Skocz do zawartości

Dziwny efekt renderingu - VRAY 3ds max


metallo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z renderingiem i może ktoś mi pomoże. po wyrenderowaniu na obrazku pojawia sie pełno malutkich , białych kwadracików wyglądających jak dziwne odbicie światła. Efekt przedstawia załączony fragment renderingu. Może wiecie jak to wyeliminować. Będę bardzo wdzięczny.

Pozdro !!!!

P.S. Używam 3ds max + Vray[ATTACH=CONFIG]85898[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czasami moze byc przyczyna światło -filtr AA np przy catmulu potrafia sie robic takie artefakty gdy swiatło jest za mocne niedawno miałem cos takiego na samochodach za oknem wystrczyło w vraysky zaznaczyc opcje invisible sun i znikneło czasami wystczy dobrac jasnosc kamery do oswietlenia i filtra AA. Takie artefakty czasmi pojawiaj sie na niskiej jakosci materiałch spróbuj podkrecić subdiv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, generalnie jak ręderuję tę scenę to wszystko jest ok. Te artefakty( punkciki jasne) pojawiły sie w momencie kiedy w VRAYPHYSICAL CAMERA zaznaczyłem opcję DEPTH-OF-FIELD i zacząłem manewrować f-number i shutter. wcześniej ten efekt sie nie pojawiał. Ustawienia rendera standartowe jakie można znaleść w tutorialach w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrażniej. Ale najdziwniejsze jest to ze na początku jak nie miałem jeszcze funkcji DOF włączonej to renderowało sie dobrze. Potem jak włączyłem DOF to pojawiły sie te artefakty. Kiedy chciałem powrócic do poprzedniego stanu i odznaczyłem DOF i zmieniłem inne ustawienia do początkowych i nawet usunąłem VRAYPHYSICALCAMERA to i tak jak renderuje z perspektywy to te artefakty sie pojawiaja.. Macie jakies pomysly jak to naprawic?? lub renderowac pozbywajac sie tego efektu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności