Skocz do zawartości

Zestaw PC: 7000 zł do programu Planit Fusion


Gość Xolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Nie znam się za bardzo na sprzęcie dlatego proszę o radę. Potrzebuje złożyć zestaw do kwoty 7000zł, który będzie jak najlepiej (czyt. najszybciej) obsługiwał program Planit Fusion (mało znany program do wizualizacji wnętrz).

Od firmy dostałem takie wytyczne:

"Najważniejsza tematy dla programu FUSION to:

1. System operacyjny - Windows 7 - 64 bitowy

2. Najważniejszy jest procesor dla programu więc najlepiej INTEL i7 - ponieważ posiada 4 swoje rdzenie i jeszcze wirtualne. Dlatego mając system 64 bitowy wykorzystamy wszystkie rdzenie procesora i7.

3. Trzeci temat to jednak pamięć RAM - najlepiej jak mamy 6 GB lub 8 GB pamięci RAM

4. Na końcu karta graficzna - w tym przypadku po prostu lepiej jak ma swoją pamięć bo wtedy nie jest zabierana pamięć z RAM na obsługę karty. Może to być karta firmy ATI czy NVIDIA z własną pamięcią 512 MB lub 1 GB.

Równie ważne jest aby posiadała dobre sterowniki do obsługi trybu Open GL.

Program przy wykonywaniu Zdjęcia znacznie szybciej będzie działał z racji procesora , pamięci RAM i systemu 64 bitowego. Mając i7 najlepiej do renderingu wybierać tryb Super Zdjęcie Raytracing.

Natomiast w czasie zwykłej pracy w rzutach i przy wyborze kolorów przydają się dobrze działające sterowniki Open GL z karty graficznej.

Czyli reasumując do przyspieszenia renderingu trzeba mieć dobry procesor ale również system 7 - 64 bitowy i więcej pamięci RAM (6-8 GB)

Karta graficzna ma trzeciorzędne znaczenie po procesorze i pamięci komputera."

 

Pewna z firm zrobiła mi taką wycenę:

"Specyfikacja zestawu komputerowego:

 

1. Procesor Core I7 3,4 GHz

2. Płyta główna GIGABYTE GA-PH67-DS3-B3 Intel H67 LGA 1155 (2xPCX/DZW/GLAN/SATA3/RAID/DDR3/CROSSFIRE)

3. Pamięć RAM GEIL 16GB DDR3 VPLUS

4. Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX 560Ti 1024MB DDR5 256bit Ultra Durable

5. Dyski twarde: OCZ SSD 120GB Vertex3 + WD 2TB SATA3

6. Nagrywarka DVD-RW

7. Czytnik kart pamięci

8. Obudowa z zasilaczem TACENS 750W

9. Monitor LED 21,5” LG

10. Windows 7 Home Premium 64bit PL + Kaspersky IS 2012"

 

W cenę zestawu ma być właśnie wliczony monitor, win, itd. Proszę o opinie co byście zmienili, dodali albo odjeli, od takiego zestawu. A może się nie opłaca kupować tak drogiego zestawu bo i tak nie wykorzystam wszystkich możliwości sprzętowych na tym programie. Może warto kupić tańszy zestaw i za 2-3 lata wymienić na nowy?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiedzmy, że taki mam budżet do wydania, więc korzystam. Czasami coś trzeba zrobić w 3d MAXie czy Autocadzie to się wtedy przyda, ale generalnie komputer ma za zadanie jak najszybciej robić renderingi w Fusionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wmienilbym monitor na 24", i dopisal do listy jakis solidny cooler. Co do dysku to czy to bedzie Sata3, czy Sata2, jeden pies. Predkosc odczytu/zapisu jest w praktyce taka sama. Dysk SSD 120gb bardzo dobry pomysl.

 

Ps. czytniki kart pamieci montowane sa takze w monitorach (np Dell) wiec jest to nieco wygodniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno bym nie brał windy w wersji home tylko windows7 64 bit ultimate no i raczej nie kaspersky nie genialny program antywirusowy polecam ESET NOD32. Co do sprzetu to nie wiem czy nie lepiej postawić wszytkiego na AMDku mozesz wybierac pomiedzy 6 a 8 rdzeniowymi, płyta głowan Asrock 970 Extreme4, karta graficzna według uznaia ja osobiscie skałaniam sie do ATI a wogóle popatrz po necie na ceny czasami lepiej złozyc sprzet samenu i tak ogólnie na cop ci karta z połki cenowej powyzej 7oo pln skoro nie pracujesz na programch wykorzystujacych do renderów GPU , a za oszczedzone pieniadze lepiej kupic sobie porzadny monitor np NEC MultiSync PA231W lub Eizo FlexScan S2243W FS-BK

A tak ogólnie to ciekawe połaczenie na tania i nie genialna płyte głowna wsadzono ci mocny procesor i dosyc drogi

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor ja nie powiedziałem ze tanie jest kiepskie szczególnie ze wcale nie podałes kiepskiej firmy sam mam asrocka tego co pisałem koledze i X6 1090T na nim nie mówiąc juz ze Asrock jesli nie pomyliłem sie to dolna półka Asusa takze firma inwestuje na rynku w nizszy przedział cenowy. Natomiast Gygabyte ma ostanio sporo wpadek sam zmieniałem 3 płyty głowne w ciagu roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tani Asrock to teraz jeden z liderow jesli idzie o płyty ;)

Ja na taniej płycie asrocka takze mam I7 i leci na 5,6Ghz na powietrzu wiec tanie nie oznacza złe.

 

 

Co do tematu - faktycznie wez wiekszy monitor, bo warto. Zobaczysz duzo wiekszy komfort pracy bo obecnie niektore oprogramowanie wrecz wymaga wiekszego monitora do pracy na plikach o rozdzielczosci FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kitamo przez czysta ciekawos zapytam sie o ile to zwieksza procent w szybkosci wykonywania renderów takie wykrecenie procka i jak to sie ma do zywotnosci procesora i płyty? a wogóle to zdecyduj sie nie dawno w innym temacie zrobiłes wywód na temet krecenia procka i jego wydajnosci a takze ekonomiki takie podkrecenia pod wzgledem poboru pradu http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=77763&page=8

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Traitor - nie mialem mozliwosci by sprawdzic stabilnosc w Wprime, bo blaem sie o zasilacz ktory za mocno sie grzal by testowac kilka godzin sprzet.

W Wprime 1.55 wyciagnelem w tesci 32MB ok 4,6s na 5.4ghz

 

@Shadowsexpe

Ale z czym mam sie zdecydowac ?

Z praktycznego punktu widzenia jest przyrost wydajnosci, z ekonomicznego jest to malo oplacalne. nic innego tu nie napisalem, zaznaczylem jedynie ze na taniej plycie niby przecietnej firmy kreci sie bardzo wysoko i ze da sie to zrobic. To wszystko.

Dalej uwazam ze najrozsadniejszym maximum jesli chodzi o wydajnosc i ekonomiczne wzgledy jest ok 4,5 max 4,8 o ile trafimy na egzemplarz plyty i procka ktory nie wymaga jeszcze wiekszego zylowania napiecia.

 

Co do zywotniosci to ciezko powiedziec bo platforma SB jest z nami od w sumie 2 lat, wiec to wciaz za malo by stwierdzic jednoznacznie jak bardzo zmniejsza sie zywotnosc CPU. Na bank postepuje degradacja szybciej, jednak nie sadze by byly to takie wartosci ktore mozna by brac w ogole pod uwage przy tak taniej platformie (co innego Xeony gdzie przy zakupie maszyny liczymy sie z tym ze ma ona sluzyc wiecej niz 2-3 lata ze wzgledu na jej koszt).

 

Co do wydajnosci to hmm, jest roznica jest spora. Robilem testy w Cinebenchu i owszem przyrost wydajnosci jest niemal liniowy, jednak realnie w 3dstudio jest inaczej - wydaje mi sie ze wynika to ze zroznicowania samego procesu renderowania i ograniczeniem zaczyna byc pamiec cache itp, ale moze samo 3dstudio tak ma.

Nie jest to tak ze 2x podniesienie zegara da nam 2x krotszy czas renderingu, zawsze jest troche mniej, ale wydaje mi sie ze I7 jest stworzony do tego by pracowac zawsze powyzej tych 4Ghz, moze to wynika takze z pojemnosci pamieci cache i od tego co aktualnie robimy.

Na 5.6ghz nie renderowalem nic wiekszego w 3dstudio, zrobilem tylko cinebencha itp, szkoda mi bylo zasilacza ktory nagrzewal sie niesamowicie. W 3dstudio wynik zmienial sie niemal rownomiernie z zegarem, czyli prawie liniowo az do 5.2Ghz. Wydaje mi sie ze gdybym przekroczyl 2x nominalna czestotliwosc to czas skrocil by sie o jakies 40% a nie o polowe.

Obecnie jako ze mam w piwnicy jeszcze kilka maszyn i robia za renderfarme to nie potrzebuje takiej mocy, chyba ze przy przeliczaniu fumefx lub czegos podobnego, co musi byc zrealizowane na workstationie, wtedy przykrecenie procka do 5Ghz daje znaczny wzrost komfortu pracy.

Edytowane przez kitamo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności