Czy to w ogóle dobry pomysł? Czy dyski SSD faktycznie przyspieszają pracę? I przede wszystkim jak jest z ich niezawodnością? Zauważyłem, że sporo osób na tym forum narzekało na nie pod tym względem...

Zupełnie nie wiem jaki zasilacz i obudowę wybrać do tego zestawu. Doradzicie? ;)

 

Zestaw trochę przekracza 3000zł, więc proszę też o jakieś propozycje tańszych a niewiele gorszych podzespołów. Może GTX 460 zamiast 560? Być może wystarczy dysk 60GB? Nie śpieszy mi się też z zakupem, mogę wstrzymać się kilka miesięcy, jeśli w perspektywie jest jakiś spadek cen.

 

I najważniejsze dla mnie pytanie: Obecnie pracuję głównie na laptopie (core 2 duo 2,13Ghz, 4gb RAM, 9600M GT, system 32 bit) który mam wrażenie, że już trochę niedomaga i w dodatku są z nim ostatnio problemy techniczne. Ale czy zmiana sprzętu będzie dla mnie faktycznie bardzo odczuwalna? Przykładowo czy różnica w czasie renderowania będzie mniej więcej dziesięcioprocentowa czy na przykład pięciokrotna? Czy wyraźna będzie zmiana w płynności pracy w programach?

 

Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jak przejdziesz na architekturę 64-bitową to przede wszystkim znikną problemy z wielkością scen (chyba że takich dużych jeszcze nie miałeś przyjemności robić).

 

Nie powiem Ci dokładnie, specem od podzespołów nie jestem, ale różnica w czasach renderingów raczej 5-krotna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności