Skocz do zawartości

Strony z Tutorialami


Gość hubert1602

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubert1602

Witam jestem początkowym użytkownikiem 3ds maxa i ciezko mi znalesc dobre materiały do nauki. Dlatego zwracam się z proźbą ,czy moglibyście podlinkować pare fajnych stron zawierących dobre tutoriale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Gość hubert1602

Głównie modeling no i do tego teksturowanie i rendering uczę się 3ds-a pod studia architektoniczne wiec animacja nei jest mi potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubert1602

Pozatym na tym evermotion sa jakies dziwne te tutoriale.. nei opisuja nic jak robic tylko podaja gotowe wyniki albo ja nei potrafie sie tym obslugiwac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to twoje pierwsze kroki z Maxem musisz zacząć od podstaw. Większość tutoriali opisuje tylko jakiś "fragment" zagadnienia lub bazuje na podstawowej wiedzy, którą powinieneś posiadać. Zwłaszcza znajomość interface'u, modyfikatorów itp.

Bardzo obrym kursem opisującym proces budowy sceny od "zera" jest:

http://www.digitaltutors.com/11/training.php?pid=3573&autoplay=1

Kurs platny ale jeżeli postanowiłeś samodzielnie zdobywac wiedzę na podstawie tutoriali to ta akurat inwestycja wydaje się być "trafiona".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tutorialach chaotycznie porozrzucanych po necie, na temat modelingu nie ma kompletnie niczego nowego niż dowiedziałbyś się z maxowego doc. helpa i doc. tutoriala. Różnica pomiędzy nimi jest taka że tutoriale w dokumetacji są napisane przejrzyście, prawde mówiąc wolałbym je czytać po chińsku niż wiele tutków z neta, w których kolesie opisują najbardziej możliwy błachy problem na milion stron, z czego połowa to lole i zdania typu "to może wyglądać strasznie, ale nie poddawajcie się", kiedy facet opisuje jak użył zwykłego scaterra do rozrzucania pęków trawy po powierzchni. Dokumentacja z maxa jest na początku zupełnie wystarczająca, dopóki nie wejdziesz w temat renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubert1602

Tutoriale z kanału 3ds-a na youtube juz przerobiłem i naprawdę wiele mi dały,a odnośnie inwestycji w digital tutorials własnię sięzastanawiam i wydaje mi się że chyba warto. A co do doc helpa i doc. toturiala niestety nie wiem co to jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o dokumentacje, którą dostajesz wraz z instalacją programu. Oficjalne kanały np. Autodesku czy Pixologic na YT są spoko, natomiast większość niezależnych filmików z tutkami poza nielicznymi perełkami, ma na celu chyba nie tyle przekazanie wiedzy co promowanie dubstepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności