Skocz do zawartości

pamięć do asrock z68 extreme3 gen3


Gość kokos6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hyperx gray series mają niskie radiatory. Zastanawiam się tylko na co ci ten cooler? Komp chodzi za cicho? Przecież i tak nie nagrzejesz pamięci do tego stopnia. Jeżeli to tylko taka fanaberia to spoko;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokos6

myślałem że ram się nagrzewa przy renderingu :-) aha to zbędny zakup, to które pamięci wybrać najlepiej jest ich tyle :( mam procesor i7 2600k 3,4ghz no i tą płytę, dziękuję wam za wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj sie lepiej juz chlodzeniem CPU ktore ma mozliwosc takze chlodzenia pamieci ram.

Ja mam Scythe grand kama i ma ono tak wyprofilowany radiator ze owiewa dodatkowo pamieci ram - nie grzeja sie w ogole, a akurat mam te hyper-x

 

Pamieci przegrzewaja sie jak nie ma cyrkulacji w obudowie albo radiator CPU mocno sie nagrzewa (na ogol RAm jest bardzo blisko gniazda). Jesli tak jest u Ciebie to albo zwieksz cyrkulacje wewnatrz obudowy, albo zainteresuj sie dobrym chlodzeniem CPU. Nie warto bawic sie w osobne chlodzenie ram bo to cieplo i tak gdzies musi ujsc a w ciasnej obudowie albo zle owiewanej nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokos6
Zainteresuj sie lepiej juz chlodzeniem CPU ktore ma mozliwosc takze chlodzenia pamieci ram.

Ja mam Scythe grand kama i ma ono tak wyprofilowany radiator ze owiewa dodatkowo pamieci ram - nie grzeja sie w ogole, a akurat mam te hyper-x

 

Pamieci przegrzewaja sie jak nie ma cyrkulacji w obudowie albo radiator CPU mocno sie nagrzewa (na ogol RAm jest bardzo blisko gniazda). Jesli tak jest u Ciebie to albo zwieksz cyrkulacje wewnatrz obudowy, albo zainteresuj sie dobrym chlodzeniem CPU. Nie warto bawic sie w osobne chlodzenie ram bo to cieplo i tak gdzies musi ujsc a w ciasnej obudowie albo zle owiewanej nie da rady.

właśnie mam problem z wyborem coolera cpu :( moja obudowa to Lian Li PC-A05FNB Midi-Tower

 

Wymiary: 210 x 385 x 500 mm (szer. x wys. x dł.)

Materiał: aluminium

Kolor: Czarny

Waga: 4,4 kg

Standard płyty głównej: ATX, Micro ATX, Mini-ITX

Chłodzenie (wentylatory):

1x 120 mm (przód)

1x 120 mm (tył)

1x 140 mm (pokrywa, opcjonalnie)

Filtr: PSU

Miejsca na napędy:

2x 5,25 cm (zewnętrzne)

1x 3,5 cm (zewnętrzne)

3x 3,5 cm (wewnętrzne)

2x 2,5-calowy (wewnętrzne)

Gniazda rozszerzeń: 8 (bez użycia narzędzi)

Złącza przedniego panelu:

1x USB 3.0

1x USB 2.0

1x Wyjście Audio

1x Wejście Mikrofonowe

Maksymalna długość karty graficznej: 280 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow strasznie dziwna buda i droga. Masz dwa wentyle przód i tył, powinny zapewnić dobry przewiew ramu i mobo. Dobrego chłodzenia cpu nie włożysz, masz tylko 210mm szerokość gwarantuje ci że Noctua NH-D14, NH-U12P SE2, NH-U12P (czyli najlepszych coolerów na rynku) się nie zmieści do niej (sam się na to nadziałem i komputer musi być cały czas otwarty bo wystają końcówki "heatpajpów"). Z tyłu masz dwie dziury na wyprowadzenie rurek od chłodzenia wodnego cpu i uważam że to byłby chyba najlepszy pomysł. Tak przykładowo jak to wygląda

Komputery_Komputery_Podzespoly_Wentylatorychlodzenie_Chlodzenie_procesorow_CONSAIR_CWCH80843591012249_173427_1.jpg

Tylko do końca nie jestem pewien gdzie można przykręcić chłodnicę z tyłu obudowy. I zestawy corsaira są dosyć słabe pod względem wydajności. Nigdy nie zagłębiałem się w te tematy, musisz poszukać konkretniejszych firm i specjalizujących się w blokach.

Edytowane przez Logos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokos6
Wow strasznie dziwna buda i droga. Masz dwa wentyle przód i tył, powinny zapewnić dobry przewiew ramu i mobo. Dobrego chłodzenia cpu nie włożysz, masz tylko 210mm szerokość gwarantuje ci że Noctua NH-D14, NH-U12P SE2, NH-U12P (czyli najlepszych coolerów na rynku) się nie zmieści do niej (sam się na to nadziałem i komputer musi być cały czas otwarty bo wystają końcówki "heatpajpów"). Z tyłu masz dwie dziury na wyprowadzenie rurek od chłodzenia wodnego cpu i uważam że to byłby chyba najlepszy pomysł. Tak przykładowo jak to wygląda

Komputery_Komputery_Podzespoly_Wentylatorychlodzenie_Chlodzenie_procesorow_CONSAIR_CWCH80843591012249_173427_1.jpg

Tylko do końca nie jestem pewien gdzie można przykręcić chłodnicę z tyłu obudowy. I zestawy corsaira są dosyć słabe pod względem wydajności. Nigdy nie zagłębiałem się w te tematy, musisz poszukać konkretniejszych firm i specjalizujących się w blokach.

 

http://www.overclock.net/t/880913/the-official-lian-li-pc-a05-club/2560

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kokos6

z przodu z tego co widzę, spieprzyłem trochę :-( ciekawe jak wygląda w praktyce to chłodzenie, czy można śmiało podkręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności