Skocz do zawartości

Pomoc dla studenta


Gość hubert1602

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubert1602

Witam

Jestem studentem architektury i moja przygoda z 3ds-maxem dopiero sie zaczyna dlatego zwracam sie z proźba do bardziej doświadczonych użytkowników o rady odnośnie nauki. Przez ostatni miesiąc zrobiłem sporo tutoriali i w radze sobie już z modelowanie problemem jest nadal dla mnie teksturowanie i oświetlenie w renderze. Domyślnei chciałbym renderować używając v-raya. Polecilibyście jakieś materiały z których mógłbym ogarnąć te zagadneinia, z czego wy się uczyliście ? bardzo prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość hubert1602

ja jednak wole praktyczną naukę, odbieram modelowanie jak matme czy rysunek nie nauczę się go z książek tylko z praktyki i pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

nie wiem czy zauważyłeś, ale tutaj dyskutuje się o koko euro a nie o grafice.

Idz na zagraniczne fora, tych tutaj zostaw z ich koko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubert1602 - no jak się uczysz modelowania to F1, no a jak lubisz wiedzieć ( a nie tylko wykonywać polecenia krok po kroku ) co robisz to Vray CG jest dla ciebie.

Co do tutków to wpisz w google Vray Tutorial, wyskoczy ci tego całe mnóstwo, większość po prostu opisuje to samo tylko w inny sposób.

Chrupek3D - jednym z tych tutaj jestem ja, a mam w d.... euro koko, a jak ktoś nie ma to też jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samych tutorialach daleko nie zajedziesz. Sprawdzałeś co ta książka zawiera? Czy ci się po prostu nie chciało i oczekujesz od nas abyśmy podali ci wszystko na tacy i poprowadzili za rączkę? Czy tak ciężko poszukać w googlach, vray tutorials, 3ds max best tutorials, vray architecture tutorials itp? Czy już nawet na stronie vraya zajrzeć do helpa? Wszystko jest opisane każda funkcja + przykłady.

 

mihpolak byłeś szybszy ;)

 

I żeby nie było. Ja bardzo chętnie pomagam innym i każdy do mnie może napisać na forum czy gg(no może chwilowo nie bo mam maturke). Ale kurcze troche pomyślunku bo niedługo to trzeba będzie robić video tutoriale o szukaniu tutoriali. Pomyśl, że kiedyś nie było Internetu i ludzie sobie radzili.

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić:

-The Archviz Training (Evermotion)

-Vizualisation Master Training

-Help F1

-Spot3d

Osobiście jednak proponowałbym rozważyć sens nauki 3dmax`a, ja rozważałbym SketchUp + Vray + Photoshop - zdecydowanie szybciej zobaczysz efekty a i projekty będziesz śmigał w krótszym czasie. (Wiem bo sam tego doświadczam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubert1602

Robilem juz projekty w dokładnie takim samym zestawie ale jednak 3ds max daje dużo szersze pole do popisu i lepszego bardziej detalicznego modelowania:) a zależy mi żeby na pracy dyplomowej mieć dużo lepsze wizualizacje. Puki co zrobilem z learning chanel na youtube plus tutki z digital tutors które są naprawdę dobre jeśli chodzi o modeling ale mało tłumaczą jeśli chodzi o światło. Ciężko znaleść naprawdę pożądne materiały a The Archviz Training zapowiada się profesionalnie co do Vizualisation Master Training to z jakiej jest on strony? Wielkie dzięki Lubus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubert1602 zacznij robic jakies projekty i nie na zasadzie tutorial gotowy tylko np zrób własny pokój , mieszkanie , jakis domek napewno jak zaczniesz i bedziesz miał pytania to ci pomozemy ale na samych tutkach nie pojedziesz daleko zobaczysz sam ze potrzebne ksiażki ci do tego beda, bo tutoriale nie dają odpowiedzi na kazdy problem i wiele z tych problemów muszisz sam rozwiazac Nawet w szkole ucza cie na matmie zasad a kombinatoryka to jest wykorzystanie własnej głowy i tego nikt za ciebie nie zrobi Lubus ci dobrze napisał wpisujesz cyferki a nawet nie wiesz po co i dlaczego kilku osobom poprawiałem renderuy i nastawki i jak sie pytam dlaczego tak to odpowiedx jest jedna bo mam tak w innj scenie albo tutku a chyba chesz byc indywidualista anie kopiarką ?. Jak bedziesz zainteresowany to moge ci np jakis projekt architektoniczny podesłac zebys sie nauczył chociazby to czytac i mógł w ten sposób zric wizualizacje na podstawie dokumentacji. Takze do dzieła

Logos w czasach jak nie było netu to panował IMAGINE i ludzie siedzieli jeden u drugiego i sie podniecali reytresowana kóla która robiła sie dobe na sprzecie takim jak Amiga lub Zabytek z seri x86 który wymagał koprocesora zeby to policzyć i szczerze mówiac wiecej sie wtedy człowiek musiał sam wysilic i sprawdzic do czego jaki guzik słuzy ;)

 

PS .A jak ktos nie che innym pomagac to na grzyba funkcjonuje na tym forum ? chyba własnie powstało ono po to aby sobie nawzajem pomagąć;)

Edytowane przez shadowsexpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności