Skocz do zawartości

3ds strasznie muli w viewporcie bez materiałów


neotracker123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam 3ds 2011, win7 64bity, 2 GB ramu, procesor AMD Athlon X2 Dual (2,2Ghz), GeForce GT240 1GB.

 

Robię projekt mojego domu. Po wymodelowaniu dachówek (powielone arrayem) ok 1300 sztuk zaczęło strasznie mulić w viewporcie. Plik *max po dodaniu dachówek z 1 MB zwiększył się do 90 MB. Stwierdziłem że 1300 sztuk dachówki to za dużo i połączyłem je do 4 sztuk w edit poly (każda sztuka to jedna strona dachu). Efekt taki, że cały czas strasznie muli... Zżera 90 %Ramu i 20 % procesora i nie da się pracować.

 

Przeszukałem forum i nazmieniałem się w opcjach viewportu z directx9 na przeróżne konfiguracje i nic.

Dodam że mam też xp 3ds 2012 32 bity i też tak samo muli.

Wydaje mi się że bez żadnych materiałów powinno działać bo odpalałem projekty domów dostępne w necie i nic nie zacinało... Może jakoś dachówkę trzeba "zmienić" ?

 

Jak ktoś ma jakiś pomysł jak z tym się uporać to będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jest ważne ile jest obiektów, ale z ilu powierzchni się składają. Sprawdź w summary info ile masz polygonów w scenie. To przede wszystkim. W zasadzie już można wstępnie powiedzieć, że 2 GB RAM'u szału tutaj nie robi i warto pomyśleć o dołożeniu przynajmniej do 4GB.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie chcę się mądrować ale jednak ilośc obiektów ma znaczenie. Możesz miec dużo poly a tylko jeden obiekt w scenie i będzie wszystko hulać że aż miło, a możesz mieć mało poly ale dużo oddzielnych obiektów i viewporty maxa drastycznie spadają w fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polys jest 929 213 a Verts: 708 890. FPS: 0,318.

 

Zmiana "use cached 3d meshes" nic w moim przypadku nie dała.

 

Nurbsów nie używałem.

 

Używam MR. Jak przeliczyć dachówki na proxy ?

 

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ? Jutro prześlę plik i podam linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, trochę szczegółowy ten dach... ale w założeniu miał być "ultrarealistyczny" ;) ;) ;) Dzięki za tutorial.

 

Projekt został odpalony wczoraj na podobnym kompie z 3GB ramu i... też tak samo muli. Obciążenie procesora - max 60%. Pozostaje chyba tylko za słaba karta graficzna... ?

 

Ciekawe tylko czy wam też tnie po odpaleniu na lepszym sprzęcie. Jak możecie to tylko rzućcie okiem.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem ten dach i poważnych problemów nie odczuwam.

Jedynie orbit z myszki na początku obrotu ułamek sekundy się zwiesza ale standard w maxie. Ale z belki już śmiga. ~500 fps

Ramu niecałe giga zżera. Procesory śpią, Grafika to GTX 560 Ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś (doraźne) rozwiązanie... Wystarczy zmienić obiekt z Edit poly na Edit mesh i pomimo, że liczba Polys wzrasta z 900tys do ok 1 mln 400 tys to 3ds MAX przyśpiesza (w viewportach) do tego stopnia, że można pracować niemalże bez żadnych przycięć...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności