Skocz do zawartości

pomocy- który z tych laptopów wybrać


Gość chicot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chicot

witam, potrzebuję pomocy odnośnie wyboru laptopa (3ds max, cady), mój obecny nie daje rady :) zastanawiam się miedzy tymi modelami

http://www.x-kom.pl/p/71418-notebook-laptop-17,3-dell-xps-l702x-i7-2670qm-4gb-500-dvd-rw-1080p.html

 

http://www.x-kom.pl/p/79420-notebook-laptop-17,3-asus-n76vz-v2g-t5017v-i7-3610qm-6gb-750-dvd-rw-7hp64.html

 

z jednej strony dell z i7-2670QM, 4GB, 500GB, 17,3 matowa matryca full hd, nVidia GeForce GT 555M 3GB i jest tańszy od asusa,

 

z drugiej strony asus, który nie ma full hd, za to jest Intel Core i7-3610QM, 6GB, 750 GB, zestaw graficzny Intel HD Graphics 4000 i NVIDIA GeForce GT 650M, ma tez zewnetrzny subwoofer, który akurat jest mi zbędny a generuje koszty..

 

chcę aby laptop słuzył mi jak najdłużej dlatego bardzo proszę o wszelkie rady, sugestie, może też propzycje innych modeli ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Cześć. Jeszcze dodatkowo nie wiem czy zauważyłeś i czy to jest dla Ciebie ważne - Dell jest bez systemu. W sumie ciężko powiedzieć, każdy sam musi sobie powiedzieć czy woli trochę wolniejszy sprzęt ale z większą rozdzielczością, czy niższą rozdziałkę z lepszym sprzętem. A zarówno Asus jak i Dell dają radę jako firmy, oba laptopy mają 2 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chicot

faktycznie, umknęło mi uwadze, że dell jest bez systemu, dzięki. zastanawiam sie czy cena asusa nie jest wygórowana i czy takich samych lub podobnych parametrów nie znajdę w jakimś innym modelu, może jakies sugestie w którą stronę iść? główne założenia to i7 i matowa matryca z db grafiką :) dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skłaniałbym się w kierunku ASUS-a. Z tego co widzę, można do niego wsadzić maksymalnie 16GB RAM-u. Ponadto, chyba jest w nim miejsce na dodatkowy dysk (np. SSD, jeśli potrzebujesz).

W sklepie, do którego dałeś łącza, jest wersja tego modelu właśnie z maksymalnie rozbudowaną pamięcią i dyskim SSD, tyle, że jest chyba ok ok. 1000 zł droższa.

Oczywiście nie każdemu jest tyle potrzeba — w każdym razie, ten ASUS ma potencjał.

 

ASUS ponadto ma 4 porty USB 3.0 (DELL tylko trzy, w tym dwa 3.0) no i oczywiście nieco lepszy procesor.

 

DELL ma natomiast większą rozdzielczość, co w grafice ma znaczenie i jest bez systemu, co może być plusem, jeśli nie chcesz używać Windowsa.

 

Odpowiedz sobie na pytanie, czy potrzebujesz więcej portów USB 3.0, dużo RAM-u i ew. miejsce na dodatkowy dysk, czy wolisz coś nieco tańszego, ale z większą rozdzielczością i bez Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Asusy maja slabe glosniki kazdy procesor z rodziny I5 i wyzej obsluguje 16gb ram wiec u della i asusa bedzie mozna miec tyle samo, co do grafiki tez jest to samo dell charakteryzuje sie lepsza rozdzielczoscia wiec i wiekdzym obszarem roboczym co jest bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności