Skocz do zawartości

rwanie klatek przy renderingu animacji


Paranoid

Rekomendowane odpowiedzi

3Dmax 8 - scanline renderer.

tutaj link fragmentu animacji: http://kasiawrona.com/inne/lot2c.avi

Spróbuję też umieścić jako video - nigdy tego nie próbowałem na tym forum:

http://kasiawrona.com/inne/lot2c.avi

kompresja wykonana cinepakiem wiec każdy powinien zobaczyć.

 

Chodzi mi o rwanie sie animacji (brak płynności) szczególnie widoczny przy przesuwaniu się gwiazd w tle. Sprawdzałem po kilka razy czy nie jest to efektem niezgodności ilości klatek na sekunde zadanych w 3D na timelinie oraz zadanych przy setupie kodeka - w obu przypadkach jest to 25kl/sek. Próbowałem też dawać w obu miejscach 30kl/sek - to samo. Poza tym rwanie jest widoczne już przy samym procesie renderowania w okienku podglądu. Może jeszcze dodam, że kamera jest zlinkowana z dummy, a dummy porusza się po ścieżce czyli ma kontroler pozycji Path Constraint z zaznaczonym Follow, Bank oraz Constant Velocity. Może macie pomysł co robię nie tak oraz co i jak powinienem zmienić by animacja była płynna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Takie cuda się dzieją jeśli masz pozycję daleko od punktu 0.0.0. a patrząc na tematykę animacji jest to możliwe.

 

Przy ekstremalnych pozycjach są błędy zaokrągleń i różnice między klatkami. zobacz czy to się będzie działo jak przesuniesz wszystko tak, żeby dummy i ścieżka były bliżej 0. Ewentualnie zmień skalę sceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc - brawo cusconius! Pomimo, że ścieżka, przynajmniej w tym fragmencie który przedstawia załączony fragment animacji, wygląda gładko, właściwie to jest prawie linią prostą, to użycie refine i dodanie kilku dodatkowych węzłów na ścieżce usunęło "drganie". Takie gówienko, taka prosta rzecz, a trzeba było do tego Twojej intuicji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności