Skocz do zawartości

i5 czy i7


asurpanipal2

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki procesor wybrać:

-Intel Core i5 2,80 GHz http://tnij.org/qe18

-Intel Core i7 3,40 GHz http://tnij.org/qe2a

Komputera będę używał do 4d Cinema (renderowanie animacji) oraz do nauki 3ds Max. Jestem jeszcze amatorem. Czasami też chciałbym sobie pograć w najnowsze gry. Do dyspozycji mam 1500 zł.

Edytowane przez asurpanipal2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na pewno i7 2600 będzie lepszy, tylko czy go wykorzystasz. Nie napisałeś co w cinemie chcesz robić... bo jeśli chodzi o rendering to im szybszy procek tym lepiej. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale i5 w stosunku do i7 nie ma ht. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Edytowane przez BLADE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laptopach stosuje się wersje mobilne dlatego zawsze stacjonarka o podobnym procku zawsze będzie lepsza. Wiąże się to z energo oszczędnąścią. Coś za coś. Jeśli zależy Ci na sile obliczeniowej to lepiej uwzględnić wersje procesorów z serii K czyli z odblokowanym mnożnikiem i podkręcać. Sporo można mocy zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili najlepszy stosunek wydajności do ceny ma i 7 2600 k i większość ludzi tu na forum na nim jedzie. Można go puścić nawet na 4,5 ghz w zależności od chłodzenia. Mój przy moim chłodzeniu idzie na 4,4 ale nie kręcę bo na razie nie mam takiej potrzeby.

 

Jak narazie renderuje na GPu na gtx 570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to Ci nie odpowiem. Sam sobie ustal próg wymagań.

 

Edit.

Skoro nie wiesz to najpierw postaw na rozwój w sensie umiejętności itp a dopiero później w sprzęt i jego wykorzystanie. Ćwicz modeling, oświetlenie, teksturowanie a reszta na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz I7 2600k i nawet sie nie zastanawiaj. nawet biorac pod uwage ze wlasnie na rynek wchodza procesory IVY to i tak cena sandy nie spadnie bo I7 2600k to jeden z najpopularniejszych prockow Intela w ostatnim czasie.

Pewnie moglbys zaczekac az pojawia sie IVY ale z tego co widzialem to TDP na nich zostaje to samo i dokladaja tylko w sumie INTEL HD 3000/4000 wiec jesli uzywasz osobnej karty graficznej a ta w procesorze Cie nie interesuje, nie ma sensu czekac na IVY, poniewaz jak juz wiadomo slabiej sie one podkrecaja (sa to pierwsze procesory w 22nm ale TDP zostawili to samo nie wiedziec czemu.)

 

Jesli idzie o rendering to roznica miedzy I5 a I7 jest duza, w graniu jest to mniej widoczne.

Co do podkrecania I7 : http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2266230

Nie ma sie co zastanawiac nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam i7 2600k. Sam na nim jadę w Mayce. Przy średnim chłodzeniu za ok 70zł wyciągniesz spokojnie 4,5GHz... oczywiście jeśli będziesz tego potrzebował... tak czy inaczej będziesz miał moc w zanadrzu. Na pewno z czasem po tą moc sięgniesz i ja wykorzystasz. Moim zdaniem w 3D nigdy jej za mało.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Ivy bridge po podkręceniu tragicznie się grzeją przez zastosowanie zwykłej pasty termo-przewodzącej zamiast dobrej jakości bloku metalu. Sprawa prosta: i7 2600K to najlepszy procek pod względem cena/jakość od półtora roku i na jeszcze długo nim zostanie przez ta masakrę z chłodzeniem Ivy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w nastepnej rewizji maja poprawic heatspreader i lutowac go a nie pasta smarowac, ale kto wie czy w ogole wypuszcza druga rewizje bo za chwile wchodzi nowy procek od Intela i od AMD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności