Skocz do zawartości

Animacja Wip: zabijajacy robot


Piotr Dobosz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc zaczynam moja pierwsza powarzna animacje, i bardzo bym prosil o wasza pomoc w animacji bedzie zawrata wiekszosc typow animacji od lejacej sie wody, ogien, bijace sie szklo i z czym mam najgorsze problemy ruchy czlowieka:( wymodelowalem juz wiekszosc rzeczy ale mam problem z ruchami by byly jak najbardziej realistyczne. prosze jesli ktos by mial czas i checi spojrzcie na moja pracke:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

spokojnie dunde to dopiero poczatek:) musze jeszcze bardzo duuuuzooo zrobic i jeszcze wiecej sie nauczyc:( tylko mam problem z tymi ruchami ale dam sobie rade bo np. animacja pekajacego szkla juz nie jest problemem:) czy inne takie tego rodzaju:) no ale te ruchyyy Dzieki Dunde i pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba Piotrku... jeśli dajesz nam ruch do analizy to nie animuj kamery bo to potrafi mocno zniekształcić. Później, jak animacja będzie gotowa to ruch kameru możesz sobie dodać... ale na razie trzeba mocno tą animkę przydusić bo nie jest dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak cos dluzszego napisze to mi sie jakims cudem skasuje :/

Oki zaczynam, jeszcze raz :D

Piotrku: moze i ja sie nie znam na animowaniu postaci (jeszcze) :D, ale wiem jedno.

Nie powinienes pozostawiac klatek w ktorych nic sie nie dzieje. Postac zawsze wykonuje jakis ruch.

- przewrot nadal nie wyglada dobrze, twoja postac powinna chyba przewinac sie przez ktorys bark (w koncu ma w rekach giwery i inaczej by nie mogla)

- gdy juz laduje to chyb lamie sobie kregoslop :D

- popraw moment w ktorym postac sie prostuje, bo dziwnie wyglada (nic dziwnego przeciez ma zlamany kregoslop) :D

- gdy obracasz swoja postac do strzalu obruc takrze minimalnie jej biodra

To tyle jesli chodzi o mnie. Przypominam ze nie znam sie na animowaniu i to co napisalem powyzej jest wyssane z wykalaczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w tym oto domu, mieszkaniu Robot zabije wlasciciela ktorego nie bedzie widac zaanimuje tak kamere ze bedzie wygladalo ze kamera jest jego oczami i robot strzeli centralnie w glowe:( czlowiek upada a po podlodze wyplywa krew:) koniec Animacji:) latwo bylo powiedziec czeka mnie jeszcze animacja cieczy, poprawa animacji robota, i zbicie szkla realstyczne oraz zrobienie przechodzacego pradu po robocie wiec przewalone ale mam ksiazke magia efektow a z tej ksiazki mozna naprawde duzo sie nauczyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skombinuj jakąś kamerke, wyjdź na łączke (niekoniecznie, ale tak będzie najwygodniej:P) i sfilmuj kogoś (albo niech ktoś Ciebie filmuje) kto wykonuje lotny przewrot w przod. W domu obejrzyj klatka po klatce i zobacz jak zachowują sie ramiona, barki i cala reszta ciała przy czyms takim. Teraz jest sztucznie az do bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolej na mnie...biorąc poprawkę, że to robot i ma prawo do innej dynamiki to jedna "trochę" przesadziłeś... przejrzałem animkę wiele razy i oto jej najsłabsze punkty...

 

-ogólna symetria ruchu... to wygląda fatalnie... przeważnie ruch i zachowania dynamiczne nie są symetryczne... na przyklad podczas podparcia jedna ręka łapie kontakt z podłożem szybciej niż druga... (pomijajac że tu podparcia nie ma)

- lądowanie jest też dziwne...zupełnie niezrozumiałe z punktu widzenia motoryki ruchu...jeśli miałby stanąć tylko na nogach no zapewne w większym wykroku, aby zatrzymać taki pęd...a ten garb w ogóle mu nie pomaga... :) zdecyduj.... albo lądowanie do przykucnięcia z podparciem rękoma, albo lądowanie do pełnego wyprostu.

 

Na razie tyle

 

P.s.

Jeszcze mi się przypomniało... co do pokoju... w parametrach światła masz coś takiego jak Far Attenuation.... gorąco polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, obejzalem ta animacje pierwsza i druga :) no druga lepsza ale zatrzymaj sobie przed momentem kiedy on sie "odbija" (zreszta to odbicie to tez takie, dlonie musza byc na ziemi!) wyglada to tak jak by skakal na glowke do wody... serio poza do tego idealna :) zapisz sobie ten ruch :) a dalej juz po tym odbiciu wyglada jak by ktos go wywrocil, on nie zgina wogole torsu, a pozniej przy ladowaniu to nie widac ze on sie odgina na plecach... no coz, ale sam bym tak pewnie nie zrobil :) rob rob, ja tam ciagle animuje moja czerwona kulke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Oj Chlopaki caly czas ciezko pracuje nad tym nagrywam wideo a nastepnie przekladam do maxa renderuje, dalej wyglada sztucznie renderuje i dalej jest zle no ale w koncu wyjdzie:) mam nadzieje:) narazie powrocilem do kulek znowu:( bo musialem pocwiczyc te ruchy opuznione i przyspieszone no ale juz potrafie to robic:) Oj kurcze tutaj wszystko zalezy od szczegolow:( i widze ze od kulek uciec sie nie da:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszsytkich po dlugiej przerwie ale robie narazie dom robota i caly czas dopracowuje animacje ale natrrafilem na pare takich problemow pomozecie troszke? z gory dziekuje starsznie

 

1.) (jak zrobic by moja firanka nagle poruszyla sie pod wplywem wiatru)- ,,to juz wiem:)'' a nastepnie delikatnie powiewala na wietrze:) dalo by sie to zrobic jak by zaanimowac parametr wind speed tylko sie nie da:( jak sobie z tym poradzic?

 

2.) zrobilem animacje tłukącej sie szyby ktora rozbija sie gdy pocisk w nia uderza ale szyba zaczyna sie bic w klatce 0 a przed klatka 0 nie jest widoczna jak zrobic zeby bylo widac ta szybe przed klatka 0:(i jeszcze tutaj filmik:) http://www.bright.3lan.pl\1a.avi

 

jesli ktos mial by ochote i czas to prosze o chociaz drobna pomoc juz szukalem w helpie ale nie wiem dokladnie nawet jak tego szukac bo to dosc skomplikowane by okreslic to jednym slowem lub dwoma pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności